Jump to content
FAS Goran
DraganUS

Fiat Croma MJet 2.4 200PS Ponija

Recommended Posts

Tesko bi neko stigao da upozori ako nije ni video da je neko krenuo u obilazenje, mislim da vozac punta mora biti prosefionalac za tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video je Puntista valjda na onolikom pravcu u retrovizoru svetla iza sebe i pre toga. Koci bar par sekundi konstantno od pocetka snimka, a mozda i ranije da mi ne vidimo, toliko ranije je i uocio da nesto nije u redu na putu. I na kraju za njega nikakva kriticna situacija, imao je svo vreme ovoga sveta da dok koci samo klikne na prekidac 4 migavca.

Cisto stvar dobre volje i solidarnosti na putu, nista vise. Nisam ni ja profesionalac, ali ko zna koliko puta sam upozorio ljude na neko sr*nje ispred koji oni ne mogu da vide. I zbog njih i zbog sebe. Takodje sam od onih koji, ako ima potrebe, daju desni migavac i propuste nekog ko je brzi na putu kada nema bas uslova za preticanje. A i ja volim da zgazim gde god mogu, pa isto tako ocekujem solidarnost i od drugih od kojih sam brzi. Nazalost, to je kod nas kategorija u nestajanju.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih bio srecan kad bi blickali za policiju, to je dovoljno, da ne moram onu aplikaciju da palim stalno :D Doduse, ima ljudi koji blickaju ali vise je ovih sto ne zele da pomognu..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno tacno, nazalost, vozacka solidarnost iz godine u godinu tezi 0. Prednjace klinci koji voze dostavnjake, kamione a vide se u ulozi neostvarenog Schumachera... Kada mi na zahtevnijoj i manje preglednoj ruti, sa malo mesta za preticanje neko sa poluprikolicom da levi/desni migavac, da je zauzeto/cisto ispred njega, prosto ne mogu da verujem. Naravno da uvek ides iskljucivo na svoje opazanje, ali itekako znaci kao dodatna pomoc kada je manje pregledno. Prodjes ga, zahvalis sa 4 migavca, on blicne i peglamo svako svojim tempom bezbedno dalje. Isto to i ja radim kada dolece neka arlaudza u retrovizoru, a tesno je za preticanje ili 4 migavca kada je neka opasnost ispred koju on ne moze da vidi i sl. - tesko ili stvar dobre volje, solidarnosti i bezbednosti? 
Nazalost, ne tako retko upravo ti "profesionalci" znaju da budu mnogo spremniji za trkanje po magistrali :) . Cast izuzecima.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom sam imao priliku da se vozim iza cisterne gde mi je covek uredno dao levi migavac da mogu da preteknem.. Prvo nisam skapirao mislio sam da hoce on da pretice, pa smo odradili to sve iz drugog pokusaja. Bas sam bio iznenadjen, da sam mogao pruzio bih mu ruku :D Isto tako imao sam situaciju gde je magarac ugradio ksenone na golfu 5 koji biju meni direktno u oci i jedva da sam video put ispred sebe. Naravno blickao sam mu jedno 20 puta, da bih na kraju ja upalio duga svetla, ne znajuci da su to njemu kratka.. On nije uzvratio dugim svetlima, nego je presao u moju traku i krenuo da vozi direktno ka meni ??? Znao sam da ce skrenuti pa sam drzao pravac, ali da sam ja pokusao nesto zavrsili bi obojica u kanalu. Toliko sam bio besan da sam imao pistolj pucao bih na njega, jer koja normalna osoba to moze da uradi.. 

Odoh u off, sve u svemu ne treba nista ocekivati od drugih vozaca, cast onima koji zele da pomognu na ovaj ili onaj nacin.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada ti neko da levi migavac obaveštava te da nije bezbedno da ga pretekneš!

Desni označava suprotno tj da imaš prostora za bezbedno preticanje. 

 

Naravno da uvek treba sve ovo uzeti sa rezervom jer niti je ono što je meni bezbedno po pravilu bezbedno za tebe i obrnuto. Takođe raznim automobilima je potrebno različito vreme i dužina puta za preticanje/obilaženje istog predmeta. Da ne govorim da ima i budala koje hoće namerno da te "ukanale"...

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko se secam bio je levi, naravno prvo sam pogledao da li je stvarno bezbedno pre nego sto sam krenuo. Elem, nije ni poenta u migavcima nego u svesti drugih vozaca.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto ti Marko kaze, desni da je slobodno, levi da nece da moze :) . Mozda si samo isekao coveka koji je hteo da pretice :P .

Bez obzira na sve to, kao sto rekosmo - "u se' i u svoje kljuse", pa sve ostalo sto je stvar dobre volje i kolegijalnosti na putu...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jer nije nikoga bilo ispred njega.. :D Nekako mi bilo logicno levo kao mozes/kreni, desno, ostani tu gde si..
No sve u svemu ovo bi moglo da se prebaci u neku drugu temu odosmo u off :D

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu su kolege, desni u fazoni iskljucujem se pa mozes da prodjes, a levi kao skrecem levo nemoj kretati....
Verovatno si pomesao.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pravu su kolege, ovako je kako ti kazu.

Bas jutros sam imao situaciju da sam popi*deo na gospodju koja je vozila iza mene.

 

Pola 7 jutros, par auta na puta samo, mokar put, mestimicno deluje kao poledica, ja vozim kulturica 80, gospodja me sustize i standardno, voznja u gepeku. Nigde nikog, samo dva auta, i ona tera na par metara od mene.

Ja ako samo malo prikocim, nema teorije da ne bude sudar, sva 4 kratko, nista ona. Ja usporim, prav put, nigde nikog, reko' sad ce me preteci.... jok. Gepek.

Ubrzam malo, eto i nje. Usporim, dam migavac (desni! :D), nista.... Na kraju, nadrealna situacija.... Vozim 30 kmh na otvorenom putu (!!!!!) da vidim, hoce li me kobila preteci, ili da vidim gde ima prvo prosirenje da stanem! 

 

Tako da, malo vozacke kulture i solidarnosti, trebalo bi. Ovaj je mogao da na vreme prikoci i upozori kolegu, ali je pitanje da li zna signale (to ti cale kaze kad pocnes da vozis) ili verovatnije seva mu paja i za sokola i za ostale vozace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahaaaa.... :D To je problem?

Pa, majku mu, da l' da sam ga malo chipovao u Nova speed, i da mu metnem led svetla, cuo sam da je onda tek pravi!! :D@dekirs

 

Posle jedno kilometar tako je provalila sta treba d'uradi. :D

 

Vid' ovako Sabac-rumska raskrsnica ~19-20 minuta (s tim da kroz tri naseljena mesta ne prelazim 60kmh), to je relativno brza voznja (30-40-50 preko ogranicenja), ali bezbedna. Moze brze naravno, ali bi to vec bilo sa rizicima. Znam svaku krivinu, rupu i ulegnuce na putu... Samo u prethodnih 7 meseci sam tuda prosao 15 000 km.

Takodje znam veoma dobro kad su uslovi na putu opasni kako treba da vozim da ne ugrozavam sebe i druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neke štete na Kromi? 

 

Slažem se za upozoravanje drugih vozača, ako ima bilo kakvih prepreka na putu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smireni Nemoj LED, stavi Xenon :D E nije u Novaspeed nemoj da se vredjamo. Samo kod Safeta u Safe Chip, taj je pravi tako sam cuo :D

Sreca pa je skapirala sta da uradi...Tako ti je to sa 1.6mjet sporo ali sigurno :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema stete na Cromi, sreca pa je krknuo u donji levi deo soferke i stub, inace da je zveknuo u retrovizor verovatno bi ga sjebao. Ovo  kocenje punta me je prevarilo jel u sek sam pogledao zasto koci a nema nista ispred sebe i reko ajde da ga obidjem. Kanso sam video pticurinu koja kad je opizdila u soferku je prekrila celu moju stranu kolika je bila iako deluje malo na kameri  jer stoji sa desnje strane retrovizora. Dobro je pa nisam divlju svinju opizdio inace bi je ubacio u gepek  pod uslovom da ne sjebe hladnjak da se auto moze voziti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mož' da stane, što da ne!

 

Ja isto jurim 19" a potajno gledam i 20" ali kako mi se čini teško da ću nešto odg. da nađem... Mora da bude max. 7.5" širine, mooožda 8 sa velikim et.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, PremieRacing said:

Ako mož' da stane, što da ne!

 

Ja isto jurim 19" a potajno gledam i 20" ali kako mi se čini teško da ću nešto odg. da nađem... Mora da bude max. 7.5" širine, mooožda 8 sa velikim et.

jel to za seicenta il:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bre   B)  Neću hromirane   :lol:

 

Izvini Dragane

 

 

Visok je to auto, pojede točak samo tako... vidi fabričke 17"

 

20160921_170715.jpg

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...