Jump to content
FAS Goran
Tesha

Fiat Punto mk.2a 1.2 16v - čudan zvuk pri radu motora

Recommended Posts

Treba mi pomoć. Od skoro je počeo da se čuje čudan zvuk u radu motora. Kao da nešto klopoće ali šta? Ne znam kako da ga definišem...onomatopeja bi bila klo klo klo klo klo :D

Na ovom linku je snimljem zvuk iz kabine pa možda pomogne u "dešifrovanju". Svratio sam kod jednog servisera ali kao za inat tog zvuka je nestalo.

Link ka zvuku https://clyp.it/ipeomujj

 

Ako slučajno zvuk nestane sa linka kačim ga na drugi sajt.

Šta bi to moglo da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto se cuje. Snimicu sutra pa cu okaciti ponovo ako se ovako slabo cuje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost danas nisam uspeo ponovo da snimim zvuk jer ga nije bilo. Gremlini, sta drugo.

Neko je kacio u nekoj od tema link na yt gde je punto sa slicnim zvukom i neko je u komentarima napisao da je uljna pumpa. Da li ona moze da se cuje, tj da proizvodi slican zvuk?

Da li bi u tom slucaju sijala lampica na tabli da sa pritiskom ili nivoom ulja nesto nije u redu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tesha

 

Nema više zvuka na onom linku koji si ostavio gore.

Nije uljna pumpa u problemu samo kada upali lampocu za pritisak ulja. Tada je već problem toliko izražen da nema ni minimalne vrednosti pritiska ulja. Ulja pumpa može da se čuje, može da ide dotle i da se čitav auto zbog nje čuje kao dizel (iako nije dizel :D ), ali pošto gore ne mogu da čujem taj zvuk više, ne znam da li je baš o tome kod tebe reč. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio tu par dana da odmah odgovorim, malo se odmaralo u CG.

Evo zvuk snimljen iz motornog dela https://mega.nz/#!djInBJIK!QWqhZI9LHOHJfaKkQOLYlfpUL0HZUQVsKmluG4sGb28 (copy/paste ceo link)

Da li je ulja pumpa, kais, neki lezaj....?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da nije problem post za postom...

Na ovom videu od 8-9sek krece da se cuje zvuk kao sto je kod mene.

https://www.youtube.com/watch?v=D6ztIkNjUhM

Samo da napomenem da se zvuk cuje bez obzira da li je motor hladan ili zagrejan. Nekad ga uopste nema (to je onaj trenutak kada planiram da odem do majstora da pogleda).

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/22/2017 at 6:11 PM, Tesha said:
Nisam bio tu par dana da odmah odgovorim, malo se odmaralo u CG.
Evo zvuk snimljen iz motornog dela https://mega.nz/#!djInBJIK!QWqhZI9LHOHJfaKkQOLYlfpUL0HZUQVsKmluG4sGb28 (copy/paste ceo link)
Da li je ulja pumpa, kais, neki lezaj....?

Po ovome zvuku ja bi rekao da nesto ne stima sa razvodom, odnosno samim remenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/23/2017 at 6:42 PM, Tesha said:

Nadam se da nije problem post za postom...

Na ovom videu od 8-9sek krece da se cuje zvuk kao sto je kod mene.

https://www.youtube.com/watch?v=D6ztIkNjUhM

Samo da napomenem da se zvuk cuje bez obzira da li je motor hladan ili zagrejan. Nekad ga uopste nema (to je onaj trenutak kada planiram da odem do majstora da pogleda).

Ležaj zupčastog kaiša odnosno zatezač. Pod hitno zamena seta zupčenja ili zamena ventilčića i skidanje glave. Pa odluči šta ti je jeftinije. Ako nikada nisi remontovao alternator i to uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ebo sebe...pa veliki servis sam radio pre 10k km. Uspeo sam kod dvojice servisera koje znam da svratim dok je zvuk prisutan, i oba mi rekose da je kais i da ne brinem vec da teram tako.

Kod jednog sam ustanovio da zvuk ponekad nestane kada ukljucim klimu, ispalo je da je taj valjda kanalni kais.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem sa puntom 1.2 bezin.kad sam u manjoj brzini do trece cuje se kao da nesto struze .menjac normalno radi menja brzine cim prebacim u 4 i 5 sve je normalno.zanima me fda li je neko imao slicna iskustva

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marjan1978

 

Ima li kakvih promena u zvuku kada lagano pipneš kočnicu?

Ima li istih zvukova uvek na istim obrtajima, bez obzira na brzinu (u km/h) kojom se krećeš? Možda je zvuk vezan za obrtaje, a ne za određenu brzinu u km/h...

Kakva je pletenica, držači lonca?

Koji je nivo ulja u motoru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ulje je ok kais takodje.kao da je u menjacu nesto.al mi je nemoguce jer menjac sasvim normalno radi ne krci ne trese lepo ubacuje.i samo se cuje u 1,2,3 brzini cim ubacim u 4 i 5 nista se ne cuje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, marjan1978 said:

nikad menjao i proveravao.

Moguce da zvuk dolazi od lagera na menjacu, obavezno proveri nivo ulja u menjacu a i nije lose da promenis ulje u svakom slucaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...