Jump to content
FAS Goran
sibisi666

Fiat Bravo 2.0 MJet - Debeli dobio brata :)

Recommended Posts

da, da.. naravno, samo nemam slike tog dela posto sam na poslu bio... nadam se da mi nece cureti j antifriz kad se sve sastavi nazad . Da i pitam se da li mu smeta sto nije nakacen na akumulator vec 2 dana...sve ce se resetovati pretpostavljam...

 

 

P.S. 

nisam bio nasao podesavanje vremena i datuma bio..ranije kad sam trazio u meniju...samo imam Dimmer > Set beep speed > jos nesto i .. > exit menu , pa sam se pitao gde mi je set time date i to....

Edited by sibisi666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tako je kao sto Marko kaze ili ako imas navigaciju sva podesavanja su ti prebacena na nju.
Bas super sto je bila gumica, aj pa da se to sad sve lepo spakuje.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep ti auto, sad stigoh da procitam temu, lepo da te sluzi ;

Kuvalja jel si srećan sto imamo najbolje usisne :D lepo otvoris je ocistis kako treba. Ne ovi sto ciste na slepo :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja onu cetku za pranje flasa stavim na busilicu, umocim u naftu i proburgijam, i tako na svakom malo servisu, posle u fajtalicu sipam dizela upalim auto pa spricam, ma idi begaj.

Salim se naravno, nemoj neko da to pokusa :D
Meni sve jedno kakva je dok je metalna bez krilaca :)

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo se i preteruje s tom usisnom granom i čišćenjem.
Ja kod mene skidao granu na 8v jtd na autu koji ima 300.000 i nikad zatvoren egr i grana je bila takva da nije morala ni da se čisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to zavisi od uslova eksploatacije. Stalna gradska vožnja ubija. Moj prethodni jtd (280hkm.) je bio pun katrana, nisam mogao da se operem 3 dana, ovaj trenutni (210hkm)sasvim zanemarljive naslage.

Naravno, razlog je EGR.

 

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
I da vozis momacki pa evo kakva može grana da budea599b3dff529cb6fb0bacb43d2bed157.jpg

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Iskreno, ne secam se da sam te video da si stisnuo pun gas na stilu.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja razmisljam o ciscenju egr-a i usisne grane, ali se pitam da li da cackam mecku. (Kad sam procitao ono Milutinovo iskustvo)

Jbga, kad nije majstor to uradio kad je radio veliki servis pre par meseci.

Auto je iz uvoza, 5 godina star, pitanje je da li je to iko i gledao (nije!).

 

Ti si u dobroj poziciji, uzeo si auto tek i sad je pravi trenutak da to radis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bih dirao nista. Bolje ga peglati po autoputu eventualno otici na onu dekarbonizaciju, prijatelj kaze da mu manje dimi i malo lakse poteze iz nizih obrtaja. Prebelika je to jebada, a moze da se desi hiljadu stvari naopako..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muka mi vise od tih prica kako ja ne vozim svoj auto kako treba jer ne zelim da se trkam sa lozanama sa parkinga na interu.... I onda krenu ljudi prosipaju neke price moje nemaju veze sa vezom

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, nije bila mnogo prljava usisna, ali sad je jos manje prljava :) 

inace ulje u menjacu mi prepolodilo menjac i dozivljaj prebacivanje brzina...tako da sam i sa tim poprilicno zadovoljan..izgleda mora da prodje mesec dana nezadovoljstva od kupovine auta, i tek onda pocinje osmeh na lice :)

I prava sreca je bila da je samo gumica zaptivaca bila... pogotovo sad kontam, kad sam cuo sta sve moze da bude... tako da eto, taman kad pomislis, " jbt sta sam kupio.. u kur..." stvari se nekako nameste i dodju na svoje mesto

13 hours ago, stefankmn said:

Lep ti auto, sad stigoh da procitam temu, lepo da te sluzi ;

Kuvalja jel si srećan sto imamo najbolje usisne :D lepo otvoris je ocistis kako treba. Ne ovi sto ciste na slepo :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

da, hvala :P 

i ja se nadam da ce krenuti da me sluzi ...jer do sada mi jeo zivce :)

Edited by sibisi666

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, sibisi666 said:

 

inace ulje u menjacu mi prepolodilo menjac i dozivljaj prebacivanje brzina...tako da sam i sa tim poprilicno zadovoljan..izgleda mora da prodje mesec dana nezadovoljstva od kupovine auta, i tek onda pocinje osmeh na lice :)

 

 

Hahahah, u mom slucaju 11 meseci :rofl:

 

10 hours ago, Smireni said:

Ja razmisljam o ciscenju egr-a i usisne grane, ali se pitam da li da cackam mecku. (Kad sam procitao ono Milutinovo iskustvo)

 

 

Opet bih cistio na sledecim kolima...mislim kada bih kupio dizel vozilo...kad bi me opet neko drogirao i rekao ajd sad ides da kupis dizel-vozilo :lol:

 

Toliko ljudi je cistilo usisnu pa im se nije nista desilo, evo i covek na ovoj temi gde pisemo, naravno da nece nista biti, resio lepo covek curenje, ocistio sta je trebalo, odradio veliki servis i miran...

 

SHIT-HAPPENS-But-mostly-to-me-so-don-t-worry.jpg

 

 

PS - @stefankmn - nema tesko dostupnih mesta, nisam je ja drljao, cistila je ultra-zvucna kada kod mene...ali kod vas jeste prakticnije utoliko sto je rastvoris i cistis kod ne vidis da se cakli

 

A o ovome da li treba ili ne, pogledati samo slike na temi pre i posle ciscenja i sve jasno. A da budem iskren malo-prljavu usisnu nisam ni vidjao, bar ne na ovim dizel kolima koja su nam stigla od preko sa 100-200-300 hiljada...

A neki i da vidim cistu - prvo bih pomislio da je vec ciscena i to skoro, jer eno slika grane sa 100.000km, jbg

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta se desava sa kanalima u glavi? Ostanu prljavi? :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutin-NS said:

 

Hahahah, u mom slucaju 11 meseci :rofl:

 

 

Opet bih cistio na sledecim kolima...mislim kada bih kupio dizel vozilo...kad bi me opet neko drogirao i rekao ajd sad ides da kupis dizel-vozilo :lol:

 

Toliko ljudi je cistilo usisnu pa im se nije nista desilo, evo i covek na ovoj temi gde pisemo, naravno da nece nista biti, resio lepo covek curenje, ocistio sta je trebalo, odradio veliki servis i miran...

 

SHIT-HAPPENS-But-mostly-to-me-so-don-t-worry.jpg

 

 

PS - @stefankmn - nema tesko dostupnih mesta, nisam je ja drljao, cistila je ultra-zvucna kada kod mene...ali kod vas jeste prakticnije utoliko sto je rastvoris i cistis kod ne vidis da se cakli

 

A o ovome da li treba ili ne, pogledati samo slike na temi pre i posle ciscenja i sve jasno. A da budem iskren malo-prljavu usisnu nisam ni vidjao, bar ne na ovim dizel kolima koja su nam stigla od preko sa 100-200-300 hiljada...

A neki i da vidim cistu - prvo bih pomislio da je vec ciscena i to skoro, jer eno slika grane sa 100.000km, jbg

Sta je onda moglo da podje po zlu za turbinu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, MS PK said:

A sta se desava sa kanalima u glavi? Ostanu prljavi? :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

to sam se i ja pitao :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, gorank82 said:

Sta je onda moglo da podje po zlu za turbinu ?

 

Kod mene? Delic necega je protrcao, skotrljao se negde, svasta se dira, cacka, skida, nateze, preteze itd. Ne mogu vise da razmisljam o tome, lupao sam glavu 2 meseca, ne mogu vise...sad samo gas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine, sta radis sutra popodne? da prosetam bravca malo do NS-a :) da se sretnu braca ..hehe. mini druzenje , popricamo... i da te pitam za neke savete , :)

moze jos neko da dodje ko ima vremena i kome je usput... mikro sastanak, 15-30 min :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...