Jump to content
FAS Goran
cavi_alonso

Fiat Tipo Sedicivalvole Turbo

Recommended Posts

Pozdrav svima, ja sam Viktor i vlasnik sam odskoro Fiat Tipa Sedicivalvole sa motorom iz Cupea 16vt, auto je većini poznat, ja sam ga uzeo u malo zapuštenom stanju, sredjena je pumpa za benzin da bi auto uopste radio na istom, zamenjen je dihtung glave, leteci lezajevi i predihtovan motor komplet, auto je ubio grad skoro pa je uskoro u planu i sanacija haube i krova koji su i problemu, za pocetak par slika uskoro ce biti još!

 

DSCF1748.jpgDSCF1747.jpg

DSCN1979.jpg20170421_180251.jpg20170419_150205.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace da se nadovezem, Tipo trenutno ima problema sa konjazom zbog manjka boosta, ovih dana bi trebalo da se utvrdi sta je tacno, dal je blow ili wg, auto radi na 0.5bar umesto fabrickih 1.05, u planu je i montaza velikog ic-a, neki turbonoz cip faze 1 do 250hp, kupljen je manual boost controler, k&n filter gljivni sto bi rekli braca hrvati :lol: Mada ima fabricki panelni k&n al ajde ovaj zbog lepseg zvuka da se stavi :lol: Takodje se dvoumim da stavim i brembo sa cupea 20vt al zbog finansija to ce mozda sacekati malo, felne 15 bi trebale ovih dana da se zamene, ali se dvoumim izmedju 20vt i 20vt+, svaka pomoc dobrodosla :lol: I takodje jurim spojler od tipa SEDICIVALVOLE ili GRANDTURISMO sa slike u prilogu, ako ga neko ima ili zna ko ga ima bio bih zahvalan ako bi javili! :D

dachspoiler17.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/26/2017 at 2:10 AM, cavi_alonso said:

@neshaoct Taj je, mada je ovaj kod intera bio jedared :lol:

Stajao sam kod Intera, bio je i jedan sivi Coupe tu parkiran, i tada smo videli jedan Tipo kako jurca i sa jedne i sa druge strane Intera. Dobro se čuje baš... :thumbup: 

 

@cavi_alonso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam takodje imao Tipa 16 vt sa motorom od Coupea jos davne 2000. godine. Prvo sam ga vozio sa originalnim menjacom od 16 v,i to je bilo definitivno bolesno. Zatim je stavljen menjac od 16 vt ,smanjila se potrosnja ali je izgubio na ubrzanju. Definitivno to mi je bio jedan od najdrazih automobila kojeg sam posedovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/29/2017 at 9:17 PM, neshaoct said:

Stajao sam kod Intera, bio je i jedan sivi Coupe tu parkiran, i tada smo videli jedan Tipo kako jurca i sa jedne i sa druge strane Intera. Dobro se čuje baš... :thumbup: 

 

@cavi_alonso

E pa ipak je to taj, bio tad do intera, ne čuje se loše, samo je tada bio u ozbiljnim problemima pa nije bas nesto isao :lol:

11 hours ago, bojke said:

Ja sam takodje imao Tipa 16 vt sa motorom od Coupea jos davne 2000. godine. Prvo sam ga vozio sa originalnim menjacom od 16 v,i to je bilo definitivno bolesno. Zatim je stavljen menjac od 16 vt ,smanjila se potrosnja ali je izgubio na ubrzanju. Definitivno to mi je bio jedan od najdrazih automobila kojeg sam posedovao.

Pa gde je zavrsio taj tipo? :lol: Meni je ovo prvi Fiat, prvi turbak i iskreno prezadovoljan sam preformansama auta, ležanjem i samim kvalitetom auta, moj ima kupeov menjač sa 10% špera, a vala potrošnja i nije nešto mala, mogu misliti kolika je bila tebi sa 16v motorom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost neki lik koji je bio drugi vlasnik posle mene je sagoreo motor. A onda je izbacio 16vt i stavio 1.6:(

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/31/2017 at 9:44 PM, bojke said:

Moj auto je u originalu bio Sedici valvole.

 

@bojke to je bio pravi auto za čuvati!

 

21 hours ago, Buca_Tipo said:

@cavi_alonso

 

Odlican Tipo. Nema greske ;) sta planiras posle 15? Najlepse mu blade 17 cuce :D 16 je podnosljivo :D

Hvala, hvala! :D Pa planiram 16 ili od 20vt, ili neke oz superturismo ili mozda ove rondell u prilogu, 17 mi je mnogo, jedinu 17 koju bi stavio je tsw imola, al kod nas od toga nema leba :lol:

 

received_10212512805434014.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...