Jump to content
FAS Goran
simpson_H

Lancia Nuova Delta - Blue&Me slušanje muzike preko BT ili kabla?

Recommended Posts

E imam jedno pitanje u vezi blue&me. Jel moguce slusati muziku sa telefona preko bt ili mora da se kaci na kabal? Ubih sd trazeci al nista ne nadjoh.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako moze malo pojasnjenje. Kabl, fles? Imam aux i pored njega usb port. Nisam uspeo da pokrenem preko usb muziku. Aux radi normalno. Ima li varijanta slisanja muzike preko tog usb porta? Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ima, za to i služi pretežno. 

Ubadanjem fleša u port trebalo bi da ti se pokrene Blue&Me na ekranu i nakon toga da krene reprodukcija pesama sa pomenutog fleša. 

Upravljanje dalje ide preko tastera na volanu ili na uređaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu i jeste problem, nista se ne desava. Imam jedan plavi dzek viska (raskacen) u kaseti ispred suvozacevog sedista. Mozda tu nesto fali. Takodje, na volanu na tipki gde je microsoft logo - nista se ne desava. Opet, aux radi normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nema B&M centrale, zar ne bi trebalo da ima blinkanje kilometraze, jer nedostaje uredjaj na CAN mrezi?

Kacio sam ranije na nekoj temi kolegi, kako bi locirao problem... Kao i sto se tice mnogo drugih stvari, za ovo je Delta=Nuova Bravo, pa ce ti koristiti.

 

Centrala se nalazi u delu table ispred suvozaca:

bm3.jpg.d98c0ba6b7b8e368a3a96b8cb036d228.thumb.jpg.5b16a0efb0e61c19accd4fc0e02a6aae.jpg

 

Ako je imas, sama centrala bi trebala da na sebi ima dodatni USB prikljucak (vidi se na drugoj slici), gde se moze testirati da li fleska radi na samoj centrali:

bm4.jpg.888c2f6dda84aadc10d979df444ac7dd.thumb.jpg.755db428f74c9e0b867333fad226bce5.jpg bm5.jpg.5f7262aa6dc08f98e50d9417d3a019ce.thumb.jpg.699025b8bb3ac631c0f09a08b159034d.jpg

 

Pa ako je centrala tu, uredjaj radi, moguce da je problem u samom USB slotu ili konekciji od slota do centrale, pinout oba kraja:

bm1.jpg.e34c409ad86e9637385efe1d9b5112e3.thumb.jpg.c23099ea581a91628dbce3c9bc3b007b.jpg b2.jpg.40916422c1e8d73ba137347497f8aac9.thumb.jpg.94847502833ccfade628095c68cf5f70.jpg

 

Pa kreni tim redom ;) , od osnovnog i najlakseg za proveru...

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako nema B&M centrale, zar ne bi trebalo da ima blinkanje kilometraze, jer nedostaje uredjaj na CAN mrezi?

 

Dovoljno je da se uradi Proxi alignment i kilometraza vise ne blinka kada se izvadi Blue&Me centrala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 @Ivan Ovo^

Neko je nekad izvadio centralu, i nije samo ostavio (tada bi blinkala) vec je uradio proxy, da se ne vidi.

 

Isti je princip i kad bi sada hteo da kupi centralu (novu ili polovnu).

Mozes da je prikljucis, ona bi radila, ali bi kilometraza blinkala dok se ne uradi proxy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol:

Zapazanje za Alignment je apsolutno na mestu (dodao sam/skinuo ko zna koliko CAN uredjaja kod ljudi i peglao Proxy :D).

Nego, kolega je prvo samo napisao da ima raskacen dzek u kaseti - pa sam posao od tvrdnje da je kvar trenutni i da nista nije petljano, tj. da se proveri centrala, konekcija i da li blinka kilometraza (slucaj kvara ili prekida komunikacije sa B&M centralom). Pa je covek uporedio sa postavljenim slikama iz eLearn i napisao da fali centrala. Ako je taj slucaj i kilometraza ne blinka, onda je ovaj slucaj koji Sava i Smireni pominju - tj. da je neko zamaskirao kvar/nedostatak centrale brisanjem iste iz kofiguracije, peglanjem Proxy-ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/16/2018 at 11:29 PM, djomla said:

sutra sneg@dekirs mora noćas zimske gume da montira. emoji50.png

 

 

clapping-hands-6.thumb.jpg.ce0dd8250883684f2a8d957794bcbdc5.jpg

 

Nosi ih u gepeku a samo pahulju ako vidi on je sada vec spreman za minut i po da izmenja...kao u Ferrarijevom pit-stopu da radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...