Jump to content
FAS Goran
marko.jovanovic

Koji jak auto do 2l za malo para (turbo lešina?)

Recommended Posts

On 9/29/2017 at 10:31 AM, simpson_H said:

Stoje dugo jer slabo ima zainteresovanih za takve egzibicije od automobila. Svi Srbi bi da kupe auto po ceni juga, da ga (ne)odrzavaju kao golf 2, da trosi 2l/100km i da registracija kosta kao Spacek.

Takav auto postoji ali umesto da troši 2 troši 3 litra

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Vule said:

Vode se ljudi i razmisljanjem da auto treba u jednom momentu i prodati, koliko god Saab bio dobar (iskreno, kupio bih 9-3 na keca), pre ce se odluciti za Audi, BMW, VW, iako ce realno za iste pare dobiti losiji auto, ali ce ga kasnije prodati za dva dana sa minimalnim gubitkom, dok ce Saaba da daju dzabe samo da ga se rese. Nazalost.

Kad je to kasnije? Koliko godina voziš Bravu? Da li je pitanje apsolutno bezpredmetno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ja kad je to kasnije, ne menjamo svi kola u istim periodima. Neko ne moze 3 meseca da izdrzi s jednim autom, dosadi mu, voli da menja, iako to mozda i nema nekog smisla u tom momentu, neko voli dugo da vozi jedan auto. Meni Brava traje evo 7 godina, doduse bio sam je menjao jednom prilikom, uzeo Punta 1.3 misleci da cu mnogo ustedeti na gorivu, jer sam auto koristio i u sluzbene svrhe tada i prelazio 50.000km godisnje, medjutim, kolika god usteda bila, nisam u stanju da vozim te slabe automobile malih kubikaza, pa sam prodao Punta, uzeo Alfu nesrecnu i nakon te epizode, srecom, vratio se na Bravu, spletom okolnosti. Da sam znao celu pricu unapred, ne bih je ni u jednom momentu menjao, jer auto pali i radi, evo, 7 godina, 150.000km predjenih sa njom, i dalje pegla kao prvi dan, zasto bih je menjao? Imam nov sluzbeni auto pored nje, vozim uporedo, nemam potrebu za novijim i boljim privatnim automobilom. I sutra ako krenem na put oko sveta, necu sesti u nov sluzbeni, nego u Bravu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to, ljubav je velika, jer me auto sluzi kao u filmu, gazim ga 7 godina kao da nije moj, nista crklo nije, ne moze se tek tako to prodati, bice tuzan dan kad dodje jednom :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, Vule said:

Neko ne moze 3 meseca da izdrzi s jednim autom, dosadi mu, voli da menja, iako to mozda i nema nekog smisla u tom momentu, neko voli dugo da vozi jedan auto.

Samo preprodavci menjaju tako često automobile. Normalan čovek (normalan u mozgu) kupi auto koji mu odgovara i vozi ga dok ima ekonomsku računicu, u koju nije uključen gubitak vrednosti u jedinici proteklog vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Pluto said:

Ja sam danas video jednog tamnije crvenog nazad piše 2.0t sa onim SAAB felnama i stvarno izgleda perfektno, ne znam zašto ih ljudi izbegavaju, pogotovo one sa 1.9 TID (Fiatovim) motorima, takođe i vectrino vešanje koje se baš dobro pokazalo kod nas...

Cena odrzavanja i cena odrzavanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, The Punisher said:

Samo preprodavci menjaju tako često automobile. Normalan čovek (normalan u mozgu) kupi auto koji mu odgovara i vozi ga dok ima ekonomsku računicu, u koju nije uključen gubitak vrednosti u jedinici proteklog vremena.

Imam drugara koji  svakih godinu dana menja kola i evo  vec 5 godina sveke godine od mene kupi  neki drugi auto a ja mu uzmem u racun onaj stari ili ga prodam. Zadovoljan on a zadovoljan i ja.

Jednostavno  zeli da promeni auto iako ga perfektno sluzi a o prodaji nema blage veze.

Eto bas danas prodah  BMW e46 150ks 2002 koji sam uzeo od njega u zamenu  a danas sam oglas okacio. Retko dobar i lep a on je uzeo Audi A4 2.0TDI 2006 koji je takodje u jako lepom stanju.

Ja sam se licno namenjao mnogo vise automobila dok nisam poceo da se bavim njihovom prodajom jer meni je kola  dosta i zelim da sto manje razmisljam o njima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/30/2017 at 11:15 PM, srdjos said:
Cena odrzavanja i cena odrzavanja...

Kao i za 90% normalnih automobila. Nista skuplje od Bravo ili Delte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uvek menjam na nekih 2 godine i uvek gledam da bude jaci od prethodnog. Sledeci je 250+
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/30/2017 at 11:32 PM, simpson_H said:

Kao i za 90% normalnih automobila. Nista skuplje od Bravo ili Delte.

 

Jesi probao da nadjes za njega neki drugi deo osim ulja i filtera, (koji su isti za Fiat grupaciju)

Recimo soferku, vozacko staklo, neki deo limarije ili nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soferka i vozacko staklo nisu "odrzavanje". Drugo ni ti delovi nista nisu skuplji od bilo kog slicnog automobila i sve je dostupno i lako nabavljivo. Ne lozi se da je to neka babaroga, Saab spada u jeftinije automobile za odrzavanje po svim osnovama.

Edited by Woodoo
ne citiraj upis iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se naslova teme tice, koji god model da izaberes, uzmi u obzir dostupnost novih, a i polovnih rezervnih delova. Veoma bitna stavka kod starije turbo egzotike :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo je nama turbina egzotika a napolju ih  opusteno ugradjuju i gde ih nikad nije bilo. Daj bre benzinci turbaci su matora stvar a sad dozivljavaju renesansu. Nikakva nauka, odrzavanje isti q..c kao i za milion drugih, turbine se repariraju, menjaju, pasuju od bezbroj drugih modela... Polovnih delova ima svuda bukvalno za sve automobile, novih zamenskih takodje a i originala ko voli. Samo se prepadate on nekih bezveznih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, simpson_H said:

Soferka i vozacko staklo nisu "odrzavanje". Drugo ni ti delovi nista nisu skuplji od bilo kog slicnog automobila i sve je dostupno i lako nabavljivo. Ne lozi se da je to neka babaroga, Saab spada u jeftinije automobile za odrzavanje po svim osnovama.

 

Vidi, soferka mozda tebi nije za odrzavanje ali većini drugih bogami jeste. Egzotika u Srbiji, jedino ako imaš dubok džep.

I ne loži se, kad kreneš putem za Šabac, sve sami Saab auto otpadi, nema nijednog Fiat-ovog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/25/2017 at 1:04 AM, marko.jovanovic said:

...Nešto me kopka, da li ima smisla kupiti neki auto, koji bi se koristio normalno, znači ne vikend auto...

 

Nema smisla. 

 

A jesi ti nešto pazario? Ne mora baš svaka odluka da bude smislena   B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja preporuka za neku jaču mašinu a da nije skupa Astra g opc 2,0 turbo..200 konjića..Ako je fond veći onda neka novija..^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/1/2017 at 10:16 AM, Ticma said:

Ja uvek menjam na nekih 2 godine i uvek gledam da bude jaci od prethodnog. Sledeci je 250+ emoji23.png

 

Koliko puta treba da ti kažem, ne, ne, i ne, Stilo još nije na prodaju. :D:PB):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...