Jump to content
FAS Goran
daki220981

Fiat Bravo 1.6 16v - miris paljevine u kabini

Recommended Posts

Poštovani, imam čudan problem u poslednje vreme! Naime, do 120-130km/h je sve ok, vec na 140 osecam miris PALJEVINE u kabini (miris slican paljenju ulja)! Kada spustim odmah na 100-110km/h sve je ok?! Inače, skazaljka za temperaturu retko postiže srednji podeok, samo u EXTRA grad-vožnji, a na otvorenom putu jedva 20-30% skale. Po vašem mišljenju i iskustvu, šta može to da izaziva( mislim na miris preko 130-140km/h)??? Auto je Brava 1.6 16v 1998. HVALA

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili je neka plastična žabica pukla i pala na izduv i istopila se. Imao sam ja takvu situaciju sa rebrastim crevom na grani, a i malo je puštao ulja kao što kaže kolega MS PK pa je smrdelo na sve strane. Malo je čudno što se oseća samo pri većim brzinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto ti auto ne postize radnu temperaturu to je zato sto je termostat ostao otvoren.  trebao bi auto na dizalicu i da vidis odozdo dal negde curi ulje ili sta je u pitanju. meni se jednom desilo da mi se kesa za djubre zalepila za auspuh i posle nekih par minuta voznje pocne da smrdi, cak i do nekih 40 na sat osecalo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima malo ulja ispod motora, nemam pojma odakle je to, samo mi je cudno to oko brzine kojom vozim? Jel, kakve ima veze 120 ili 140km/h?! Zato sam i postavio pitanje, mozda neki problem sa motorom ili pregrejavanje ulja?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je tako smrduckalo kad mi pletenica imala rupu... U normalnoj voznji se nije osecalo ali kad poteram brze ubacivalo taj smrad u kabinu...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/2/2017 at 12:29 PM, daki220981 said:

Ima malo ulja ispod motora, nemam pojma odakle je to, samo mi je cudno to oko brzine kojom vozim? Jel, kakve ima veze 120 ili 140km/h?! Zato sam i postavio pitanje, mozda neki problem sa motorom ili pregrejavanje ulja?

 jel si siguran da  je ulje iz motora to sto curi, vidi da ne pusta na filteru to lako mozes da utvrdis samo pogledaj dole vidi se kad se sagnes. ti da imas neki problem sa motorom krajnje bi bilo nebitno dal ides 120 ili 140 nesto bi se sjebalo svakako. sto se tice pregrevanja i tu ne bi daleko stigao kad bi vozio 120 ili 140, a posto kazes da ti auto ne postize radnu temp. tj najverovatnije ti je otvoren termostat  i tesko da auto moze da se pregreje.

Pletenica je fleksibilno crevo,  ili veza na auspuhu.  jel si proverava jel ti trosi ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne trosi ulje. Nije mastan kod filtera, vec sa krajnje leve strane (gledano od napred). Nije to sveze, vec kao staro masno ujle... Skoro sam radio stabilne i aksijalne lezaje, mozda ostalo od majstora

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desilo na Puntu da je curela mast iz manzetne do menjaca direktno na auspuh a nije bilo bas vidljivo...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, u slucaju da ogoreva ulje ili bilo sta drugo da ogoreva najvise bi osetio dok auto stoji u mestu. To je krajnja logika. Probaj da zatvoris klapnu svezeg vazduha sl. put da vidis sta se onda desava.

Edited by kaskabgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tih problema nema. A i slabo vuce, slabo prima gas! Pre 3 godine kada sam ga kupio, vukao je kao lud, test voznja je bila max 190km/h na 5.500 obrtaja....to vise nema. Gasio mi se na leru, slabo podize obrtaje, jedva stize do 4.000obrtaja....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kandela lamela? malo je i trom, tezak na gasu, polako ubrzava, sto bi rekli nema dobar "šus" da li kvacilo moze da uzrokuje i ovo? Mislim, ja sam ozbiljan vozac, a moja zena zna i u stiklama da vozi (probao sam i ja iz znatizelje i nikako nisam mogao, ne znam kako njoj uspeva

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...