Jump to content
FAS Goran
marko.jovanovic

Koji jak auto do 2l za malo para (turbo lešina?)

Recommended Posts

Mare završio stan :)

Biti će ili turbo benzin lešina ili turbo dizlo malo jače novije, videću.

Ostalo mi je da kupim TV i još neke sitnice, za sada se Midea kotrlja bez, da ne ureknem, ikakvih problema :wub: Ne ide kurva, zamalo da je sjebem u momentima kada nisam znao za sebe (vožnja u prve 4 brzine do 5000rpm), al je preživela....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke na kupovini stana.

I ja sam novembra prosle godine isto uspeo da zavrsim, nema vise potucanja po kojekakvim stanovima u kiriji, jeste da cu da placam banci, al bolje i njima nego nekom gazdi.

Dva meseca nam je trebalo da se osvetimo da vise nema kirije, nema kupi evro, nema nosi im kiriju.

Samo da je zdravlja, bice kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez veze mi je taj Saab, 2l i samo 150ks. Bolje onda neki vw 1.8T sa 150ks pa remap na cca 170ks, + TNG i da se kako tako vozi. Svakako bi pre uzeo Volvo V40 T4 sa 200KS, ili nešto slično, bar ih ima više nego tih saabova, mislim na V40 generalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam cemu uopste komplikacija sa nekakvim egzotikama, pogotovo kada te zadovoljava vec 170+ ks, a izbor je zapravo ogroman, recimo bilo koji 1.9tdi/jtd od 131/140ks izlaze na 170/180ks sa chipom, poznati i zilavi motori, ima ih u raznim karoserijama, vw, audi, seat, skoda, fiat, alfa, opel.

Bmw je vec malo svileniji i teze naci zdrav, ali i on dolazi u obzir, plus cifra snage moze da ide i iznad 200ks ako ces menjati nesto od hardvera, a ni 1.8t nije jednorog da se nadje.

 

Da vec idem na star auto od 15ak godina benzinca, uzeo bih neki 20g star 2.5 atmosferac koji je zilav, a rega kaa za mladji 2.0.

 

Ovako si ni vamo ni tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slažem.

Uzmi nešto od čega nećeš dobiti nervni slom kad krene da zeza, a turbak benzinac lešina zvuči kao recept za to.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, marko.jovanovic said:

Bez veze mi je taj Saab, 2l i samo 150ks. Bolje onda neki vw 1.8T sa 150ks pa remap na cca 170ks, + TNG i da se kako tako vozi. Svakako bi pre uzeo Volvo V40 T4 sa 200KS, ili nešto slično, bar ih ima više nego tih saabova, mislim na V40 generalno.

pa imaš i Saab 9-3 2.0 od 205ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solidan auto. Ne moras ni da ga cackas i ide.
Malo falilo da pazarim Aero crni, ali nazalost tadasnji vlasnik i njegov kum ga nisu bas odrzavali. Sve nesto krpili auto.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo me opet, kockice se nekako slažu, i nešto sam se opasno naložio na Lancia Deltu.

Srce kaže 1.9 mjet twin turbo + remap, razum kaže 1.4 tjet od 150ks.

Najcrnje je što u oglasima ima više 1.9 mjet twin turbo nego 1.4 tjet od 150ks.

Da se razumemo, malo sam se raspitao, i izabrao sam ta 2 agregata iz više razloga:

- dobro su se pokazali, nemaju problema kao 2.0MJET.

- ne treba objašnjavati zašto 1.9 mjet tt, pa zato što je jak, i nema turbo rupu.

- 1.6mjet neću iz principa, nekako mi je gay, briga me za potrošnju i registraciju.

- 1.4tjet 150ks je sa indirektnim ubrizgavanjem, može i plin na kraju krajeva, mada mi to baš i ne ide, al ajde...

 

Pročitao sam bukvalno sve o delti na forumu, a i šire.

Jedan poslovni partner firme u kojoj radim ima deltu 1.9mjet tt, pre toga je imao deltu 2.0mjet, kaže da je 2.0 teška bulja naspram 1.9tt, a po njemu i troši više (aj da mu verujem, ipak je u godinama).

 

Znam da delta nije neki baš vozački auto, u suštini najskuplji stilo :D, al me i zabole. Ima stila, ne sviđa se svakome, ima dobre motore, za menjač na 1.4 tjet nisam siguran kakav je, dok sam našao da je menjač na 1.9tt i na 2.0mjet identičan, i da ne pravi probleme. 1.9tt sabija kako ide (za moje pojmove).

 

Jedino što me brine je šta raditi u slučaju havarije, pretpostavljam da za limariju i optiku boli glava od cena. Jbg, iz iskustva sam naučio da nije uvek drugi kriv, eto prošle godine sam zabo banderu sa Ideom, sreća pa sam prošao samo sa 660€.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio ovde ce pasti neka benzinjara turbo,kad ono dodjose dizeli :D  @Dule 021 Sta je sa tom ibicom brate? Jel jos na prodaju il' je istrulila preko zime?hahaha 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti nisi ni trazio vozacki auto, vec neki auto koji ide ozbiljno, ima ili moze da ima cca 200ks i to je to, ako ti se sloze kockice zasto da ne lancia delta, uzmi kasko neki za cukanja sa ucescem i vozi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Trofeo said:

Ja sam mislio ovde ce pasti neka benzinjara turbo,kad ono dodjose dizeli :D  @Dule 021 Sta je sa tom ibicom brate? Jel jos na prodaju il' je istrulila preko zime?hahaha 

Eno je stoji i ne mrda.

Zena me krpi sto stoji taj auto  a ja sve zivim u nadi da cvu naci vremena da joj se posvetim.

Zimus dospem joj koncentrata radi minusa i vidim posuda opet prazna  kad ono negde hladnjak pusta i vidim curi iz njega al zato motor prede.

Ima tu estetskih detalja i tako to ali eto ako je sudjeno da je neko drugi dotera i napuca nek izvadi 1800 i nek je doteruje sto je mislim izvlacenje para ako ne i manje nego sto sam je platio al da ne stoji. 2005 godiste.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, marko.jovanovic said:

Jedino što me brine je šta raditi u slučaju havarije, pretpostavljam da za limariju i optiku boli glava od cena. Jbg, iz iskustva sam naučio da nije uvek drugi kriv,

Kasko. Učešće u šteti 5% ili 50 evra...ili ako budeš hteo još da oboriš cenu polise izabereš učešće 5% ili 100 evra...i eto. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Dule 021 said:

Eno je stoji i ne mrda.

Zena me krpi sto stoji taj auto  a ja sve zivim u nadi da cvu naci vremena da joj se posvetim.

Zimus dospem joj koncentrata radi minusa i vidim posuda opet prazna  kad ono negde hladnjak pusta i vidim curi iz njega al zato motor prede.

Ima tu estetskih detalja i tako to ali eto ako je sudjeno da je neko drugi dotera i napuca nek izvadi 1800 i nek je doteruje sto je mislim izvlacenje para ako ne i manje nego sto sam je platio al da ne stoji. 2005 godiste.

Daj slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dali ces verovati ali taj auto otkad je usao u mojhe dvoriste nije nijednom opran,upaljen je 3-4 puta za svo vreme  i jedino sam joj skinuo motor ler gasa jer su mu otisli gumeni nosaci i to je sve sto sam pipnuo na autu a kamoli  da sam je slikao.

Nikad nigde nije oglasena ali vec rekoh da sam je uzeo za projekat  jer iz tog motora moze poprilicno da se izvuce  uz odredjene promene.

Ali vremena nemam jer evo doslo mi je sad tri auta i ja moram da  ih usisam i operem  i kacim oglase a stize jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...