Jump to content
FAS Goran
DraganUS

Fiat Croma MJet 2.4 200PS Ponija

Recommended Posts

Ne znam gde sipas gorivo, ali identican problem sam imao.. vezano za dodavanje gasa. Da, desi se kao da se na sekund oduzeo gas pa opet dodao.

Problem sam resio tako sto vise ne sipam ni na jednoj drugoj pumpi sem na OMV.. samo aditivirano gorivo. Koje god drugo da sam sipao, problem sa tim trzanjem se vrati, kao da se EGR u nekom trenutku zalepi i ne odreaguje kako treba.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/14/2018 at 2:58 PM, dekirs said:
Jedan od najjacih servisa u kojima sam bio Cistije nego apoteka, a Miki je legenda. 

Servis je apoteka. Sta vise, izasao mi u susret za zamenu jer ne bih dosao na red do sledece nedelje. Viljuska desna otisla, sa zamenom 65e 12 meseci garancije.

On 11/14/2018 at 3:24 PM, Iron_Floyd said:
Ne znam gde sipas gorivo, ali identican problem sam imao.. vezano za dodavanje gasa. Da, desi se kao da se na sekund oduzeo gas pa opet dodao.

Problem sam resio tako sto vise ne sipam ni na jednoj drugoj pumpi sem na OMV.. samo aditivirano gorivo. Koje god drugo da sam sipao, problem sa tim trzanjem se vrati, kao da se EGR u nekom trenutku zalepi i ne odreaguje kako treba.

Resio sam problem kod Gorana, vakum creva do turbine pkus map senzor. Auto ubrzava kako treba, inace sipam samo bosanski dizel. Za godinu i po dana koliko je auto kod mene nasuo sam mozda oko 40l naseg dizela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, i mene je isto tako preko reda ugurao a nisam ni znao coveka. Odlicno rade, cene su mozda malo jace ali sve oni rade, tu je i garancija. Nekako lakse sve na jednom mestu odraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za 6god promenio silene zadnje, jedan stabilizator i amortizere ali oni su bili losi i kad sam ga uzeo
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je malo otisla ali se ne cuje tako ali kad se razmislim...pa moguce je. Znas kako se cuje kad je samo cevka od napred do pozadi :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, MS PK said:

Meni je malo otisla ali se ne cuje tako ali kad se razmislim...pa moguce je. Znas kako se cuje kad je samo cevka od napred do pozadi :D

Moracu mozda da proverim. Kontam da se na petaku cuje jos bolje.

13 hours ago, Martin said:

Moguće da je negde na izduvu prso neki var.

Moguce. Mada mislim da je negde napred ako ne i sama pletenica, jer kad auto radi u leru i klapna otvorena da uvlaci vazduh osete se izduvni gasovi u kabini.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prava lađa, super auto, u rangu A6, ili tik iza nje :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni izolacija buke je dosta losija/uradjena kod Crome. 

 

Opet radio mali servis. 5x za sad odkako je kod mene. Uradio jos neke sitnice. Primetih da kad otvorim klapnu da uvlaci vazduh spolja dok sam u leru uvlaci izduvne. Sumnja pala na pletenicu prvo. 

 

20181222_203901.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...