Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Popravka bočnih oštećenja na gumama?

Recommended Posts

Sta znam.. Zamisli da ti zatreba rezervna negde na auto putu i da sa takvom gumom treba da vozis do prvog auto vulkanizera. Meni ne bi bilo prijatno.. 

Ovako za prvu pomoc po gradu i moze. 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 Baci to bratko, ne treba glava u torbi makar bilo i za prvu pomoc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je rezervna copovac.Nego ovo me navalio neki rodjak hoce da je vozi,ja mu kazem ne valja. Sacekaj nabavicu ti mnogo bolje,al njemu vulkanizer rekao teraj samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mislite jel može ovo da se sredi oba oštećenja su kao zatečena možda po 1-1.5mm i koliko je pametno voziti to okrpljeno? 215/40/18 je guma 

Screenshot_20210211-004330_Gallery.jpg

Screenshot_20210211-004523_Gallery.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije strašno nije došlo do platna ne pušta  mislim da može da se resi imam blizu vulkanizera koji ima aparat za topljenje gume treba ovih dana da mu odnesem da vidim šta će da kaže..mogu ove gume da guraju još sezonu jednu dok uspem da nadjem druge 215/40 18 Jer osim novih i nema ih puno polovnih u prodaji a da imaju bolju šaru i da nisu 10god matore aaxaxa

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Ina said:

dok uspem da nadjem druge 215/40 18 Jer osim novih i nema ih puno polovnih u prodaji

Cisto da znas da na Bravo/Deltu u 18'' varijanti fabricki ide 225/40 guma (felna je siroka 7.5'').

Malo visa (citaj udobnija), prilicno cesca i mislim i jeftinija guma, od te koju trenutno teras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ok napred je 215/35 možda za sledeću sezonu uzmem nešto drugo ja volim kad je auto tvrdji valjda navikla jer sam uvek vozila neke sa skraćenim oprugama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo raja, danas sam parkirajuci se nagazio na neki saraf koji je virio iz ograde tako da sam cuo famozno psssst, i imam sta i vidjeti guma ispuhala skroz i probusila se na nezgodnom mjestu. 

pa me interesuje ima li neko iskustva sa ovakvim ostecenjem? moze li se ovo sanirati? ili ide druga guma odnosno dvije cu u paru vjerovatno morati. 

da stvar bude gore gume su nove, pred zimu kupljene, presle nekih 6000km. 

PXL_20210507_155555777.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, ja sam krpio na cliu ostecenje u zidu, nize od tvog, i bilo je ok. Svi ce ti reci da je to macka u dzaku, mene je sluzilo, lagan auto ne divljam.
Vidi, raspitaj se kod vulkanizera.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, debelizmaj said:

Uh, ja sam krpio na cliu ostecenje u zidu, nize od tvog, i bilo je ok. Svi ce ti reci da je to macka u dzaku, mene je sluzilo, lagan auto ne divljam.
Vidi, raspitaj se kod vulkanizera.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Ma i ovo je punto, al ne znam, raspitao sam se i kod vulkanizera, ne bih se zezao ipak, glava je glava, kupit cu ipak gumu, a ova ce ici ko rezervna. 

Hvala svejedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...