Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Duskodux

Fiat Nuova Croma - USB konektor Windows Mobile

Recommended Posts

Pozdrav, da li netko ima predožbu šta bi trebala predstavljati 5 pinova na konektoru od USB-u od Windows Mobile.

 

Imam USB na novom radiju ali isti nema usb od naprijed već je na kabelu od iza pa bih spojio taj usb na već ugrađeni od WM.

 

Kako inače USB ima 4 pina iliti kabela, nije mi jasno ćemu služi 5ti.

 

Pa ako tko zna koji pin predstavlja šta ili ima wiring dijagram...

IMG_20170829_202816.jpg

IMG_20170829_202738.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odustao od kompliciranja s originalnim USB-om.

 

U pretincu ima taman prostora za prolaz kabela koji se lagano ukopča u radio (moj ima od iza utor) kad se skine ventilacija iznad radija. Možda kome posluži.

IMG_20170904_192032.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 29/08/2017 at 8:34 PM, Duskodux said:

Pozdrav, da li netko ima predožbu šta bi trebala predstavljati 5 pinova na konektoru od USB-u od Windows Mobile.

Kako inače USB ima 4 pina iliti kabela, nije mi jasno ćemu služi 5ti. Pa ako tko zna koji pin predstavlja šta ili ima wiring dijagram...

Znam da si odustao, ali sam kolegi nesto gledao za Blue&Me na Nuova Bravo, pa sam se setio ove teme...

Evo pinouta USB slota i njegove veze sa Blue&Me centralom, mozda nekome bude od koristi:

9 minutes ago, Ivan said:

Posto si pitao za fabricki USB i za sta se vezuje - on ima 5 linija i spojen je za Blue&Me centralu. Pinout USB konektora, vidis linije 2-6, kao i na koje odredisne pinove centrale idu:

bm1.thumb.jpg.f4b8f1250e981a7cd13fb5391a13f053.jpg

 

Pinout konektora na centrali, vide se ulazne linije USB konektora, kao i da je vezana na radio i BodyComp. Na taj nacin se moze ispitati veza izmedju centrale i USB slota:

b2.thumb.jpg.3c279c0777509f3db6ba4e2cd8273f68.jpg

 

Centrala se nalazi u delu table ispred suvozaca:

bm3.thumb.jpg.26a841b751b905af1c1b4f0f1c94f8f5.jpg

 

Ono sto je interesantno, moguce je da sama centrala ima dodatni USB prikljucak (pomocni, po ovome sto sam ja video), gde bi mozda direktno mogao da zabodes USB i vidis ima li kakvog rezultata. Taj konektor se vidi na drugoj slici:

bm4.thumb.jpg.ebe33812520cc9b4105c59970b736aba.jpgbm5.thumb.jpg.d50ee0d29288b85e596c954ed393392b.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...