Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Branislav

Fiat Stilo 1.6 16v - problem sa Eibach oprugama

Recommended Posts

Ljudi imam sledeci problem..

Naime danas sam stigao da zamenim obe prednje fabricke opruge sa Eibach Sportline oprugama, auto je pao nekih 4cm i to je savrseno. Opruge sam montirao na fabricke amotrizere ali mi se desava veoma cudan problem. Kada god vozim brzinom od preko 50kmh auto se ponasa savrseno i u krivinama i preko rupa ma sve super, ali ako idem ispod toga preko bilo kakve smesne rupe ili nagiba cujem jako neprijatan zvuk kao da sedim na biciklu kome sediste nije podmazano. Eto takav neki glup zvuk nit je zveckanje niti ista slucno, vec kao sic koji deda nije podmazao... Sta moze biti prob?

 

Ps: Zadnje opruge su fabricke, nisam stigao da ih zamenim, pa se auto malo napregao napred :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amortizeri su odsvirali svoje.
Kod mene na Alfi 147 se desio indentičan problem, nakon montaže nižih opruga počelo je da škripi i žvaće iz trapa.
Zamenom amortizera je rešen taj problem.
Potraži mišljenje nekog majstora gde održavaš auto, ali prilično sam ubeđen u ovo što sam ti napisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje amortizere si uzeo za zamenu? Fabricke ili neke druge?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj prvo neke sitne stvari poput one gume sto ide na kraj amortizera pa u solju gore, oce da se uvrne nekad ta caura i da skripi i proizvodi takav zvuk.

Obelezeno na slici na sta mislim
 

1f68cc03ca16d2a215a07966db6ecf3e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vredi moram ponovo skidati pa cu videti, zahebao sam se sto odmah nisam uzeo i amortizere koji su bili na tim oprugama, sad sam napravio sebi posao da me glava boli :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popusili fabricki amotrizeri, sve je reseno sportskim amortizerima :D

 

IMG_20170824_114142.jpgIMG_20170824_111152.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram da pitam nešto....

Kako, zašto i odakle ideja da "sporCki" amorti koji dolaze uz iste takve opruge obavezno moraju biti dobri i ispravni. 

Stičem utisak da kad god se prodaju neki kompleti niko nikada ne dovodi u pitanje stanje i ispravnost tih amorta. A i oni su pregazili ko zna koliko kkm i ostatili desetine godina. 

Još ne vidoh da neko ko iole dobro održava kola kupuje polovne amorte a kod ovog tipa "unapređenja" vozila je to gotovo obaveza. 

Skidam kapu @stefankmn i nekolicini drugih koji su se isprsili za nov komplet!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam taman posla.:)

Nego odavno mi predmetno bolo oči jer još nisam natrčao na post gde se postavlja pitanje ispravnosti sportskih amorta pri kupovini, naravno pričam o polovnima koji su neretko promenili po više vlasnika.

Ne govorim o ovom konkretnom paru jer neću da grešim dušu možda su odlični već mi nekako baš baš bode oči što se ti kompleti posmatraju kao nešto neuništivo, večno.... Kad se spomene Eibach, KW i njima slični smatra se da tu nema greške iako neretko izgledaju kao groblje ali ništa što malo crvene ili žute farbe neće popraviti da budu kao NOVI!

Verujem da ima još onih koji su stekli isti utisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, ali u ovakvoj drzavi kupiti novi komplet je luksuz, inace da ovaj komplet je odlican za divno cudo, mozda su opruge malo starije ali amortizeri su u odlicnom stanju, znaci oteo sam ih iz ruku prodavca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih odma nakon kupovine barem remontovao te amorte ako moze jer se slažem sa Markom. Ko pa garantuje da fabricki nisi u boljem stanju :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricki su propisali, kako se radi remont i koliko kosta? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...