Jump to content
FAS Goran
stefankmn

Wir Leben Autos // Insignia

Recommended Posts

Cestitke i od mene, prelep auto, da te lepo sluzi!

I ja sam presao u isti tabor, ali forum ovaj je nezamenjiv, nekako mi se ne kuca sa njima tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti čestitam kolega.

Vozio sam se ono veče u njoj, odličan utisak je ostavila na mene, udobna, utegnuta, lepa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam....Insignia nema osetljiv senzor pritiska ulja kao Bravo 2.0 mjet,posledica crkavanje motora,spreciti redovnom zamenom na vreme famozne gumice uljne pumpe iako se lampica ne pali na cirka 100000 zameniti,usisna grana je cisto opelova losija od fiata,pocupati na vreme klapne motor osovinu deaktivirati softverom cepovi dobri

www.tafmet.pl naruciti,

Sta god ti pricali na forumu ovde 

dpf ugasi i agr zatvori,snagu ako ne zelis ne moras da diras...

Ovo sve kad uradis imati ces mir dugo vremena sa tim autom....

P.S tvoj model ima sa m32 i sa f40 menjacem vidi sta je unutra koji broj menjaca,ako je f40 on je dobar,

m32 cokolada biiip

Zameni ulje u menjacu u svakom slucaju

E nek ti je sa srecom

sory tek sad videh da je automatik u pitanju...sory svejedno filter i ulje menjaca na 50000 max radi servis

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, stefankmn said:

Hvala. Za uljnu pumpu mi je poznato to.

Ovo mi je takodje Nole preneo pod brojem 1, uz jos par stvari nevezano za ono sto ti je kolega vec prethodno ispisao. Javni mu se slobodno, mozemo da organizujemo i neke konsultacije na temu Insignie :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da o predmetnim problemima možete slobodno i javno da govorite. 

Em je zanimljivo za pročitati i naučiti nešto novo em može da koristi i kasnije kod ostalih/budućih kolega koji budu kupili predmetno vozilo a biće ih još sigurno.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep,komforan,udoban i dobar auto si pazario.A komentare vezano za rdju ces vec nauciti da kuliras.:P

Pored ovog gore navedenog odrzavnja,jako bitna stvar je i ANTIROST.Malo malo,pa ga preprskaj cisto onako preventivno.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora nesto se radi na Insignii kao sa Stilom, inace dosadno :D

Kupio sam novu ručicu menjaca jer ova koju sam zatekao na autu nije bas bila u dobrom stanju, pocela guma da se odvaja od metalnog dela itd

bdde57c915805bf97182d7ccaa2d460a.jpg52105d070eb8b486d7454fa40ce8dbcc.jpg

 

Takodje mi pre neki izbaci na tabli service vehicle soon. Ja mislio to znaci da je neki servis dosao na red kad ono to je upozerenje da nesto nije u redu. Grejač jedan je bio pokvaren pa sam ga zamenio odma.
Takodje majstor rece da trebam i overvoost ventil da zamenim, primetio je to kada je zatvorio haubu pa se culo neko zujanje nakon toga :D

d3cd64ce5edbd167e106f05a08c641fb.jpg d16848b6ca84705fb2e7cd6b3a46daa9.jpg

I jedna slika sa Alfetom :D

61651b2ce50f1797b70ee35a6ee2b37e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li menjao taj ventil turbine, ili kako vec rece majstor da se zove? Meni se isto cesto cuje nakon gasenja to zujanje (2-3s) a majstor na poslednjem servisu rece da ga je cuo i u toku voznje pa bi mozda trebalo zameniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Dukadin said:

Jesi li menjao taj ventil turbine, ili kako vec rece majstor da se zove? Meni se isto cesto cuje nakon gasenja to zujanje (2-3s) a majstor na poslednjem servisu rece da ga je cuo i u toku voznje pa bi mozda trebalo zameniti.

Zamenio sam ga, 4850din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zamenio diskove i plocice za prednje tockove, stavio sam textar :)

Pre nekoliko dana crko i senzor ABSa prednjeg levog tocka. Zamenio i to.

Takodje me je zezalo crevo serva, bilo je busno i posto sam trebao dugo da cekam originalno crevo odlucim se da se napravi. Onaj ko ga je pravio nije mogao da ubode ugao originala pa mi je selna sa tog creva probusila i crevo za vodu...

 

ddb5319735e1a9b60debf3f0921b0c33.jpg9a4a245ef06ac1d05a9e8a61b5f02c9c.jpg822e92f3e96e8e6d6badd112e90766f4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojevremeno, kad sam menjao creva serva na Marei, na Medakoviću je bio majstor koji je pravio po narudžbini, odnseseš svoja i on napravi tako. Evo i dan danas posle 6 godina bez problema. Mislim da je bilo nešto tipa 25-30 evra sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...