Jump to content
FAS Goran
Neven_MAX

Fiat Nuova Bravo 1.6 MJet - izbor veličina alufelni

Recommended Posts

Planirao sam da kupim 17 ili 16 in alu felne za novi Bravo 2010. Interesuje me kakva su inkustva ljutih vozaca sa jednim ili drugim, jer mi se cini da mnogi vlasnici 17 in felni mjenjaju iste za 16-ske. PS Ukoliko ima neko sa ponudom, pm molim vas. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na mom imam samo 16" i drage volje bih se menjao za neke npr sport 17".

Mislim da po Beogradu ni sa 18" ne bi imao problem, a kamoli sa manjim felnama.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam posle 18" presao na 19", zavisi koliko si spreman da zrtvujes brzinu kretanja...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice, idealan profil gume je oko 100mm kad se preracuna, plus minus 5mm. Znaci tipa dimenzije 195/50, 225/45, 245/40 itd... Ispod toga postaje iracionalno neudobno za slabe dobitke u performansama (jedino osecaj na volanu bude direktniji) a vece od toga obicno nista specijalno udobnije, samo pliva i nestabilno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, Neven_MAX said:

Brzina manje vise. Brinu me rupe, sahtovi i ostalo. Vjerujem da se sa tanjim gumama to osjeti vise. Zimske cu da ostavim na 15.

 

Broj rupa i sahtova ti diktira tempo, tj brzinu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Alfi imam zimske 205/55/16 i letnje 215/45/17, a sve to na gewindama ... Kad se prejedem i nalijem tecnosti i odmah sednem da vozim, nije bas najprijatnije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Easy Rider said:

Na Alfi imam zimske 205/55/16 i letnje 215/45/17, a sve to na gewindama ... Kad se prejedem i nalijem tecnosti i odmah sednem da vozim, nije bas najprijatnije :D

Dakle da kupim 17 in i svekrvu na brzu voznju..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Neven_MAX said:

Dakle da kupim 17 in i svekrvu na brzu voznju..:)

ako si zensko, svekrvu, da :D

ja sam moju tastu vozio, cutala sve vreme, kapiram da joj ne ispadnu vestacki zubi :D:D 

salu na stranu, nije drama uopste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi. Uzecu 17. Naravno ne mogu da nadjem originalne, nema ih na prodaju. Ima aftermarket ali centralna rupa ne odgovara. Sada se bakcem sa time. Jedni kazu oslanja se citava tezina na centralni konus drugi kazu ne vec na sarafe. Meni ovo sa sarafima nema previse smisla. Kao ni stavljanje plasticnih prstenova, a metalni hoce zapeci. Pa poslje ako dodjes do situacije da mjenjas gumu na putu...a rezervna celicna sa originalnim otvorom, laganini zovi pomoc na putu...:). Ako neko ima iskustva neka podjeli, hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavljao plasticne prstenove koji su uradjeni po meri, ne zaglavljuju se lako se skidaju taman su, ostanu u felni. Ne bi imao nikakvih problema da menjas rezervni. Placao sam 500 dinara po komadu, i da, ako vec planiras felne koje imaju vecu rupu obavezno prstenove kakve god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

centralna rupa moze da bude veca ili manja... Ako je manja onda ti ne trebaju prstenovi vec se prosiri rupa ako je veca onda idu prstenovi... Ja imam na mom starom bravu 195/45/16 kad sam presao sa 175/65/14 na ovu dimenziju prvih 100km mi je bila ogromna razlika posle sam se navikao... Prstenove sam uzeo kod danka 2000din 4 komada sa montazom... centralna rupa ti je 58,1 pa ako natrcis nece ti trebati prstenovi :D btw vozio sam 2 dana bez prstenova i auto pri brzini od oko 120km/h je tresao a razlika je bila u 2mm,tako da nije se igrati voziti bez prstenova...

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je Bravo tvrd kao Lancia Delta bolje da uzmes felne 15" i baloncine od guma . Ma koliko ruzno izgledale ipak se ne vozis na vec u autu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada imam zimske 15 in celicne felne.  Tvrd je. Medjutim felne celicne kod fiata lako oksidiraju pa hocu prvo ljetnje a poslje i zimske da stavim alu. Iako zimske mogu 15, 16 nedoumica je oko velicine ljetnjih. Ti baloni se ljuljalju na autoputu kao u camcu ne kolima. Najradije originalne felne bih kupio ali tesko naci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako jurim felne za zimski set,naime zanima me sto ekonomicnija varijanta ali takodje i jedna nedoumica.

 

Dal je ok uzeti 15ice alu felne ,jel pase to ok i ne pravi neki problem na novom Bravu ?

 

Ili da vidim da uzmem one klasicne felne od stila r16 kojih ima dosta po oglasima i po 100e za set ?

 

Svaka ideja je dobrodosla,ali celicne necu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Estetski je sve ispod 16 ružno, a meni čak i to (iako i ja imam 16).

Felne od stila imaju drugačiji jot te će ti, bar po meni, auto izgledati smešno jer bravo ima široke rubove.. Možda neke distancere jedino da ubaciš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

moram se sloziti sa tobom,vec mi je neko napomenuo da su uvucenije zbog drugacijeg offseta,i to je smaranje traziti duze srafove,distancere.....

letnje su 17

 

i jos jedno pitanjce dal iko ima sliku nekog Brava novog sa 15icama da vidim jel to zaista mnogo ruzno,ako nije prebrinuo bi zimsku sezonu na malo ruznoce :)

 

ako jeste da vidim onda da pojurim ovako nesto  DSC_1514_zpsl5t9xabj.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...