Jump to content
FAS Goran
totti

Kvalitet goriva: Srbija vs inostranstvo

Recommended Posts

Ja sam pre 5 godina poceo da sipam samo na Petrol pumpama, sto ED, sto 95 ili 98 benzin, nikad problem nisam imao,prosle zime po -15 ili koiliko je bilo i posle par dana stajanja gorivo nije zaledilo i auto je palio normalno bez dima, sto se tice 1.6 hdi motora. Pre toga sam sipao iskljucivo na NISu gde mi je dva puta zbog goriva na Ford Focusu upalio check engine i od tada NIS vise nikad. Cinjenica je da je gorivo u inostranstvu kvalitetnije, sigurno postoji neka razlika u potrosnji, ali to su minimalne razlike, barem kod mene kad sipam u AU, HU i GR. Jednostavno previse faktora moze da utice na potrosnju da bi se te to tako poredilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobro bre Kuvalja... imaš internet, kucaš frozen diesel npr... i gle čuda, izaći će masa rezultata u pretrazi, a nije Srbija u pitanju. Ne razumem ovo teranje iste priče svake godine.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Teranje svake godine? Nije nikakvo teranje, ti si tvrdio da nemamo losije gorivo od okoline i evrope.. kad ti se pokaze dokaz, ti se pravis lud i teras svoju pricu ubedjujes druge da nisu sipali lose gorivo u svoj auto, eto pre par meseci mi se upalila lampica za vodu u gorivu prvi put i to kad sam sipao na nisu... sta to govori? Ti si jedini kojem nikada ni jedan dizel nije dimio (osim c4 kojem si izvadio dpf), tad sam te pozvao da to istestiramo i proverimo uz odredjenu nagradu pa si se povukao i zacutao iz kog razloga kad si u pravu?
Malopre te pitam za smrzavanje i vidi se da je led beo da je voda u pitanju da nije smrzao ed, a ti to uporedjujes sa kojom litrom nafte koja je sipana mozda cak u julu i avgustu ne znas ni sam?
Dok se kod nas sipao d2 i nije pocela prodaja ed, ni tad ti nije dimio ni jedan dizel? Da li si tada imao priliku da vidis kako izgleda filter nafte posle par hiljada, trunje, slama... kante u kojima se drzao d2 su poprimale boju od nafte, i auto ne dimi?

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ima razloga da nije?
Imas neki problem kad ne znas kako da odgovoris?
Problem ti je da nekad nesto priznas?
Onda ocigledno ti imas problem koji ima strucni naziv.
Ali to mozes u odredjenim ustanovama da dobijes napismeno..

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni priblizno tvojoj.
Ja imam problem sto uvek isterujem do kraja pa cak i kad su plitki u pitanju, kao da necu da shvatim da njima ne moze da se objasni.....mozda jednog dana to uspem da promenim.
Ali tvoja dijagnoza je tesko promenjiva.
Ti ne menjas zdravstveno stanje nego okolinu, kad te izvale ti nadjes nove zrtve, nesto kao i sa forumima?
Dok ti admini dozvoljavaju da se zajebavas po temama i od svake teme pravis svoj privatni cirkus sve je super, kad ti neko pokaze kitu onda ne znas da se snadjes i mislis da svi imaju problem.
Nadjes jos 2-3 coveka i odomacis se, mislis da si u kuci ili svojoj kancelariji, i kad god neko krene neku raspravu povezanu sa temom tebi je to vec problem, tebi se to ne radi ti hoces da se zajebavas i dalje, to je malo dublji problem, u stvarnom zivotu verovatno nemas sa kime da provodis vreme na svoj nacin, pa onda to lecis preko tastature.
Ako ne znas da mi odgovoris na pitanje kako treba onda odjebi od mene i odjebi od postavljanja dijagnoza da ne bi morao da ti detaljno ovde pisem dijagnozu.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja

Mili Boze kako bi svet bio bolje mesto za ziveti da nema ovakvih likova!

Prvo se nauci osnovnoj kulturi jer te roditelji ili tko vec nisu pa onda pisi! 

Ovo je javno mesto i tvoj recnik bi trebao prilagoditi tome!

 

Admini kakava je politika foruma za licno vredjanje i ovakve reci?

Zao ni je ali moja licna kultura mi ne dozvoljava da ih citiram.

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj problem je?
Moja kultura nema veze sa tim sto moram da se spustim na nivo neciji da bi neko mogao neke stvari da shvati, razumes?
Svet bi bio lepsi da nema buljolizaca kao sto si ti, da svako kaze ono sto on zeli, ne znam da li su tvoji roditelji ili ko vec tebe to ucili?
Nemoj da vecito ne izlazis iz necije bulje, nego stani zauzmi stav, inace ti ga stave, kad tad.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ko od koga treba da odjebe? Ko koga malo malo pa taguje u pitanjima i postovima?
A te tvoje fore sa drekom i vikom i izvrtanjem napisanog možda mogu da prolaze kod dece od 16, 17 godina. Kod mene ne mogu, daleko veća bitanga sam ja od tebe

A tvoje mišljenje mi je bitno podjednako kao i nekog čobana iz Ugande. Nikakve razlike tu nema.

Ja se tebi više neću obraćati. Isuviše imam godina da bih se raspravljao sa nekim Kuvaljama po forumu, koji ne znaju da rastumače ni ono što je napisano, tj imaju prekide misli praćene veoma emotivnim reakcijama. Pozdrav i zbogom.




Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dreka i vika, po cemu si to zakljucio.
Prevrtanje je tvoja osobina, tipa prica o zaledjenom ed u februaru se uporedjuje sa letnjim ed od preko?
Ako si ti bitanga ne mora da znaci da sam i ja pa da vidimo ko je veca, ne smatram sebe bitangom.
Misljenje tamo nekog "totija" koji masta da kad poraste da ima svoj plac nije nista cenjenije od cobana pa odakle god da je.
Sta je sledeci korak, neki drugi forum? Ili ostajes jos ovde? Nemoj se zbog mene povlaciti ponovo.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja

Ja problema nemam i ako se pojave sam ih resavam a ne kao ti. Ti ocigledno da imas veeelikih problema. Ovaj u vezi ponasanja i kulture smo vec daaaavno videli.

 

Ukoliko si hiperaktivan to nije problem, idi negde na prazan put izjuri se sa kolima, izadji van, grad je pun takvih kao sto si ti pa se lepo isvadjajte ili pobijte, izbaci tu negativnu energiju iz sebe!

 

Imas neki kliker u glavi i razumes se oko kola pa pomozi nekome tko ima problem ali na tvom ponasanju moras ozbiljno poraditi!

 

Over and out.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj problem je sto ti treba paznja i pripadnost, da se nisi nasao prozvan u onome "2-3 ljudi", koja je tvoja potreba kad dvoje imaju raspravu da se umesas, ili si se nasao prozvan ili je ovo sto sam gore naveo.
Ako ti treba drustvo, uclani se u neku stranku pa skupljaj potpise i deli sendvice ili smisli nesto drugo.
To kakav sam ja na putu nije tvoja stvar dok ne naidjes na mene na putu pa ti zasmetam.....
To da li cu ja nekom da pomognem opet nije tvoja stvar, imam ja sta da radim skoro 24h, ako se razumes i ti mozes nekom da pomognes ako neko zeli pa ces opet da imas pripadnost.
Ako nisi imao bilo sta da napises na temu ne razumem sto si bilo sta pisao?


Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da se vratimo na temu... Mislim da je svakom jasno da gorivo kod nas nije isto kao preko.. ja licno sam osetio razliku u snazi automobila kad sam sipao gorivo u Madjarskoj, a drugar je vise puta merio potrosnju cep-cep ovde i u Sloveniji sa njihovim gorivom. Uvek je razlika bila izmedju 0.5 i 1 litre na 100 km. Pored ovih slucajeva meni poznatih, postoji milion drugih kako na ovom, tako i na ostalim forumima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, brate kakve veze ima gorivo sa tim? :) Pricamo o nekim cinjenicama vezanim za kvalitet goriva, a ne o stanju u drzavi. Uostalom kad vec spominjes, ja nisam isao nigde preko (osim turisticki) bas zato sto mi je lepo ovde al kolko sam shvatio, ti jesi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jbg kad se nista ne menja... kao uveli kontrolu goriva. Super im je kontrola. Puteve necu ni da komentarisem. Po NS gomila rupcaga posle ovog snega.. Nebitno, samo sam hteo da kazem da se po mom misljenju razlikuje gorivo kod nas i preko, sto je i vezano za ovu temu, nista drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, beli_Punto said:

Pa brate svake godine ista prica, ne valja gorivo, ne valjaju putevi, ne valja ovo, ne odgovara ono. Dosadno je malo.

Za puteve se svaki dan treba žaliti, sramota jedna. U Beogradu u centru grada polupaš ceo auto kao i sebe. Ne možeš da izbegneš jer su uske ulice i uvek je gužva i neko će da ti izleti. Na magistrali rupa do rupe, ja znam svaku rupu napamet i već ih refleksno izbegavam. Kada idem u selo vozim se skoro 2h, za put koji bi inače trebao da se vozi 1h i 20 minuta, putevi u nekim mestima ne postoje, samo zemlja. Šahte su toliko loše postavljene da kada pređeš preko neke gledaš da li će točak da ti ispadne. Ja mislim da je to problem u 21 veku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre dve godine iz sluzbenog FAPa iz rezervoara izvukli oko dve "kove vode"... Sluzbeni se tankiraju samo na NISu... E sad... Moguce je da cep ne dihtuje kako valja pa usled pranja uleti odredjena kolicina vode u rezervoar ali...

Sa druge strane, uvek kad neposredno pred minus dodam aditiv protiv mrznjenja u ED ja sa paljenjem nemam problema ali u slucaju kad me minus iznenadi onda muke... Napredna neka kontrola kvaliteta goriva mora da je u pitanju...

Sent from my E2105 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je vec pisano o tome na forumu. Kontrola kvaliteta ne postoji, postoji samo kontrola onih markera u gorivu odnosno da gorivo nije krsteno sa nekim ili necim na koji nije placenja akciza i ostali drzavni nameti.

Dakle tacka smrzavanja, cetanski , oktanski broj...i sl to se retko kontrolise i jos redje sankcionise.

Bitno je da se drzavna kasa puni a kakav je kvalitet goriva, stanje puteva, rad pojedinih sluzbi...  to drzavu zadnjih 30 (ili vise) godina ne interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...