Jump to content
FAS Goran
simpson_H

Lancia Nuova Delta - fabrička navigacija

Recommended Posts

Pogledaj u temi Nuova Bravo/Delta multimedija. Kačio sam ja razne linkove, kao i poslednje mape iz 2017. 

Nisam pri računaru da mogu da linkujem temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazio sam tu temu ali je ne nalazim... Nema veze, nije nista hitno samo znam da moram nekako da resim tu glupost...

Ne znam da li postoji nacin da se preko dijagnostike ustanovi sta nije u redu i zasto nema zvuka?

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, nasao sam ali link koji je ostavljen sa verzijom 1.19.1 je istekao pa ne mogu da ga preuzmem... Ajde ja cu da pokusam da ga pronadjem a ako neko hoce da ga potrazi bicu zahvalan;)

Znam samo da je poslednja verzija 1.22, pa mi sve od 1.19 do poslednje verzije igra ulogu...

 

Unapred zahvalan

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliki sam pratio (mada nisam zadnjih pola godine sigurno) taj forum je bio ažuran. Samo treba prelistati postove unazad :)

mislim odlučio sam da ako ikada budem menjao multimediju u autu to će biti na neki android. Ne isplati se zezanje sa postojećim. Ima dobrih aftermarket po povoljnim cenama samo treba probrati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav momci, jel moze necija pomoc oko pronalaska fabricke navigacije/multimedije za Deltu, ali pored toga trazim da bude u crnoj boji, kao i sve plastike na tom centralnom delu table..
Kao na prilozenoj slici dole..

Hvala unapred !

 

lancia-delta-s-by-mo-5.jpg

 

Edited by Ivan
Spojeno, sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nuova Delta

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o fabrickoj navigaciji na Delti. Za ovakve stvari slobodno mozes da postavis i besplatan oglas u nasem odgovarajucem podforumu za kupoprodaju.

PS: Nisam neki zavisnik od ekrana, navigaciju maltene nikada ni ne koristim u bilo kom obliku (cak ni po inostranstvu, uzivanje mi je da se snalazim nakon sto pre puta bacim pogled gde idem) - tako da meni posao vrse i fabricke varijante... Mjuza (MP3 fleska, CD, radio), Bluetooth i glasovne komande, ne preterani ekrancic cisto tu zbog estetike i malo bogatijeg prikaza podataka, meni sasvim dovoljno... Ali cisto predlog, ako vec dajes pare i aBgrejdujes :) standardni radio i Blue&Me - sada vrlo povoljno mozes da uzmes neki aftermarket Android. Sto opet otvara prilicno drugih mogucnosti - azurne mape (za razliku od zastarelih na fabrickoj), touch ekran, ugradnja rikverc kamere, itd... Pitanje je samo koliko te tako nesto uopste zanima.

2 hours ago, Nuova Delta said:

Kao na prilozenoj slici dole..

Delta S MomoDesign :) , zuti cajgeri kao hommage legendarnoj Integralci su mi uvek bili lep detalj.

Mada te crne varijante navigacije/panela koje trazis, imas i na ovim cescim verzijama Delte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Touch screen me ne zanima preterano, ali ponekad ume da zatreba kad hocu odredjenu pesmu da pronadjem, od onih 600 koje imam na memorijiskoj kartici, mape ako koristim koristim iskljucivo preko telefona i snalazim se sa znakovima po putu, a o koje kakvim filmovima, videima i sl. necu ni da razmisljam da gledam u autu..

Meni multimedija treba iskljucivo da mi nesto svetli na sredini table i da mogu da vidim koja mi je pesma po redu, a "zapeo" sam za fabricku samo zbog tih crnih plastika okolo i crne multimedije i dole kod klime i menjaca, jer je, meni licno, takva Delta mnogo lepsa nego sa sivim i hromiranim detaljima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ćeš crne plastike jako teško naći kod nas. Mislim da je čak jeftinije da nađeš samo navigaciju i da ofarbaš sve sam (ili platiš nekom) u crno ili odradiš foliju (čak tipa i crni brušeni aluminijum bi dobro izgledao). 

 

Ja sam u premišljanju da li da menjam svoju navigaciju za neku android. Najviše zbog parking kamere, nije da mi treba mi se sviđa da je imam.

 

I od mene preporuka da uzmeš aftermarket android. Možeš uzeti crnu blendu, ima je na ebayu za 40-50 eur, ostatak sve ofarbaš u crno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako kolegu eventualno zanima aftermarket, dosta podataka ima i u odgovarajucoj temi za Deltu/Bravo:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76283-nuova-bravo-nuova-delta-ugradnja-2din-aftermarket-navigacijemultimedije/

48 minutes ago, Nuova Delta said:

a "zapeo" sam za fabricku samo zbog tih crnih plastika okolo i crne multimedije i dole kod klime i menjaca, jer je, meni licno, takva Delta mnogo lepsa nego sa sivim i hromiranim detaljima

Apsolutno se slazem :yes . I meni je daleko lepsa i elegantnija piano black, nego mat siva plastika. U zadnjoj kupovini, Delta mi je bila opcija No3 i gledao sam upravo takve varijante. Jedini "problem" kod njih je sto su obicno bile sa Poltrona Frau, pa su dolazile sa naguzvanom tablom.
 

59a9a18880f2-1920x1080.jpg.4dda32c09fc0fc3bedcc7dd38f739f67.thumb.jpg.6fdc6eba6b0cd53dec6604d0c7de1253.jpg Lancia-Delta-Executive-1.jpg.b4aff4179a96ac054c52cc1c3eaaba4a.thumb.jpg.d7bf412a2395dcecb93f5f172c37553f.jpg

 

Ili sto Andreja kaze - retke su po otpadima, pa mozda da se poigras sa nekom folijom, ima bas dobrog izbora. Imitacija brusenog aluminjuma moze super da izgleda, samo da se ne preteruje :)

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic @Ivan Nesto imam animozitet prema folijama.. U svakom slucaju cu se konsultovati sa "mojim" mehanicarom i farbarom, pa da vidim isplati li se farbati to.. 

Ps Pitao sam 5-6 Fiat Lancia otpada i niko nema takvu Deltu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema jer su i ovako retkost.

Evo par linkova, čisto da vidiš cenu

https://www.subito.it/accessori-auto/radio-navigatore-lancia-delta-ferrara-353970731.htm

image.thumb.png.7beedfa1f0abd193b73c654ba0aa3460.png

https://www.ebay.co.uk/itm/Radio-Navigator-Frame-Lancia-Delta-2012-735543602/274593359635?hash=item3fef0a2713:g:HR4AAOSwzndfkGVS

image.thumb.png.9008ae2983c206292014e32adbc7b40b.png

 

Za 100 eur manje prođeš sa androidom i crnom maskom. I naravno kad prodaš svoju trenutnu, ne ispadne to toliko skupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic U ponedeljak idem da kupim fabricku, nasao za 100e kod nas, samo nije crna, ali cu najverovatnije dati kod majstora da se sve ofarba sto hocu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi obavezno kako je prosla ugradnja, koliko je komplikovano i krajnju cenu.

 

Ja kada sam se interesovao za ugradnju iste, 3 majstora su mo rekli da su potrebne vece prepravke i budzenja, a jedan je tvrdio da je skoro pa 'plug & play'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je fabricka u pitanju, zavisi od dosta toga. Na prve verzije (negde do restyle) kod Fiata generalno, uredjaji su isli sa klasicnim ISO pozadi, onda su uz InstantNav presli na QuadLock. Ako se interfejsi razlikuju, treba da se uradi konverzija. Dalje, zavisi da li je auto fabricki sa Blue&Me - ako nije imao mikrofon moras i to da razvlacis do plafonjere, kao i da uzmes odgovarajucu plafonjeru (za fabrika look). Ako zelis GPS funkcionalnost, za OEM najbolje da postavis antenu tako da je opticki "vidljiva" sa satelitima (citaj na krov) - samim tim mora da se kupi i odgovarajuca antena sa svojom instalacijom (ranije ConnectNav verzije su imale dodatno svoj GSM modem i antenu)... Problem moze da bude i ako navigacija nema Code - na ranijim smo to resavali ucitavanjem firmware koji ne trazi Code (9.8), ali od verzije 12.2, pa dalje na InstantNav to nije moguce. Tako da treba racunati i na par desetina EUR da se navi dekodira i poveze sa Body Compom (ako uredjaj stize bez Code). S obzirom da je elektronika vrlo slicna - navigacija se javljala kao novi cvor na CAN mrezi, sto je izazivalo blinkanje kilometraze, kao indikacija razlicite CAN konfiguracije na vozilu u odnosu na predefinisanu u Body Compu, Pa je trebalo odraditi Proxy Alignment... Jeste malo drugacije, ali cisto poredjenje kako sam to radio na starijem Stilu i koliko posla moze da bude. Toliko su majstori tada bili zainteresovani i u materiji, da sam prostudirao eLearn, uradio sam i kasnije napravio tutorial: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65115-fiat-stilo-naknadna-ugradnja-connectnav-uredjaja-navigacije/

Sve u svemu, zavisi koje funkcionalnosti zelis od uredjaja i kakvo je trenutno ozicenje na autu. Na Stilu je bilo "sutra cu" provuci GPS/GSM antenu na krov i prodadoh ga na kraju tako - jer sam koristio sve sem navigacije (dodatno sto nije imalo detaljnih mapa), a GSM modem (zasebna SIM kartica na tom uredjaju) je radio sa odlicnim prijemom i iz instrument table (na novijim to ide preko BT).

9 hours ago, Nuova Delta said:

Ps Pitao sam 5-6 Fiat Lancia otpada i niko nema takvu Deltu..

Rekosmo ti vec da su vrlo retke. I kao polovne i po otpadima. A za te napucane koje idu "u kobasice", vazi isto sto i za dobar auto - cim iskoci tako nesto, vrlo brzo se raskupusa i proda. Da bi upecao tako nesto, mora bas da se prati ponuda i brzo reaguje, sto zna da smori.

Zbog svega iznad - i Andreja i ja sugerisemo da "sazvakani" aftermarket Android (idealno sa Canbus konverterom) moze da bude cak i finansijski vrlo prihvatljivo resenje, kada se sve stavi na papir ;) . Izvinjavam se za duzi post.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan @andreja.micovic Ja i tehnologija slazemo se slabo, pa nista razumeo nisam, u svakom slucaju idem sutra za Cacak, pa cu valjda pazariti dobro.. Svakako cu javiti ako uzmem kako stoje stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da sam negde video, oči mi ispadoše da ponovo pronađem sa željom da pomognem, kad ono samo radio...:

 

https://www.kupujemprodajem.com/automobili-oprema/radio-cd-dvd-multimedia-za-auto/lancia-delta-iii-844-radio-cd-mp3/oglas/105923902

 

 

To je samo dokaz koliko mene ne interesuje veliki ekran, video sam crno u ponudi i pomislio da je to obavezno fabrička nav. 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzecu na kraju ipak neku Android i ofarbati u crno one sive detalje na tabli.. 

Btw jel ova levo necija sa foruma :D

IMG_20201221_173507.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/5/2019 at 8:06 AM, brunci said:

Hvala za ovu informaciju. Jučer stavljena navigacija i sve radi. Sad napokon sve funkcionira. Gdje gledati novije karte ako se budu pojavile?

Pozdrav, 

 

Da li mozes da mi kazes koju si memorijsku karticu kupio i na nju stavio nove mape, ili ako mozes da je slikas i okacis? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,da li je neko pokusao ili mozda zna da li fabricka navigacija kod delte ima video in?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...