Jump to content
FAS Goran
Driv3r

Lancia Thesis 2.4 MJet - škripanje u motornom prostoru

Recommended Posts

Pozdrav forumasi, hteo bih da pazarim Thesisa u pitanju je motor 2.4 jtd multijet 175 ks.
 
Problem je u tome sto auto u malim obrtajima radi lepo, ravnomerno, bez ikakvih problema, dok se ne potopi gas vec iznad 1500 obrtaja pa na gore javlja se jako skripanje nalik pk kaisu kad proklizava.
Kako motor ide u vece obrtaje tako se vise cuje skripanje?
E sad vlasnik naravno nema pojma o cemu se radi, auto odlicno ubrzava, na auspuhu dimi u granicama normale za dizela... Da napomenem da zvuk dolazi negde kod gornje strane motora, u suvozacevom pravcu.
Ono sto sam takodje primetio je da pri vecem davanju gasa hoce da se pojave izduvni gasovi u malim kolicinama jedva vidljivi u donjem delu izmedju motora i prednjeg veznog lima, bas sa iste-suvozaceve strane.
 
Ima li neko ideju kako videti u cemu je problem? Predpostavljam da je ovo jedan od motora koji se ugradjivao i u Alfi pa se nadam da neko ima neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mozete da mi kazete kako mogu da ga proverim i gde se on tacno nalazi? Nisam imao iskustva sa ovim motorom do sad,i ako mozete da mi ukazete na sta da obratim paznju kod ovog motora prilikom kupovine?  Nadam se da ta skripa nije neki velika havarija...Uskoro idem da vidim opet tog Thesisa pa se nadam i kupovini. Citao sam dosta vasih postova pa me zanima i da li drzite neki servis kako bih vas posetio sa Thesisom ili ste i sam vlasnik Thesisa? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam odakle si ali planiraš kupovinu auta sa potencijalnim velikim kvarom. Moguće da je u pitanju samo neka sitnica ali je rizik veliki da bi nonšalantno pristupio kupovini. 

Oteraj auto kod nekog ozbiljnijeg mehaničara i neka uradi detaljnu kontrolu auta i predmntnog kvara. Ako si u ili negde oko BG-a predlažem servis Goran. 

Znači sad zaboravi srce već uključi glavu i ne zaleći se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam servis niti Thesisa :), a PK kaiš ti se nalazi na "PK krugu" - to ti je remen koji se vidi kad podigneš haubu, sa strane suvozača. Na tom remenu pogon od radilice dobijaju klima, alternator, servo pumpa (možda još nešto, ako ima neko će već dopuniti) i tako je na 1.9 JTD-u. U najgorem slučaju, kaiš može da spadne ili pukne i onda ostaješ bez gore navedenih sklopova - doći će do prestanka rada istih (nemaš servo upravljanje, nemaš klimu i alternator ne puni akumulator i imaš struje za vožnju 40-50 km ili do najbližeg servisa u zavisnosti od stanja akumulatora).

Ja mogu da predložim servis u okolini SM ili ŠA - Torino u Glušcima. Tamo održavam svoj auto od 2010-te godine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, Markobgd said:

Ne znam odakle si ali planiraš kupovinu auta sa potencijalnim velikim kvarom. Moguće da je u pitanju samo neka sitnica ali je rizik veliki da bi nonšalantno pristupio kupovini. 

Oteraj auto kod nekog ozbiljnijeg mehaničara i neka uradi detaljnu kontrolu auta i predmntnog kvara. Ako si u ili negde oko BG-a predlažem servis Goran. 

Znači sad zaboravi srce već uključi glavu i ne zaleći se...

Na koji veci kvar bi posumnjao? Sta bi moglo da izazove tu skripu,a da nije ovo sto pominje martini?

Edited by Driv3r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma ali baš zato bih oterao da to neko pregleda i pre kupovine utvrdi šta je u pitanju. 

Kažem, moguće i da nema osnova za velik kvar ali zašto rizikovati skupe popravke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da je spaner, ali opet pre kupovine - obavezno pregled kod majstora da bi bio siguran sta je i koliko kosta, ali i da bi stekao uvid u stanje vozila!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima i savetima,konkretno po mom misljenju ne bi trebalo da nesto u motoru izaziva takav zvuk,jer ne znam sta bi moglo da izaziva takvu skripu,e sad me zanima da li zupcasti moze da proizvede takav zvuk? Zaboravio sam da napomenem da auto zadnjih godinu dana nije vozen,samo je povremeno paljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se 100% cuje dihtung izduvne grane, pukao neki brezon pa duva tu kad su veci obrtaji, veci pritisak.... ili na spoju katalizatora i turba.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar na 159 1.9 nije skidao glavu, skinuli prsa (farove, hladnjake, vezni lim), odsrafili izduvnu pa odvrnuli brezon koji je pukao, verovatno nije pukao skroz nego ostane deo na koji zavrnes maticu pa kontra maticu, ili ako je kratak a ima ga onda jednu pa pecnes sa aparatom....
Ali nisam bio tu pa ne znam kako su tacno resili ali evo@Sava je bio tu pa se mozda seti....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima na sred brezona deo bez navoja koji se nalazi u izduvnoj grani. Uglavnom on ostane citav pa se nekim smrt klestima jako uhvati i mi smo ga lako odvrnuli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko treba da se skida glava u najgorem slucaju,da li mora da ide na ravnanje,i da li neko zna cenu dihtunga glave? Hvala na prethodnim odgovorima,moram dobro da se raspitam o svemu da bih znao sta me ceka ako se odlucim da je uzmem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Driv3r

 

Pa po nekom pravilu treba da prodje ravnanje, e sad verovatno se nece skidati puno ali cena je ista... a za dihtung ti je najbolje da okrenes par prodavnica auto delova.....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

obrati pažnju i na ovo crijevo...zna imati pukotinu koja se ne vidi na malom gasu..kad se nabije tlak onda zna na njemu duvati..

imao sam sličan problem, ali u ovl servisu nude samo sa metalnim nastavkom, 300 eura..u obližnjoj trgovini traktorskih dijelova kupio to isto crijevo za 10 eura...skratio ga i to je to.

 

KGr_Hq_MOKn_E5_DBr_Nh9_DBOYNSg_Z66_Q--_20.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Evo ubacio i neki kratak video ako nesto znaci zvuk,moje greska je sto sam mislio da je multijet,ustvari u pitanje je obican jtd 10 ventila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako moze neko da mi objasni kako da  razlikujem   jtd i mjtd? Ako je uopste moguce na "prvi pogled"?

Edited by Driv3r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...