Jump to content
FAS Goran
DraganUS

Fiat Croma MJet 2.4 200PS Ponija

Recommended Posts

Zašto li sam ja mislio da si ti taj auto davno kupio... i koje felne sada voziš? U nekoj temi si pričao da tražiš/voziš 20"

 

Kak'a sad Cupra, nemoj da si bzbrzn - piši i daj koju sličicu  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam u maju, ali je bio parkiran 2 meseca dok sam bio na odmoru u Americi. Trazim 20" ali u promeru koji meni treba tesko da cu naci. Sve vise me vuce da nadjem 19" u 5x112 promeru od vagena neke i da prosirim centralnu sa 57 na 65 jer naci felne za nas promer, em tesko em expresno skupo.

 

Isao sam da gledam Seat Ibizu Cupra FR verzija 180KS 2005 godiste, stranac. Hteo sam da je uzmem i da imam za drag trke. Bez registracije, icega, olaksati je maksimalno sve povaditi iz nje, gurnuti GT3071 koji sam uzeo sa izduvnog, eksternim wastegate-om, EBC-om i da sluzi za use,osijek, itd...

 

U medjuvremenu dok sam jurio da je vidim i uzmem sjebem Cromu. Kad sam dosao da vidim Cupru samo sam se okrenuo jer na slikama ekstra, uzivo strasno...

 

Upravo sam ostavio kola kod Gorana u servisu, pocinju da skidaju usisnu... Rekao sam da mehanicaru da uslika pre i posle ciscenja.

 

Dok sam cekao taksi, 2 lepa siva Brava dolaze isto. Ne znam da li su na forumu momci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja OMV izbegavam u sirokom luku. Ista prica. Sipao na nisu i molu i zadesi se da sipam na omvu na adi, poceo da dimi izbacivao gresku za vodu u filteru za gorivo, od tada nisam sipao kod njih ima 3,4 god.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodavao jedan kolega, ali bese 18, mozda i 19 sto mu bile na Cromi i lepo stajale. 

Da se tako izrazim, ali Cromi i Grandeu stoje mnogokrake felne :) bolje da se izrazim tankokrake :) moze da ih bude i malo ali da su velike rupe izmedju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad  se setim pre 10ak godina te felne bila je pojam ali sad mi je nekako prevazidjena i ne vidim je cak ni na jednom autu. A ovo sto kaze kolega za krake je u pravu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni mnogo lepa felna :thumbup:!Vijao sam jedno vreme takve 15-ke za punta ali samo većih prečnika je bilo u ponudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima drugar 18" one sa vise krakova kao ploce....ako te zanima trazicu mu slike....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na njoj su 18" vec. Gledam 19" jer je razumnije naci njih i zbog guma. Ima na oglasima lik sa alfinim 19"-ma ali je nerealan sa cenom. Trazi 900€ a ne zna ni kakve su gume na njima. Haos.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/18/2017 at 10:20 PM, Ivan BG said:

Kolega, o dizelu se radi.

 

@DraganUS

 

Lep primerak, dobro opremnjen.

 

jaoo,ja gledao slike i odusevio se i pomislio sam da je benzinac:sofa:nisam ni citao naslov,al fantasticna je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec 2 dana u servisu skidanja, ciscenja, vadjenja klapni... sutra idem po nju. Nadam se da je majstor koji je skidao granu slikao pre i posle viscenja jer sam i skrenuo paznju na to. Nasao sam u oglasima jednu restajling pa cu da odem po delove sto mi trebaju. Plus je i ova automatik pa mozda uzmem menjac za rezervu ako je dobar i cena ok. Kontam da uzmem maglenke jer su moje malo losije unutra, farove...Mislim moji su dobri ali planiram duple morimoto u njih pkus strono efekat za blicanje.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas potrebe za drugim MM setom osim ako ga iskljucivo neces koristiti za tako nesto, tipa blicanje ili cista duga svetla. Previse je to foreground svetla u quad varijanti, slobodno idi na jedan set :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uu, odlicna croma, bas mocno izgleda.

Goran ce ti raditi egr i cipovanje? ili?

Jesi planirao na valjke da je stavis da vidis koliko ima horsa pre intervencije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da Goran radi cipovanje. Nisam stigao da je stavim na valjke. DPF je ugasen, klapne su skinute. Planiram da je odvezem sad posle ovih zahvata da vidim sta je izgubila za ovo vreme. verovatno cu ugasiti EGR gde je i Milutin radio, a odmah cu da proverim i kako je DPF ugasen. Za sad sam iskreno zadovoljan kako ide, tako da mozda jos samo ugasim EGR i da se vozikam ovako dok se ne zasitim i pozelim malo vise snage pa odem da mi urade mapu negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

One Dotz felne batali... baš nisu za Cromu. Probaj da nađeš neke konkavne multispoke    B)

 

(to je kao da sam ti rekao da nađeš jednoroga za normalnu cenu, ali konj sa rogovima je baš redak ovih dana)  

 

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/24/2017 at 7:49 AM, PremieRacing said:

 ali konj sa rogovima je baš redak ovih dana

 

Stooooo??? Bas sam u subotu bio na Palicu u ZOO, ima ih bas dosta. Zovu se jeleni :lol:

 

PS - za domacina teme - Bio sam na internetu. Vidi sta sam nasao...

 

1111111.thumb.png.70663da99f3d9182e3bd944cc281c693.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas me znam te. Smorio sam se od rupa, šina od trandze po BG. Jednostavno nije humano voziti kola pod takvim uslovima. Zato gledam da uzmem nesto da njakam po bg i da mi nije zao.

Gde ai onaj downpipe nasao sto si okacio na facu? To ocekujes od zene na poklon?

Btw, preuzeo sam Cromu. Nedelju dana lagane voznje pa na proveru da se vratim da poregleda se jel sve sve ok. Grana je bila bas prljava po slikama sto mogu da vidim. Klapne mislim da su bile zaglavljene u otvorenom polozaju ali i to je pod znakom pitanja bilo. Sve u sve dobro je sto su skinute. Jedna stavka manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...