Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
GazdaBlagoje

Fiat Grande Punto - automatsko paljenje oborenih svetala

Recommended Posts

Kada dam kontakt, pale se kratka svetla i to je to. Kontrola svetala nema nikakvu funkciju. A levi džojstik radi (migavci duga svetla sve radi) osim sto nema nikakvu fukciju sto se paljenja i gašenja svetla tiče. I u zadnje vreme mi se pali upozorenje "check daytime running lights" iako svetla rade.
Da je stavljan relej za automatsko paljenje on bi trebao da pali svetla tek kad se motor upali a ne odmah na kontakt. Pa me zanima gde da proverim sta je i kako budzeno?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znaci da bi se tek tada palio, mozda nije povezano na pobudu, treba proveriti ispred farova, oko kutija osiguraca da nema neki budz, ako nigde nema nista, onda je neko direktno na ablenderu presekao jednu zicu iz leve rucice, dovoljno je samo ponovo je spojiti.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@GazdaBlagoje

 

Ako zatreba, ovde je eLEARN za Grandea:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/70457-fiat-grande-punto-elearn/

 

...i vlasničko uputstvo na srpskom:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38863-uputstvo-fiat-grande-punto/

 

Koooo zna, možda ima automatsko paljenje svetala kao opcija, pa je neko naknadno iskoristio tu opciju (kao što su ljudi naknadno ugrađivali tempomate u Stila npr.)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U upuststvu pise da se svetla pale ako je omogucen DRL (day running lights) al to kod mene u Meniju nema (ni da se iskljuci ni da se ukljuci) tako da je vise verovatno da je budzevina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i da je budzevina, otkud ti ta poruka koju mi drugi nemamo. Ne znaci da ako memas u meniju da ga auto nema. Isto je sa pistalicom za pojas. Mozes da je ukljucis preko menija, ali jednom kad je ukljucis ne mozes da je iskljucis. Nestane iz menija, mora dijagnostikom. Ovo sve pod uslovom da pise Daytime u toj poruci.
U svakom slucaju ako pise i samo running lights, trebalo bo recimo da proveris kontakte na zadnjim svetlima. Masa hoce da korodira i kad je vece opterecenje onda bude ta poruka.
Meni se desilo da mi javlja da je zmigavac los i pocne da blinka ubrzano, a ono sijalica radi.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...