Jump to content
FAS Goran
DraganUS

Fiat Croma MJet 2.4 200PS Ponija

Recommended Posts

On 8/24/2017 at 6:18 PM, DraganUS said:

Gde ai onaj downpipe nasao sto si okacio na facu? To ocekujes od zene na poklon?

 

Hmmmmm, ne verujem da ce bas biti tako :D

RAdi ga firma Ni.Ba. iz Italije, cena je nekih 210e, ali je perverzija. Pirke pravi prohromski, ali i od obicne cevke za auspuhe...videcu i sa njim sta kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo neki mali update, usisna je bila skinuta i ociscena. Klapne skinute i mesta gde su bile zacepljeno. Vidi se da je dosta naslaga bilo i moze se sa sigurnoscu reci da klapne niti su se zatvarale niti otvarale.

Za sad turbina radi kako treba da kucnem u drvo i sve ostalo fercera kako treba. I

 

ma par sitnih stvari koje jos treba da se "dotegne" ali to na pregledu za dan-dva jer 7 dana posle zahvata moram na pregled do servisa da vide da li je sve ok.

Evo par slika kako je to izgledalo. Nemam slike unutra direktno kako je bilo pre/posle. Pogledacu unutrasnjost grane boroskopom sad kad budem ugasio EGR jer mi je to sledece.

 

0.jpg1.jpg2.jpg

3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidi se najbolje, al pretpostavljam da je očišćen do "metala". Ako je tako - tvoje je samo da pratiš stanje i redovno da ga "izduvavaš". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. Radjeno je kod Gorana, tako da ne verujem da je na pola uradjeno. Kad budem ugasio EGR pogledacu stanje. 2 puta mesecno ona dobije izduvavanje na auto putu nekih 200km u oba smera.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, DraganUS said:

Pogledacu unutrasnjost grane boroskopom sad kad budem ugasio EGR jer mi je to sledece.

Gasi ga što pre da ne bude uzalud čišćenje grane. Nema razloga da čekaš, čim ugrabiš vremena gasi đubre....štooooo pre.

Čistio sam i ja usisnu kod Gorana na Stilu, EGR ostao posle u funkciji jer je tada bio ispravan...al' posle par meseci opet mi zaglavio EGR, srećom odmah posle dan ili dva je blokiran i ugašen softverski @Kuvalja (osetio sam da ide slabije, kad ono...EGR zeza. Nisam hteo po 10 put da se čisti, nego pločica i komp). Gasi đubre. :thumbsup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li ima nekih posledica ako zacepim egr a ne ugasim ga sw. Naravno ne mialim da bozim stalno tako samo nekoliko dana dok ne odem da se ugasi. Znam da ce da upali check engine ali isto tako kontam da za par dana ne moze tokiko da se nakupi naslaga. Evo plocice sto je stigla, btw ako nekom trebaju cepovi za klapne imam ih kod sebe. 09a10dd8c6598139aeb4a7bc08085543.jpg

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam odustao ali od ove godine nista za 402 jer cak i da uzmem nesto necu stici da ga vozim negde na trku tako da do godine.

 

Sto se tice Crome, ide IC napred, auspuh kompletan od turba do kraja. Stari cu zadrzati. Kad ovo uradim idem da radim mapu negde.

Sta predlaze za fi auspuha? 60?

Koliko sam uspeo da vidim fabricki ic je izmedju klime i hladnjenja motora...

 

Nego misljenja za kasko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde je fabricki smesten IC?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/31/2017 at 0:27 PM, dellas said:
Mislim da ti treba veci Fi, moram da proverim koji je meni bio na 530d, ali nesto mi u glavi 76...

Hm, kontam da je previse fi za ovo. Fi76 furaju na tipe 450+ ali isto dizel ima vecu kolicinu izduvnih gasova na istim obrtajima...videcu na alfa owneru sta su radili pa cu staviti adekvatno.

On 8/31/2017 at 1:07 PM, Buvac030 said:
Bas lep auto , najlepsa kroma koju sam do sada video. Zelim ti da te dobro sluzi!!!

Fala covek

On 8/31/2017 at 4:02 PM, Sava said:
Gde je fabricki smesten IC?

Po meni na jako losem mestu. U sendvicu iza radijatora klime i ispred hladnjaka.


6f9c6efaceb60c5eb9dfdc0f79d0878b.jpg94ba40907a87c4d3b3e59938ab8fbd60.jpg362afee37ba9911451fe2f3fe8c1fb1d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na istom mestu je i meni isti takav, samo nisam znao da mu tu ne prija..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to, taj fazon. Tako cu i ovde da uradim, spustim dole jer je otvor velik plus nista ga ne blokira. Na delti je to bas super reseno i funkcionalno bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tu vu da stavim dole. Idealna pozicija. Evo neka potrosnja koju sam uspeo da izmerim cep cep metoda. Sipao pun na prvoj stanici u bosni 4 km od granice. Resetovao board, nazad za Šid, put za Osijek, nazad i opet na istu pumpu. 263km total trip, stalo 17.63l. Normalna voznja, ne penzionerska na divljacka.

Sad sam krenuo na more dole i resetovao komp. Idem preko Bosne, pa vu da vidim opet poyrosnju. Gorivo cu opet da sipam na zadnjoj stanici u Trebinju pa cu da vidim opet potrosnju. Ovaj put cu da uporedim sa boardom jer nisam video koja je bila na putu za Osjek pa da vidim da li laze ili ne.

62dcbc15fa4c4ef700f0a24be18f6bb3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...