Jump to content
FAS Goran
golf sdi

Fiat Bravo 1,6mjt 2010.g.

Recommended Posts

Posle 4 ipo godine druženja sa Grande Puntom stigao je naslednik za koga bih voleo da me služi kao i njegov prethodnik. U pitanju je Bravo 1,6mjt 88kw 2010 godište. Na satu piše da je prešao 152000 hiljade (bilo bi lepo da je tako), postoje dosta sitnica koje ukazuju da jeste.Unutra bukvalno kao nov, par ogrebotinica na karoseriji i jedna minijaturna rupica na zadnjem faru. Gume korektne dot 2014 i 5mm šare. Na trapu kao nov,motor radi lepo, mada mi se čini da je malo bučniji od prethodnog 1,3 mjt-a. "Problematični" menjač je za sada perfektan, dpf je tu. Kupljen ovde od vlasnika. Od ulaganja zimske gume i vidim da mu ne radi recirkulacija vazduha. Oprema je za moj ukus sasvim dovoljna, jedino što nedostaje je digitalna klima.

IMG_0164.JPG

IMG_0163.JPG

IMG_0166.JPG

IMG_0167.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boja vrhunska, felne isto, unutra baš lep. Istog takvog sad i ja tražim, da li možeš cenu da nam kažeš ako nije tajna?

 

Neka te lepo i dugo služi!

 

120ks? Kako vuče, kakav je u preticanju itd? Možeš li malo da napišeš :D 

Edited by Pluto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da 120 ks,više sam nego iznenadjen kako vuče, čak sumnjam da je možda malo i čipovan, tek drugi dan je kod mene pa ćemo se tek upoznati. Pre njega sam imao čipovan GP , išao je  baš fino. Kupljen je od poznanika nešto ispod realne cene. Pre dve hiljade je uradjen kompletan set kvačila (sa plivajućim), zadnje pločice i promenjeno ulje sa svim filterima. Potrošnja po bordu je 6,5 uglavnom gradske vožnje po Smederevu, za oko litar više nego Grande Punto. I primetio sam da mi je malo masno (od ulja) jedno crevo sa vozačeve strane, gumeno je pri dnu i ide (nek me neko ispravi u interkuler, a dolazi iz egr-a). Pretpostavljam da je bušno crevo mada me čudi da se ne odražava na performanse i nema nikakvog zvuka. Gore nisam napisao da od dodatne opreme ima još 4 podizača, dodatne plastične pragove i mali "kačket" na petim vratima, niklovane lajsne kao ne emotion opremi...

Edited by golf sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf SDI??? :blink: ko se jos hvali onim SDI? :D

Odlican bravo, felne te odlicno čuče. Smeta mi zadnji znak, eto zašto ne volim te nalepnice, vidi se sa kilometar da nije to to... sve ostalo - 5

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije slucajno ovaj Bravac prvo bio na oglasima u Cacku 2015., pa u Kragujevcu, proslog leta u Rakovici, pa opet iskocio u januaru ove godine u Smederevu?

Ako jeste, bio sam zainteresovan jos pre godinu i kusur kada je bio 5 godina star, ali sam odustao. U "skeniranje" auta na licu mesta bili su ukljuceni i forumasi koji ce se sami prepoznati :) .

Svakako ti zelim da te dobro sluzi i da ga u zdravlju vozis! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da 120 ks,više sam nego iznenadjen kako vuče, čak sumnjam da je možda malo i čipovan, tek drugi dan je kod mene pa ćemo se tek upoznati. Pre njega sam imao čipovan GP , išao je  baš fino. Kupljen je od poznanika nešto ispod realne cene. Pre dve hiljade je uradjen kompletan set kvačila (sa plivajućim), zadnje pločice i promenjeno ulje sa svim filterima. Potrošnja po bordu je 6,5 uglavnom gradske vožnje po Smederevu, za oko litar više nego Grande Punto. I primetio sam da mi je malo masno (od ulja) jedno crevo sa vozačeve strane, gumeno je pri dnu i ide (nek me neko ispravi u interkuler, a dolazi iz egr-a). Pretpostavljam da je bušno crevo mada me čudi da se ne odražava na performanse i nema nikakvog zvuka. Gore nisam napisao da od dodatne opreme ima još 4 podizača, dodatne plastične pragove i mali "kačket" na petim vratima, niklovane lajsne kao ne emotion opremi...
Lep...vidjam ga po SD

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

1 hour ago, Milutin-NS said:

Pa verujem da ti je zapao za oko cim ima stiker nazad :P znam da si ti fan stikera :D

Milutinac, nesto si se prebacio, zaboravljas da sam pobornik sto manje detalja spolja na autu. Sto @MS PK kaze, minimalizam brate :lol: . A kada vec mora da se menja neki fabricki bedz, zasto ne kvalitetan stiker :D .

Salu na stranu, bez zurbe (pored drugih novijih) sacujem i neki dobar Bravo Sport restyle, ali je to ocigledno igla u plastu sena. Pa pogledam i slicno, ovaj mi je davno privukao paznju pa mu znam istorijat, a i "skeniran" je na licu mesta. Opet kazem ako je isti auto u pitanju, mada prilicno sam siguran jer se lako pamti po vise stvari koje nisu karakteristicne za Bravo.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Da nije slucajno ovaj Bravac prvo bio na oglasima u Cacku 2015., pa u Kragujevcu, proslog leta u Rakovici, pa opet iskocio u januaru ove godine u Smederevu?

Ako jeste, bio sam zainteresovan jos pre godinu i kusur kada je bio 5 godina star, ali sam odustao. U "skeniranje" auta na licu mesta bili su ukljuceni i forumasi koji ce se sami prepoznati :) .

Svakako ti zelim da te dobro sluzi i da ga u zdravlju vozis! 

Hvala na lepim željama, ne znam za pre, a na polovnim automobilima je bio na oglasu cela dva dana i to  mislim negde u maju pa je vlasnik odustao od prodaje. A bivši vlasnik ga je kupio tačno pre godinu dana.

3 hours ago, Milutin-NS said:

Golf SDI??? :blink: ko se jos hvali onim SDI? :D

Odlican bravo, felne te odlicno čuče. Smeta mi zadnji znak, eto zašto ne volim te nalepnice, vidi se sa kilometar da nije to to... sve ostalo - 5

Golf sdi, četvorka koju sam vozio pre osam godina :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
Sto [mention=7770]MS PK[/mention] kaze, minimalizam brate
 
 

Svakakve gluposti možeš da čuješ od njega


Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se i @neshaoct seti, ali mislim 99% da je to taj, a pojavio se proslog leta kod njega u Rakovici. Iste felne, kombinacija Sport spojlera i Emotion kvaka i lajsni, preko retrovizora je imao taj "chrome" look, cak se i napuknuta zadnja leva stopka koju pominjes poklapa. Enterijer je takodje bio maltene nov.

26 minutes ago, Milutin-NS said:

Kad vec mora da se menja fabricki bedz onda se kupi novi znak sa sve tasterom za 2000 dinara.

Menjao napred vec 2 komada i to iz originala, oba pukla i uvlacila vlagu, bravo za Fiat, motor ubica a pare bacas na gluposti :D . Od tada je za mene Opasni gusar svetinja :D , stiker traje vec par godina i kao nov je. Na Bravu je druga prica za zadnji bedz, to se slazem. Izvini kolega za off.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Ivan said:

Mozda se i @neshaoct seti, ali mislim 99% da je to taj, a pojavio se proslog leta kod njega u Rakovici. Iste felne, kombinacija Sport spojlera i Emotion kvaka i lajsni, preko retrovizora je imao taj "chrome" look, cak se i napuknuta zadnja leva stopka koju pominjes poklapa. Enterijer je takodje bio maltene nov.

Menjao napred vec 2 komada i to iz originala, oba pukla i uvlacila vlagu, bravo za Fiat, motor ubica a pare bacas na gluposti :D . Od tada je za mene Opasni gusar svetinja :D , stiker traje vec par godina i kao nov je. Na Bravu je druga prica za zadnji bedz, to se slazem. Izvini kolega za off.

 

 

Jel bio dobar taj, naravno ako si ga gledao? I trebalo bi da mu je zamajac bio pri kraju, jer ga je prethodni vlasnik odmah zamenio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Aj pisem ti na PP, da ne spamujemo predstavljanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican bravac, ja sam mislim bas ovog gledao pre cirka 2 meseca, nasao sam se sa tipom na autoputu, da pogledam auto onako brzinski i jako mi se dopao na oko, s obzirom na sport spojlere i niklovane detalje, spomenuo si rupicu na stop svetlu, ...ako je taj koji sam gledao onda ima i polomljene drzace desnog fara, mislim da je varena plastika znam da sam to odmah primetio, jer se far mrdao...

inace odlicne felne, bas mu dobro stoje, voleo bih i ja  tako nesto da nadjem za zimske gume...

Edited by sibisi666

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, sibisi666 said:

Odlican bravac, ja sam mislim bas ovog gledao pre cirka 2 meseca, nasao sam se sa tipom na autoputu, da pogledam auto onako brzinski i jako mi se dopao na oko, s obzirom na sport spojlere i niklovane detalje, spomenuo si rupicu na stop svetlu, ...ako je taj koji sam gledao onda ima i polomljene drzace desnog fara, mislim da je varena plastika znam da sam to odmah primetio, jer se far mrdao...

inace odlicne felne, bas mu dobro stoje, voleo bih i ja  tako nesto da nadjem za zimske gume...

Taj je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još neka slika, na brzinu, za sad sve ok, potrošnja oko 6,5 uglavnom gradska vožnja, odokativno oko litar više od prethodnika (GP 1,3mjt). OBD kabl mu se ne može izmestiti (bio kod dvojice majstora) jer je dzek postavljen na kućište centrale, tako da će dobiti neku drugu zaštitu.

 

IMG_0212.JPGIMG_0215.JPG

IMG_0210.JPGIMG_0216.JPGIMG_0217.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe za prevelikom brigom, ko ce da ti drpi Fiata? Koliko Stila ili Brava si cuo da je ukradeno, evo ja sam u prici sa Zabarima oko 12 godina? Vise stete nanesu kradjom poklopaca kuka i felni, antena, skidanjem brisaca, razbijanjem stakla ako zaboravis nesto unutra, itd... Ako nemas fabricki alarm, stavi mu neki solidan aftermarket da se koliko-toliko osiguras od pilicara ili ih bar preusmeris na neki drugi nezasticen. Eventualno neki custom skriveni prekidacic struje i uz fabricku zastitu, to je sasvim dovoljno.

Bar je moje skromno misljenje takvo jer sam i sam nepotrebno bacao pare. Pazario davno Stila, auto placen "enormnih" :) 8 soma, gde cu ga bez icega na parking zgrade, kuku lele :lol: ... Tada slabo poznat i redak model pun dzidza, 'ajde dok ne nadjem dobrog elektricara za alarm, da uzmem na brzinu Kandzu. Smori me posle mesec dana tumbanja, umesto da je prodam, za*ebem se i zamenim uz doplatu za Zeder. Trebao mi je, pa ugradim i dobar alarm i eto bacenih para za zastitu kao da vozim premium trojku, Vagen grupu ili Megane.

Sada imam svoje dvoriste, ali za tih X godina dok sam ziveo u zgradi sa javnim parkingom a i po BG niko ga nije ni pipnuo, doduse povedem racuna gde parkiram. Ali ih zato, kako su se namnozili, cerupaju kao blesavi za delove koji se lako skidaju i trazeni su - isto vazi i za Bravo.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

cerupaju kao blesavi za delove koji se lako skidaju i trazeni su - isto vazi i za Bravo.

Evo ja potpisujem, neki dusmanin mi skinuo ono poklopče na prednjem braniku gde ide kuka :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, golf sdi said:

...tako da će dobiti neku drugu zaštitu.

Kasko. Najbolja zaštita.

Raspitaj se kod Osiguravajućih kuća, od DDOR-a pa dalje...mesečna rata za kasko bi ti verovatno bila između 2.000-2.500 dinara. Ko zna, možda i manje... :thumbup: 

Manje od 20 evra mesečno, a miran si za sve, ne samo za krađu. Od grada, pa dalje...

 

Inače, ovo sa sitnim krađama, ima da svane kada mi dođe Bravo posle Stila, kod njega je drugačije rešeno sa poklopcima felni. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...