Jump to content
FAS Goran
DraganUS

Fiat Croma MJet 2.4 200PS Ponija

Recommended Posts

1 hour ago, Ivan BG said:

106 dinara za litar, ala nas šišaju sa akcizama.

Pa sta mislis, zasto su ovolike kolone nasih na granici, ceka se i po sat vremena na prelazima. Gorivo, namirnice, skuplje stvari sa povratom PDV-a...

Mislim da i kod njih najavljuju neko povecanje akciza, mada i sa tim ce gorivo opet biti daleko povoljnije nego kod nas. Kod mene je razlika na pun rezervoar po trenutnim cenama skoro 3000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jos nisam sipao u Bosni, ali kako cesto idem za Šabac, ozbiljno se mislim da izvadim zelieni karton i natocim koji put.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, bilo je na tv-u da ce i kod njih da poskupi 15c valjda, tako nesto.

I dalje ce biti povoljno, ali ne ovoliko.

Vozim dosta, tako da me mrzi da dodajem tih 100km nedeljno, i jos treba da prodjem kroz Bogatic... Hvala, ne treba. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i ja cuo da ce i kod da skoci gorivo gore. Cak i da bude 125 svejedno se isplati ko ide ili je blizu granice.

 

Danas je bas bilo guzve na granici, ne samo tu nego i auto put je bio haos kao kad turvi leti idu samo sto su uglavnom nase table bili.

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako kažu, mada i na pumpama nisu sigurni u poskupljenje.

 

Inače - poslednji radni dan (petak i pred praznik) i poslednji neradni dan (nedelja ili poslednji dan praznika) uvek bude gužva. I na Rači i na Pavlovića most.

Edited by Martin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem od juce sa Cromom 2.4 2008. Pocela je da povlaci nelinerano u 5 i 6 se bas oseti. Kao da izgubi boost pa se vrati taj neki osecaj. Uradio sam log mozete ga videti dole.

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1idKLbSFYFTOm2v9v9lsELj-7KhRDWl_rbeaSRKZPR58/edit?usp=sharing

 

Map sensor(boost pressure) je konstantno visi i to dosta od desired kao sto vidite u log. Isto tako kolicina vazduha koju MAF meri je niza od desired/zadate mapom.

 

Kola nisu cipovana. Pri jacem gasu nekom 70% - 100% kola vuku normalno isto tako pri slabom gasu. Problem mi se javlja pri nekom 30 - 40% gasa. Meni ovo izgleda kao da se glave peraja na turbini. Isto tako mozda ciscenje MAF sensora?

 

Mogu da uradim i polozaj gasa pri logu boosta jer sma zaboravio a to bi bas pogazalo kad se desavaju ove oscilacije.

 

Misljenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr,dpf,tako te neke zajebancije,uglavnom je to pre nego senzori ako je zacepilo negde nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što reče kolega iznad, krenuo bih od EGR-a i njegovog čišćenja i razrađivanja. Ako glavi u određenom trenu dešava se to trzanje odnosno gubljenje boosta na tren pa se pojavi opet i tako dok ne izađeš iz te zone obrtaja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cela usisna grana je skidana u maju prosle godine. Egr ciscen i cujem ga da radi. DPF nema. Auto ne dimi uopste.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otpao mi suspleh na 230km....nabio ga na odlivno crevo od turbine izgleda jer bidim da vlazi na spoju creva i kartera.... to mi se desi usput do registracije. Pfff...

 

Druge strane Croma je bar videla snega u Maju.

 

Plus produzio registraciju danas.

 

 

17034c986a2dd857f0bdd489045356b4.jpg

 

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nista uradio. Sumnjam na MAP senzor. Nikako da uhvatim vremena da oteram kola. Trenutno imam jedno 10tak vaznijih stvari od Crome. Jedini slobodan dan nedelja koji uhvatim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradjen mali servis opet. U sredu kod Gorana na gasenje egra pa od toga da krenem da lovim problem.

 

 

 

Da nece mozda neko biti u sredu u 730 kod njega slucajno da me baci negde usput ako ide do grada da ne placam taksi soma i po.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2018 at 8:51 PM, DraganUS said:

...taksi soma i po.

 

Druuuuuuže, da sam ranije video poruku došao bi ja iz NS po tebe i manje bi koštalo.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac

To je i meni palo na pamet, jos malo pa kao spontana okupljanja ispred lokalnog Maxija :whistle: . Ima i nekih voajera koji slikaju tudja kola, sami ce se prepoznati paparazzo strucnjaci :lol: .

A ja banuo jutros na brzinu pre posla, jer me je zvao kolega iz Gradista koji je dovezao Stila na servis, da se vidimo i ispricamo dok je tu i ceka :lol: .

Svoj auto teram prekosutra na veliki servis, tako da...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...