Jump to content
FAS Goran
totti

Kvalitet goriva: Srbija vs inostranstvo

Recommended Posts

On 9/13/2017 at 9:12 PM, DraganUS said:
Sa nasim gorivom i vise gradske.

Ja stvarno ne znam šta vi to sipate, ali ja nikakvu razliku ne primećujem ni u potrošnji, ni u radu, ni u performansama. Da l' to bilo naše Lukoil ili strani Shell, Aral, Total - isti đavo.
Jedino ako to u Bosni koje sipaš prave nekom NASA tehnologijom...

 

 

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasa goriva, mislim na okruzenje su vrlo slicna, gotovo da nema razlike, ali u odnosu na zapadna se oseca i te kako, testirao sam i benzin i dizel

 

Kako podnose t-jet motori plin?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/14/2017 at 6:13 AM, totti said:
Ja stvarno ne znam šta vi to sipate, ali ja nikakvu razliku ne primećujem ni u potrošnji, ni u radu, ni u performansama. Da l' to bilo naše Lukoil ili strani Shell, Aral, Total - isti đavo.
Jedino ako to u Bosni koje sipaš prave nekom NASA tehnologijom...

@totti evo da ti javim o kvalitetu naseg goriva. Juce sam od Beograda -NS - Bačka Palanka - Sid potrosio 25l goriva, sipano na NISu kod lav auta. Put od cca 160km. Reci mi molim te gde sipas gorivo u BG da sipam i ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja 95% goriva sipam na te dve NIS-ove pumpe kod Lav-a. Nikakvih problema niti povećane potrošnje nemam. A ako ti je zaista (mada mislim da si se nešto preračunao) potrošilo 25l na 160km onda ti debelo nešto nije u redu sa kolima:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo idem za Bosnu da sipam gorivo pa cu da vidim. Auto normalno radi, vuce, nista ne pokazuje da ne valja. Ne dimi, nista ne curi ispod, ne vlazi gore.

Ili sam ja uleteo u seriju sugavog goriva ili sam se preracunao nesto sto mislim da nisam.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam na dve Mol pumpe u B. Jerković, Lukoil staro sajmište, Eko u T. bunaru, Petrol u ovom novom bulevaru... znači skoro gde stignem
Nikad mi nije smrzlo gorivo, nikad nije zatrokirao zbog njega, sa njim mi ne ide ništa lošije od bilo kog austrijskog, nemačkog ili češkog goriva, niti nešto više troši sa njim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jeste sada nema razlike u gorivu, uzeo sam proslog meseca 100l iz kamiona koji je dosao iz grcke i nema dima nigde, do tog trenutka znao je da zadimi u odredjenim situacijama, i potrosnja je za nijansu bila manja, posle toga sam isao u grcku i sve isto, kad sam se vratio i opet sipao kod nas opet zna da zadimi, i sad nema razlike ili je i meni trip?
Gorivo koje sam presipao je bilo boje vode, a kod nas svetlo zeleno.
Ako se opet ukaze prilika da kupim to gorivo, 1l cu sipati u flasu i nase cu da sipam u istu takvu flasu da se vidi razlika u boji.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod nas dizel viđao u raznim bojama, pa čak i bezbojan kao voda, tako da ti boja za poređenje nije argument.
Meni ni jedan dizel nikad nije dimio osim prošlog kad sam skinuo Dpf.
Ja nisam vadio iz kamiona, ali poredim naše gorivo sa ovima:


20170916_110232.jpg20170913_075220.jpg20170909_134242.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ja kod nas nigde nisam video bezbojan, a svaki servis kad radim istacem iz filtera da se ne proliva po motornom prostoru.
2. Moj nema dpf, a da ti dimi sa dpf-om onda je za bacanje motor, znaci sa nasim gorivom na autu koji ti nije imao dpf je dimio....
3. Nisam ni ja licno vadio ali sam gledao.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vozim ja 20 godina kola sa dpf-om, imao sam i dizele bez njega. Nijedan nije dimio.
Ja sam video više puta bezbojno gorivo kod nas.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro bre toti niko ne prica unazad 20godina nego o trenutnoj situaciji godinu dve unazad, a hoces da kaze i da 20 godina unazad imamo isto gorivo?

To za bezbojno ne znaci nista, to sam napisao da sam primetio kao jednu razliku, isto tako znam da postoji i crveni evrodizel iz austrije, nego ajde mi reci bas sa koje su pumpe kod nas si video bezbojan evrodizel, probacu bas tu da sipam da vidim jel ima neke razlike.

A koliko znam kod nas ne moze da bude bezbojan cak i da se takav pravi zbog markiranja goriva, pa me bas zanima gde to kod nas ima?

I kako ni jedan nije dimio, kad si rekao da ti dimio citroen posle vadjenja? Nesto mi ne stima kod tvog pisanja

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao bre Kuvalja, nemoj me ebati...
Čitaj šta pišem, lepo sam napisao da mi je samo prošli auto (sivi C4) dimio, i to posle skidanja dpf.
Bezbojan dizel nisam video juče ili pre mesec dana pa da ti kažem gde sam ga video. Ali sam ga imao u balonu više puta, pre godinu, dve, tri...
To što ga ti nisi nikad video kod nas ne znači da ja izmišljam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da si skoro video, pa pitam bas me zanima, ja ti pricam da sam to primetio pre mesec, mesec ipo.
Pa to znaci da ti auto bez dpf-a dimio, ja kad sam rekao da moj( koji nema dpf) dimi sa nasim gorivom ti kazes da tvoji ne dime, pa ne dime zato sto ostaje u dpf-u, sto onda to poredis sa mojim, sa mojim uporedis taj koji nema dpf, da li si njega vozio negde preko i primetio da dimi?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuvalja bre
Kažem da sam imao i automobile BEZ FABRIČKOG dpf, znači ne one kojima je izvađen naknadno. E, takvi mi nisu dimili, nikada. Jel smo se sad razumeli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro je @boki išao nešto do Berlina sa autom...i, ako sam dobro upamtio, reče ovako:

 

- na polasku sipao pun u Beogradu kod Arene na NIS pumpi (ona bivša Elp, odnosno Daki Petrol).

- prešao sa tim gorivom negde oko 800 kilometara.

- onda sipao u Nemačkoj (nešto oko 2 evra za litar dizela), za isto ukupno evra kao u SRB, ali pošto je skuplje gorivo sipao je skoro duplo manje u litrama. Sa tim gorivom prešao 700 kilometara.

 

Pojasniće on bolje kada vidi notifikaciju.

Svejedno, suština da je sa mnogo manje litara prešao skoro isti broj kilometara. Valjda ima nešto i u kvalitetu goriva. :) 

Način vožnje kaže da je bio isti, sve na otvorenom putu, iste brzine...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, totti said:
Kuvalja bre
Kažem da sam imao i automobile BEZ FABRIČKOG dpf, znači ne one kojima je izvađen naknadno. E, takvi mi nisu dimili, nikada. Jel smo se sad razumeli?

 

Dobro jesmo, a zasto ti mlad auto sa izvadjenim dpf-om dimio, ne ispravan auto, lose gorivo ili ti lose ugasili dpf, nesto od toga mora biti. Znaci nekad ti stariji dizeli nisu dimili a c4 mlad sa novom tehnologijom dimi, cak kad si pisao davno negde o nisovom ultra d si rekao da vidis vecu potrosnju (kao i ja) i da vise dimi (ili je ovo neko drugi rekao)
Nisam siguran sad da li ti branis nase gorivo ili brate ne znas sta pricas?
Svima po bg-u dizeli dime koliko god mladi i malo presli ali tvoj ne dimi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, nemoj sad i ti
Kao drugo, dizel je u Nemačkoj 1,09€ otp.
Kao treće, nismo neiskusna deca. Potrošnja može da zavisi od hiljadu faktora - razlika u nadmorskoj visini, gužva u saobraćaju, vetar...
Evo, pogledaj moje potrošnje Beč - Berlin i Berlin - Beč. Dakle, ista relacija:

20170913_075145.jpg20170916_110209.jpg

A evo i sa našim gorivom do Beča:


20170909_134232.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisaće Boki kada vidi, moguće da nisam sve detalje upamtio...

Pojasniće...ali znam da je na kraju rekao da je za isto para sipao tamo manje litara, a prešao tek neznatno manje kilometara. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, neshaoct said:

Skoro je @boki išao nešto do Berlina sa autom...i, ako sam dobro upamtio, reče ovako:

 

- na polasku sipao pun u Beogradu kod Arene na NIS pumpi (ona bivša Elp, odnosno Daki Petrol).

- prešao sa tim gorivom negde oko 800 kilometara.

- onda sipao u Nemačkoj (nešto oko 2 evra za litar dizela), za isto ukupno evra kao u SRB, ali pošto je skuplje gorivo sipao je skoro duplo manje u litrama. Sa tim gorivom prešao 700 kilometara.

 

Pojasniće on bolje kada vidi notifikaciju.

Svejedno, suština da je sa mnogo manje litara prešao skoro isti broj kilometara. Valjda ima nešto i u kvalitetu goriva. :) 

Način vožnje kaže da je bio isti, sve na otvorenom putu, iste brzine...

 

 

U Cheskoj sam sipao gorivo,nisi Neso razumeo dobro,a inace sam sipao za 50e 26L i presao samo 20% manje km nego sa nasim gorivom,a inace u Njemackoj je  shell V-power za oko 20din jeftiniji nego kod nas dizel 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam video bezbojan eurodizel sipali proletos na OMV-u pumpa na Paliću, trebao nam dizel za viljuškar pa smo ispali u kantu i video sam da je bezbojan.Slažem se s totijem da preterujte u razlici u potrošnji u odnosu na strana goriva, ok kvalitetnije je to sigurno ali nemoguće takva razlika u potrošnji i performansi. Pogotovo kad pričamo o BiH gorivu sipao x puta isti qrac samo mnogo jeftinije. 

Edited by @bane@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...