Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Aj malo da azuriramo
Ispred kuce me ocesu pre 2 dana, steta ocesana leva strana i staklo vozacevo.
Danas ja mojom greskom zviznem u kuku, jbg nisam video.
Prslo crevo iz hladnjaka i pomerio hladnjak i vreo antifriz zakacio dole onaj kaiš i poceo je da puca pa sad ne smem da ga vozim vec moram da odslepam kod nekog majstora.....
Baksuz

eff560911c0592fafa45d1fb6f47b9c8.jpgcb08dfb3c9fc5c0dfb6e5e99dc686c5a.jpg

117d78dce043bb418b3ac583a11c509e.jpg08c186b627818801d89e960a084de40a.jpgd1810c7d4dbade8d221f35a4ec4af47c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, Lazoramix said:

Aj malo da azuriramo

E, 'bem mu ovakav update :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je problem sto ne mogu nijednog majstora da nadjem i odslepam auto do njega da ga uradi.. svi zauzeti sva kola crkla u isto vreme. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto kod majstora da ga sredi
Jel zna neko gde da nabavim suspleh centralni pred zimu da stavim?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li uspeo nesto da naplatis za ovo "cesanje" ili N.N i iz tvog dzepa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan nista nisam uspeo, zvao patrolu, dosli videli nema kamera nema svedoka mogu samo da naplatim iz svog dzepa sto je na kraju i uradjeno.

 

@MS PK indjija nemaa cim stigne odmah ode a malu privredu necu ni da pogledam jer nije kao fabricka. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo up
Svratio do majstora kaze da kupim neku T racvu za crevo hladnjala, 3 litre g12 za hladnjak i PK kais i to je to bice u ponedeljak gotov.
Sto samo tri litre?
On kaze da mora za punta da bude jaci antifriz

Share this post


Link to post
Share on other sites

koncentrat koji se mesa sa destilovanom vodom , nisam siguran ali mislim da u njega ide 4,2 l ukupno ali kazem nisam siguran a kad menjas to ti je onda 3 - 3,5 l jer uvek nesto ostane ............ :thumbsup:

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam , vidi ti koliko ide tacno litara rashladne tecnosti (ako imas njegovo fiat uputstvo 1,3 multijet) pa konsultuj sa sa jos nekim , jer je to koncentrat (bar sam ja tako kupio) i trebalo bi da se mesa pola-pola kada menja sve komplet - e sad .......

meni je inace falilo malo tecnosti kad sam punta uzeo i kupio sam 1l bas juce crvenog parafluksa i sasuo malo vise od pola u bocu ovako , ali to je ipak samo dolivanje ......... ;)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paraflu ide 50-50 sa destilovanom, pise i na samom pakovanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://pmlautomobili.com/2015/06/06/dizel-fiatopel-1-3-multijetcdti/

 

evo ti citaj malo a pogotovo za ulje -- da svaki taj motor troskari i na to se mora paziti ............. :)

 

znam da ide 3l motornog ulja u taj motor zato i kazem da mislim da ide 4,2l rashladne tecnosti ali nisam siguran jer u 1,9 ide 6l tecnosti ......... pa ako ide 4,2l mnogo ti je da sipas 3l cistog -- vidi , proveri i sacekaj jos necije misljenje oko toga.

1,3 multijet i 1,9 jtd imaju razlicitu litrazu za rashladnu tecnost .......... mislim.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lapo lapo mešavina i nema zime. Iiii naravno menjaj majstora. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ide sa destilovanom ali on kaze da mora da bude jak jer punto radi na 97 stepeni, ovo je majstor iz kraja. :D
Uzecu ja i destilovanu pa cu da izmiksujem u flasi od 5.litara i da mu dam da sipa. :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha, sta mu znaci jak :-) Cist antifriz se mrzne vec na -17, a leti slabije odvodi toplotu od vode i moze motor da prokuva...Taj bi te udesio brzo :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre sad na 97 stepeni?  :ermm: Ja stavio onaj od 89 i sa njim stoji zakucana kazaljka na pola.

Pomesaj ti na vreme tih 3L novog antifriza sa vodom i tako mu odnesi

 Ako bude pitao sto je otvoreno pakovanje reci da si morao da proveris da nije falš. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Lazoramix said:

ali on kaze da mora da bude jak jer punto radi na 97 stepeni

Mozda mu je, dok je pricao sa tobom, zena javila da stavi pile na 200 stepeni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odneo majstoru sve od delova i izmiksovan antifriz, rekoh da se ne muci i sipa cistaka. :D
I gledam kod njega lanciu ja mislim da je to Musa ili kako vec model
Iz uvoza sve cetiri nove zimske gume miselinke
Spolja iznutra APOTEKA
Skinuo majstor menjac kad unutra VODA, izgleda ovi preko nasli novu metodu za menjace. :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...