Jump to content
FAS Goran
simpson_H

Lancia Nuova Delta - fabrička navigacija

Recommended Posts

+1 za aftermarket Android, sada je sve to mnoooogo jeftinije, a za malu doplatu imas neuporedivo vise funkcionalnosti i mnogo napredniji uredjaj.

Bas kod Danila gledah prosli vikend na skupu, za cca 150-200 evrica (zavisno od specifikacije) uzima se sa velikim ekranom, bez hardverskih dugmica. Kako sam stariji to mi je sve manje bitno, ali stvarno lepo izgleda u autu, relativno lako za ugradnju, komande sa volana, puno opcionala... U takvoj situaciji, bas je bespotrebno drndati se sa fabrickom (a prvi sam je ja stavljao ranije u Stilo). Evo sacni u ova dva posta, a za detalje pitaj Danila:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/78874-golf-5-16-tek-treca-petica-na-forumu/&do=findComment&comment=1520651

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/78874-golf-5-16-tek-treca-petica-na-forumu/&do=findComment&comment=1501756

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, evo išao sam spojiti bluetooth modul sličan microlinku, ali kineski, izvadio sam radio navigaciju, vidio da je priključak drugačiji, i sve lijepo pospojio, vratio na mjesto, uključio i nisu radile karte. Samo prikazuje poziciju (koordinate). Izvadim i umetnem SD karticu sa mapama koje sam updejtao preko ove teme, sve je radilo prije super, a danas nakon prtljanja i vađenja i odspajanja navigacije dobijem poruku kao na slici "Unknown SD Card detected"

"This SD Card cannot be used by system".

Kartica je ista, nista nisam na njoj mjenjao.

 

I probam je formatirati i ponoviti postupak iz ove teme, ali uvijek istu poruku dobijem na ekranu kad umetnem karticu (Sandisk 16gb).

Probam i s drugom karticom, PNY 32 gb, isto se ispisuje..

 

Pokušao sam obje formstirati, quick format, long format, FAT 32, default allocation size, pa 32kb allocation size.. i uvijek ista poruka.

 

Ima li netko još koju ideju kako popraviti?IMG_20200330_172322.thumb.jpg.9fe89352e77df1d284b7625ee6632cc9.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zamerite sto pitam ponovo.

Potrebni su mi sto precizniji podaci da li na Deltu umesto obicnog radio mp3 playera moze da se ubaci fabricka Delta navigacioni uredjaj?

Da li su potrebne neke prepravke i da li je vredno cimati se oko toga (znam da je navi gotovo beskoristan) ali pitam zato sto mi drug nudi uredjaj sa sd karticom i antenom za 100e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam fabričku navigaciju u Delti ali je nikad ne bi stavio da je nemam. Služi samo da me nervira kad vidim Androide na Bravu. Da daš 100eur za nešto što ne služi ničemu? Da mi je neko pokloni pa da je stavim, ali da platim - nikad. Da ima Android pravljen za Deltu, odmah bi iščupao fabričku navigaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cikakole je stavljao neku multimediju za deltu al je skupa bila, mislim, nije 100e nesto oko 300 mozda default_D.gif

 

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisali smo ranije, original android je oko 550-600 eur. Evo linka do teme

 

Najjeftinija varijanta je blenda + aftermarket multimedija, izađe oko 250-300 eur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije više toliko skupo, blenda je 60ak evra a ima solidnih multimedija sa 2 GB rama za 100-180 evra. Ima i za 80 ali možda bolje dati malo više para.

Gesendet von Mi Note 10 Lite mit TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve te jeftinije za  oko 100njak eur su sa WinCe operativnim sistemom. Mogu reći da rade dobro, imao sam takvu u prethodnom autu. 

Jedino što me je nerviralo je što nemaju rds na radiju. Sve ostalo bilo super spram cene i kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee ali na ebay, kako to u Sorabiju dovuc...? Verujem da su takve ovde cena x2. 
PS rade li komante na volanu uz tu multimediju ili je potrebno neko dodatno petljanje? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika je sa instagram grupe. Okačio samo da se vidi kako lepo stoji u kolima i iz nekog drugog ugla :)

Ali doći će one i kod nas u nekoj delti... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima uputstvo povezivanja bose u DIY sekciji gde je uputstvo za ugradnju 2din multimedije u deltu. 

Verujem da je na ovoj tipskoj sve plug&play jer je namenski pravljena za lanciu/chrysler I ne odgovara nijednom drugom vozilu. Pritom je i 1 din široko kućište kao na svakoj da fabričkoj multimediji.

Samo ih treba naći po italijanskim sajtovima i dopremiti :) opet, mislim da će to zadovoljstvo ispasti 350-400 evrića minimum. Polovno, naravno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sacni odgovarajucu temu, vrteli su se tu neki linkovi cini mi se, ako su jos uvek aktuelni. Ili ce ti iskociti vec nesto slicno:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76283-nuova-bravo-nuova-delta-ugradnja-2din-aftermarket-navigacijemultimedije/

 

Pratio sam sve to napamet do pre neku godinu, baktao se sa ugradnjama, dok sam bio mladji i dok me je zanimalo :) .

Sada mogu samo da ti linkujem da se secam gde se pricalo :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, da li neko ima ili zna gde mogu da skinem update firmware-a za Instant Nav uredjaj u Delti?

Moja verzija je mislim 1.18 a video sam da je poslednja valjda 1.22... Hocu da odradim update cisto da vidim da li ce to resiti problem sa multimedijom koja baguje sa zvukom...

Reko da probam i to pre nego odem kod nekog strucnog lica...

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...