Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Poziv za učešće u istraživanju stavova o saobraćaju u Republici Srbiji

Recommended Posts

U toku je realizacija projekta: ''Istraživanja stavova učesnika u saobraćaju o opasnostima i rizicima u saobraćaju u Srbiji''', koji je pokrenula i sprovodi Agencija za bezbednost saobraćaja, a istraživanje realizuje MHM-projekt d.o.o. Novi Sad i Fakultet tehničkih nauka Novi Sad. Značaj i dubina problema zahtevaju šire društveno učešće. Zbog toga Vas molimo da pružite podršku i aktivno učestvujete u predloženom istraživanju, kroz popunjavanje upitnika i njegovu distribuciju. Popunjavanje upitnika je anonimno.

 

thgedhfd.jpg

 

Klikom na sledeći link možete pristupiti popunjavanju upitnika:

https://goo.gl/forms/ok65SAAI1mWDrnUp1
 
Ukoliko imate vremena, mogućnosti i strplјenja, zamolili bismo Vas da nakon popunjavanja link ka ovoj temi pošaljete članovima porodice, rodbini, prijatelјima i lјudima koje poznajete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popunio sam ali svrhu ne vidim. I dalje će biti 50km\h ograničenje na Pupinovom mostu i gomili bulevara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amaterizam na svakom koraku, i znam šta pričam jer sam radio istraživanja sa online upitnicima, podizao svoj server sa posebnim softverom za obradu upitnika, itd.

 

Od toga da koriste Google (verovatno su ga odabrali što je besplatan i jednostavan da ga i deca iz osnovne škole mogu koristiti), upitnik na srpskom a Google interfejs na engleskom, da ne idem dalje u formulaciju pitanja a naručito kako su ponuđeni odgovori. Čudi me s obzirom da bi bar na FTN-u trebali da znaju kako se postavljaju naučno validna pitanja i odgovori.

 

Pitam se samo koliko novca je potrošeno na ovo mlaćenje prazne slame.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre, mnogo ima da se popunjava, stigao sam do 15. pitanja i odustao

A o samoj nemam neko pozitivno misljenje, treba da skroje izmene zakona pa lupili anketu da mi to uradimo umesto njih... neka hvala, neka urade sami nesto za te njihove plate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima bezveznih pitanja, uvek dobijam ankete ovog tipa kad rade studenti sa Saobraćajnog fakulteta ali ovde ima baš bezveznih pitanja. Nisu to osmislili kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barem upola kraća i preglednija mora biti. Pitanja su loše formlisana, sve u svemu jedna od najgorih anketa koju sam ikad pokušavao da popunim. Stigao sam do 17 i batalio, oči su me zabolele, počeo sam da se gubim. Sama forma je očajna. Ovde je izgleda samo namera bila dobra, ali i to bih uzeo sa rezervom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li ovo neka za*ebancija?  Shvatio sam ozbiljno, kao i ostal, ali kako su strane odmicale i ja sam počeo da se gubim od sličnih, samo drugačije formulisanih pitanja. Svakako, posle ove ankete neću biti u stanju sednem za volan bar 3 sata, toliko san sluđen... "pojas na električnom biciklu", "kaciga na zadnjem sedištu"... šta je beše ono još sa čime se slažem?! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, nidza said:

Barem upola kraća i preglednija mora biti. Pitanja su loše formlisana, sve u svemu jedna od najgorih anketa koju sam ikad pokušavao da popunim. Stigao sam do 17 i batalio, oči su me zabolele, počeo sam da se gubim. Sama forma je očajna. Ovde je izgleda samo namera bila dobra, ali i to bih uzeo sa rezervom.

 

Vidi se da odavno nisi popunjavao test poznavanja saobracajnih propisa. Ovo je pesma posle onoga (ako govorimo o formulaciji pitanja) :D 

 

Ali, slazem se da je anketa ocajno smisljena (otkud ja znam sta je u mom okruzenju prihvatljivo i koliko)

4 hours ago, Suzuki said:

verovatno su ga odabrali što je besplatan

...

Pitam se samo koliko novca je potrošeno na ovo mlaćenje prazne slame.

 

Pa verovatno nisu ni imali novca da potrose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

 

Kompletnu anketu procitao sam pazljivo i odgovorio na sva pitanja, nije ni bilo toliko tesko. Barem meni je bilo lakse da se i u ovo gluvo doba noci koncentrisem na pitanja i odgovore, nego da pregledam sve one milionske poruke koje nam svakodnevno stizu na Facebook naloge. Puno uspeha u daljem radu i obradi podataka iz ove ankete, nadam se da ce i rezultati biti od koristi nekome, a mene licno zanima koliko smo stvarno iskreni prema sebi i drugima u svakodnevnom zivotu u saobracaju. Iskustva su nam sigurno razlicita, narocito onima koji zive u velikim gradovima (50.000 stanovnika i vise),  nego nama gde je daleko manja frekvencija saobracaja i vozila na ulicama. Imamo i mi nase lokalne speed drivere, nije da nemamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/19/2017 at 0:51 AM, pufta said:

Pozdrav svima!

 

Kompletnu anketu procitao sam pazljivo i odgovorio na sva pitanja, nije ni bilo toliko tesko. Barem meni je bilo lakse da se i u ovo gluvo doba noci koncentrisem na pitanja i odgovore, nego da pregledam sve one milionske poruke koje nam svakodnevno stizu na Facebook naloge. Puno uspeha u daljem radu i obradi podataka iz ove ankete, nadam se da ce i rezultati biti od koristi nekome, a mene licno zanima koliko smo stvarno iskreni prema sebi i drugima u svakodnevnom zivotu u saobracaju. Iskustva su nam sigurno razlicita, narocito onima koji zive u velikim gradovima (50.000 stanovnika i vise),  nego nama gde je daleko manja frekvencija saobracaja i vozila na ulicama. Imamo i mi nase lokalne speed drivere, nije da nemamo...

Jedan od autora ankete ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...