Jump to content
FAS Goran
totti

Kvalitet goriva: Srbija vs inostranstvo

Recommended Posts

Nase gorivo je toliko lose da nema vise smisla pisati. Lose u smislu poređenja sa regionom.

Sto se vise udaljavas od veceg mesta to je gorivo losije. Ovde je verovatno ista situacija, neko selo gde je ostalo lose gorivo.

Drug sipao na NISu u NS benzin pa mu zaledio i vadili led iz rezervoara.

Sva sreca pa idem 2 puta u mesecu do Šida pa sipam u Bosni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, NIS i jos dosta pumpi u BiH se snabdevaju iz iste rafinerije kao i nase pumpe. Just saying :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam razloga da budem ni za ni protiv ali sipam na NISu godinama,uvek kvalitetniji dizel, trenutno G-drive...I nikada nijedan problem. E sada, kako objasniti da nekome ledi a nekome ne, neko vadi litre vode a neko nista....???
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Djuk85 said:

Drugaru zaledio benzin... Toliko o kvalitetu :D

Gde je tocio? Na kojoj pumpi? Mada ja sipam na samo dve ali da znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/4/2018 at 7:42 PM, Siciliano said:

Nemam razloga da budem ni za ni protiv ali sipam na NISu godinama,uvek kvalitetniji dizel, trenutno G-drive...I nikada nijedan problem. E sada, kako objasniti da nekome ledi a nekome ne, neko vadi litre vode a neko nista....??

Sa najobičnijim NIS-ovim euro dizelom sam prešao do sada sigurno preko 350kkm i eto takođe nikada ni jedan problem nisam imao. 

Između ostalog me takođe zabole ko gde sipa ali eto čisto da da se zapljunem:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo NIS bajo moj, ne znam za probleme. Zadnjih 15000km sipam G drive dizel, nemam čekićanje, zveckanje, radi ko sat. Kakvo crno zaleđivanje.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao na crvenom petrolu prilicno nemirnije radio u leru. Inace samo NIS, nikakvih problema nikada pupupu. Presao sam na obican ED, isti djavo doduse kao onaj sa aditivima nema razlike bar primetne.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorivo uvek izadje dobro iz rafinerije. Ono sto moze da se desi je da prilikom istakanja cisterne neko uzme odredjenu kolicinu i zameni je sa necim drugim. Zbog toga se kontrolisu maksimalno istakanja goriva.

Takodje, na pumpama gde je mali promet moze da ostane staro gorivo u rezervoaru koje nece imati adekvatnw aditive i za 15 dana, pojavi se kondenzacija,... tako da ja sipam na Zmaju u sveukupno 4 automobila i oko 200 000km bez ikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gde je tocio? Na kojoj pumpi? Mada ja sipam na samo dve ali da znam
Ma okolina Bg-a. Nisam ga ni pitao na kojoj pumpi, bilo mi smesno kad rece :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne da mislim nego znam ;) Najveca kontrola kvaliteta goriva je upravo na pumpama koje su na autoputu.Ove po periferiji ne jbu ni 2%.Vidim pisao si da ti ortaku zaledelo gorivo sipao na nis-u. Sto se tice nis-a imam samo reci hvale.Sipam iskljucivo na autoputu vec 3 godine nikad u zivotu nisam imao ni najmanji problem,presao sam oko 60000 hiljada. Prosle godine kad je bilo ono -25 na pola kljuca fiat palio,kakav led kakvi bakraci u gorivu.Iskljucivo sipam tamo,daj boze da sam 1 sipao na nekoj "aftermarket" pumpi mada mislim da nisam ni 1 put.Koristim onu karticu "sa nama na putu" imam 5 dindzi jeftinije po litru. Samo reci hvale za Nis,sto se tice kvaliteta goriva.Opet napominjem iskljucivo na autoputu sipam.

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti primer, u Sidu NISova pumpa i koga god pitas lose gorivo, na izlasku privatna stanica i svi gledaju da sipaju tamo. Iskreno cudno mi sto ljudi ne idu do Bosne da sipaju. verovatno sipaju po soma pa se ne siplati da idu.

Jbg li ga. Ja sam sipao na NiSu kod Ade dizel. Od BG do NS pa do Sida potrosio 25l.

Fusarenja ima na sve strane, vrtimo pricu u krug iznova svaki put.

Cinjenica da je nase gorivo em skupo em lose.

Svako ima izbor gde da sipa uzaludno je vise pricati gde je najbolje gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delimicno se slazem. Najbolje gorivo je na svakoj benzinskoj stanici na autoputu,tu nema greske. Upravo iz navedenih razloga ;)  Stojim iza svojih reci. Po tim selima,gradicima gde radi neki "baca" tu se em dovozi losijeg kvaliteta em ga jos taj "baca" malo krsti,ni kamera mu ne moze nista:D  Sa stanicama na autoputu nema zezanja,kvalitet je vrhunski. Sto manja stanica i manji promet tu je losije gorivo,upamti sta ti ja kazem. Samo na autoputu je "evropskog" kvaliteta iz raznoraznih razloga... a i cena ti je otprilike 1 dinar skuplja uvek na autoputu nego na periferiji,konkretno pricam za Nis

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/5/2018 at 6:48 AM, DraganUS said:

Evo ti primer, u Sidu NISova pumpa i koga god pitas lose gorivo, na izlasku privatna stanica i svi gledaju da sipaju tamo. Iskreno cudno mi sto ljudi ne idu do Bosne da sipaju. verovatno sipaju po soma pa se ne siplati da idu.

Ja potrosim mesecno 100e goriva pa ne idem do Bosne da sipam. Iskreno nemam vremena a i mrzi me da se cimam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam do skora bio ubedjen da nema razlike u gorivu kod nas i inostranstvu. Uvek sam sipao na NISu ,jer sam razmisljao da ne mogu da dosipaju ko zna sta ,velika je firma. 

I tako sve do prosle godine ,kad je auto poceo na hladnom startu da dize i spusta obrtaje ,gasi se i pali check engine. Pozovem servis ,kazu imaju mnogo reklamacija ,sipaj od 98 i 100 oktana. I stvarno ,sve super radi. 

Posle promen pumpu ,i sipam na Euro petrolu od 95okt , palio je i na najjacem minusu bez problema a nije ni ledio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na NBG (preko puta Piramide i pijace u bloku 44) u toku su završni radovi na novoj pumpi... u pitanju je bivša BS "Vuk Petrol" pa "Energozupa" a sad će da bude SHELL! Inače, već postoji SHELL pumpa Adaševci (na autoputu ŠID-BG, bivša OKTAN PROMET YU). 

 

Da li neko zna nešto više o dolasku SHELL-a u Srbiju?

 

30591316_217384872344743_6285103537210785792_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije bas samo 1RSD jaca cena na autoputu od benz stanica van njega... Ide to dosta vise od tih 1RSD na vise...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...