Jump to content
FAS Goran
DraganUS

Fiat Stilo 2.0 20v Turbo

Recommended Posts

Bice tema. Trenutno nije u stanju ni da se pise o njemu. Auto pali radi ide, ali miljama daleko od necega da kazes za potezanje.

 

72c70c84443c1bb28cb65fdb80616a1e.jpgaed94677f99cb3c6e1bfb1eeb612ce6b.jpg

 

 

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, nstyner said:

20v,to beše 2.4 motor?

2.4 je atmosferac...onaj sto je uparivan sa selespeed menjacem.

A ovo je 2.0 20v turbo iz coupea 

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, bojke said:

Najbolji je 2.4 turbo.Ali da bi se napravio motor po PS-u treba dobrih 5000e.

Pravi se jedan za koji ja znam + integralni pogon:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/2/2017 at 10:10 AM, Milutin-NS said:

2.4 je atmosferac...onaj sto je uparivan sa selespeed menjacem.

 

Najtuznija Fiatova kombinacija svih vremena, posle 1.4 12v

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.0 sa manuelnim i nije bio toliko katastrofalan, problem mu je bio sto postoji i 1.9 JTD, pa i nije imao nekog smisla, dok je taj 2.4 stvarno tuga, 170KS sa selespeedom, otrese te ko hoce a kupio si "Abarth".

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa znaci moze i Musa i Idea da ga otresu sa 1.3mjet mocnim motorom

a ovaj motor 2.0 turbo je zverka prava,a tek kad se nasvira,kao sto je Bojke odradio,zato sad brije svedjane 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, ne mislim bukvalno sa bilo cim, nisam malouman. 

 

Ali za svoju "snagu" ide smesno, pogotovo sa katastrofalnim selespeedom...

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Vule said:

 

Najtuznija Fiatova kombinacija svih vremena, posle 1.4 12V

 

Da. 

 

Jedino sto 2.4 relativno lako mozes da uparis sa menjacem iz 1.8 16v i eto zabave :) sa 1.4 moš se ubijes...nista drugo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sa tim menjacem nije brz, mislim da je bolja varijanta HGT menjac. Auto kao auto promasaj jeste, ali zvuk je ipak jedinstven i retko sa kojim moze da se poredi, u toj klasi cak i ne moze ni sa jednim:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Nesi sto je odvojio teme. Stilo manje vise nije bas u nekom stanju. Obzirom da se pravi vikend auto iz nejga se izbacuje dosta stvari. Za sada se radi na enterijeru. Sve ide napolje. Kad se to zavrsi, sledeci je motor da se vadi napolje i salje u MR na sredjivanje. Navodno je okrenuo lezaj na radilici ali to ce se znati kad se otvori. Auto pali, radi, ide, ali pritisak ulja na leru kad se ugreje padne nisko sto se meni ne svidja. Ukolima je jos sekvent plin koji ce isto da ide napolje. U svakom slucaju ima bas dosta stvari da se radi oko njega, a obzirom da ide zima bice vremena nadam se da se sredi za sledecu sezonu.

 

Juce sam izvadio sve iz njega sto se tice sedista,tapacira... Preporodio sam se dok sam odvrnuo 2 sarafa od pojasa zadnjih sto drze i zadnje tapacire. Haos koliko je to bilo stegnuo ili zbog lepka. Otpale su mi ruke dok sam skinuo, jedan saraf odvrnuo drugi pukao na glavi. Uf. Postavicu koju sliku danas kad stignem da ga slika.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi ti 2.0 motori 20v kao i moj 16vt imaju problem uljne pumpe...i na mom je okrenuo letece na prvom i trecem i kad sam skinuo sve otvorio uljnu pumpu dobila lufta i napravila riseve...kupio sam i uljnu pumpu i radilicu na std. i dve klipnjace,eto kolika steta jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, jevta BG said:

Svi ti 2.0 motori 20v kao i moj 16vt imaju problem uljne pumpe...i na mom je okrenuo letece na prvom i trecem i kad sam skinuo sve otvorio uljnu pumpu dobila lufta i napravila riseve...kupio sam i uljnu pumpu i radilicu na std. i dve klipnjace,eto kolika steta jbg...

Gde si uzeo pumpu i koliko je bila? Kontam da si novu uzeo da se ne zajebavas sa polovnim mackama u dzaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kad se to desilo na HGT-u najisplativije bilo uzeti drugi motor, jer je ovaj bas otisao...Kupljen drugi svajcarac sa nekih 230k i prolupao i on posle 30k km, pa je ubacen treci motor koji i dan danas radi. Sa tim motorima nema pravila, samo prolupa bez najave...nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, DraganUS said:

Gde si uzeo pumpu i koliko je bila? Kontam da si novu uzeo da se ne zajebavas sa polovnim mackama u dzaku.

Prvo sam uzeo jos jedan polumotor misleci da iz njega uzmem sve sto mi treba medjutim i taj je okrenuo bio a pumpa isto puna riseva pa sam bio primoran da kupujem...Uzeo sam polovnu ali pre toga sam je rasklopio i pregledao i sve ok...nova kosta oko 27000 ono sto sam ja gledao...

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, jevta BG said:

Prvo sam uzeo jos jedan polumotor misleci da iz njega uzmem sve sto mi treba medjutim i taj je okrenuo bio a pumpa isto puna riseva pa sam bio primoran da kupujem...Uzeo sam polovnu ali pre toga sam je rasklopio i pregledao i sve ok...nova kosta oko 27000 ono sto sam ja gledao...

Iskreno stvarno ne znam gde da gledam ako uzimam polovnu. Kontam za neke uobicajne stvari ali na sta da obratim paznju ako budem uzimao polovnu. Imas neku sliku na sta mislis akd kazes risevi?

 

Gde si video tu novu za 27? Ovlasceni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slike...vidis da je svaki deo pun riseva a ne sme da bude apsolutno nista...jednostavno je dobila luft unutra i los pritisak pravi pogotovo na leru,u turazi ona digne pritisak...e sad razlog verovatno lose ulje ko ce ga znati...

 

IMG_20170724_184001.thumb.jpg.213a21bd8fedc72eba0b9bcc8715c3f3.jpgIMG_20170724_184013.thumb.jpg.bd81b0924456a385cc633de499b7684f.jpgIMG_20170724_184019.thumb.jpg.2fea72041efa9f16f34c365c99641b23.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice ovo jedna vrlo interesantna i produktivna tema. Samo da nam Dragan ne posustane  :P

 

Da budem iskren, duuuuugo sam gledao taj Stilo u sacuvanim oglasima ali onda je 'ispalo' nesto drugo i batalih. A i prijatelji su mi rekli da se 'manem' tog auta pa sam bio jos zagrejaniji  B) VoleA bi da svratim i bacim pogled kad bude moguce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu polako da ga radim, nigde da ne zuri, Prvo sto moram je da otvorim motor i vidim sta se desilo sa radilicom. Ako je otisla mislim da cu traziti drugu koja je na standardu pa da se ubaci. Refreshovati motor, gumice i ostalo sto treba da se zameni i onda krenuti sa pakovanje. Do tada se nadam da cu isto uzeti standalone da se ne cimam sa fabrickim. Tako su mi neki planovi. Kola su jos par dana u BG i onda idu u garazu i zimski san. Prednji branik da vidis kako stoji zaplakao bi. Dosta su ga zapustili. Svi su mislili samo pun gas i to je to. Jbt ga, bedak. Sredice se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...