Jump to content
FAS Goran
Bogi824

K: Vozačko sedište za Fiata Brava/Bravo/Marea

Recommended Posts

Treba mi dobro polovno vozačko sedište za Fiata Brava 2001. godište.

Konatakt ovde u temi ili na e-mail adresi broker824@gmail.com

 

Dezen sedišta mi uopšte nije važan, takođe sedište ako je negde iscepano, ni to mi nije toliko bitno. Važno je da sedište ima što bolji "volumen", dakle da su sunđeri što postojaniji i naravno da nije krivo.

Provodim za volanom dnevno po 12-13 sati te mi zato treba dobro polovno vozačko sedište jer ma koliko pomoćnih jastuka stavio i nekako ga nivelisao, boli kičma kao neko štrikaću iglu da mi je nabio u krsta. Nedavno sam vozio kamion 4-5 dana, MAN-a 18.410 , od bola u kičmi ni traga, kao da sam bio u Ribarskoj banji a ne po drumu. :)

 

PS

Ako neko ima varijantu da neće da prodaje samo vozačko sedište zasebno od suvozačkog i zadnjeg, i to bi možda moglo da dođe u obzir da uzmem komplet sedišta, ali to već zavisi od dogovora.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da ti preporučim da uzmeš sedišta od libre. Kao fotelje su u odnosu na bravina (kod mene je Marea u pitanju). Ja kad sam uzimao, pre par meseci, 60 evra komplet. E sad, mislim da ćeš teško naći vozačevo ispod 30 evra jer ono uglavnom prvo strada. Ja sam za sebe našao na kp lik iz Bečeja, jedini koji prodaje delove za Fiat, Lanciu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne nađem samo vozačko u dobrom stanju uzeo bih komplet i da jednom rešim probleme po pitanju sedišta. 

 

Sedišta od Libre beše se ne gađaju na šraf, mora da se radi korekcija postolja, ili grešim?

 

Mislim da sam i hteo da uzmem sedište/a od Libre, znam da su jako udobna, ali ako se ne varam da mi je Peđa iz Inđije (na odmoru je sada do 14-og)  rekao da se ne gađaju šrafovi. 

Ili sam ja to pomešao sa sedištima od Alfe? :huh:

 

Ovo mi je prilično hitno, jer kod ovakvih jako oštrih bolova ne pomažu analgetici, a i da pomažu nije rešenje da se kljukam sa brufenima i diklofenom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem za tvoje rešenje. Paz vamo :D

Daš ženi/devojci auto, ona ga slupa dva puta za tri nedelje, prvi put popraviš auto (ceh cca 500€), drugi put shvatiš da se ne isplati da ga popravljaš, prodaš auto tako slupan, i kupiš udobniji auto :P

P.S.

svaka sličnost sa stvarnim osobama i događajima je slučajna :D

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naredne godine ću da primenim taj recept, do tada moram da se dovijam. ;)

 

PS

A ako ga dam ljubavnici tj. dobroj prijateljici (to se sada tako kaže, zar ne) onda ću pored novog udobnijeg auta i stan morati da tražim. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Bogi824 said:

Sedišta od Libre beše se ne gađaju na šraf, mora da se radi korekcija postolja, ili grešim?

Napred se gađaju, pozadi ne baš. Problematičan je jedan šraf od naslona sedišta iza suvozača kod vrata. Rupa je pomerena za nekih pola cm u odnosu gde dođe sedište. Ali i to se da namestiti i postoje 2 načina, prvi je da se nategne malo taj deo i da se ušrafi. Ili da se skine naslon sa nosača, zašrafe prvo nosači i onda naslon. Svejedno, lako je. I opet, ovo sam radio na Marei, za Brava ne znam ali automobili su identični (mislim da Brava nije uža od Maree i sl)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko sa sigurnosću zna da li za Fiat Brava 2001. god odgovaraju  u "šraf" prednja sedišta od Lančije Libre ili od Alfe 156?

Pukao mi je naslov vozačkog sedišta, pa mi ovo treba što pre, jer se ovako ne može dugo voziti, a našao sam dobra sedišta i od Alfe i od Libre.

Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogi, pisao ti je Andreja pre par dana da uz male mdoifikacije može komotno da se ubaci sedište od Libre. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napred nema modifikacija. Postoje 4 imbus šrafa, 2 napred 2 nazad. Sa zadnje strane, jedan šraf ide sa gornje stranje šine, 1 se šrafi naspram zadnjih sedišta (e ne znam kako da bolje objasnim). I posle samo staviš plastike sa prednje strane koje su kao maska. Treba prepraviti i konektor koji služi za signalizaciju pojasa. Nije isti kao na Marei, ali to secneš sa starog sedišta i staviš na novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj i mene bas zanimaju slicice :) mada su meni sedista kao nova al udobnost na prvom mestu :)

Sent from my Lenovo A1000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne ostanem dužan. Malo loše svetlo a malo više prljavo, tako da ne zamerite :D

Zadnja strana:

 IMG_20170814_200121.thumb.jpg.daff0042ad74a6692d9fa3a8854a8e77.jpg

Prednja strana

IMG_20170814_200031.thumb.jpg.bdd03d006c370290ba5e85e263730bed.jpg

Strana

IMG_20170814_195946_HHT.thumb.jpg.b1bf096e41c54312faba027a62f34371.jpg

 

 

Ovi kablovi ispod su jedan od vezivanja pojasa a drugi od električne lumbalne podrške. To sam izvukao od kabla upaljača samo +12V. U sedištu ima i instalacija za airbag, postoji i instalacija u patosu ali nisam ništa to spajao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, odlično.
Nemam ja na sedištima konektor za signalizaciju pojasa.

Hvala Vam puno!

Poslato iz Fiata Brava 1.9 JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljeno od Peđe iz Inđije, prednja sedišta legla ko budali šamar. :

Čak i presvlake više odgovaraju nego za sedišta od Brava.

 

Hvala svima na pomoći a naročito @andreja.micovic.

 

Živeli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije auto kod mene, radim veliki servis, čim ga uzmem postavljam fotke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam nekih "igranki" pa nisam stigao pre da postavim fotke sedišta od Lančije Libre U Fiatu Brava, ali evo ih sada:

 

59be8d077c7a1_bocnovozacko.thumb.jpg.892f2f34296cf7a3d29fe16736e00487.jpg59be8d1168341_odozgovozacko.thumb.jpg.c6bd374744025722916daadfd3a3c051.jpg59be8d1b29ee9_sasuvozackestrane.thumb.jpg.442d1e12f287c9bd0aff2091640f01bc.jpg59be8d23dfd19_sinavozackogsedistadesno.thumb.jpg.d87c8eefdb809fe01d4ec496add52d5d.jpg59be8d2d3476a_sinavozackogsedistalevo.thumb.jpg.70a3bc0ca8c462d547f9447245504558.jpg59be8d36344db_suvozackosedistasazadnjegsedista.thumb.jpg.7d0bcf28273a9beb8376bdcfbe499a62.jpg59be8d3dda854_suvozackosedistesastrane.thumb.jpg.5b24c4f18fe10b41049ce04c82e6dd7d.jpg59be8d46c2d52_suvozackosediste.thumb.jpg.2a84faf4016b39a1a81fc80418f5830c.jpg59be8d4f2cb4e_vocakosedistespredaispod.thumb.jpg.d8e0862bd8b6c61e9e92cfef959263c0.jpg59be8d593bd86_vozackoisuvozackosavozackestrane.thumb.jpg.c62354eab93274f3ebb7cca701b43d13.jpg59be8d6155167_vozackosedistadole.thumb.jpg.0745b4456f51ee3608e17d178ba62943.jpg59be8d69b9bf3_vozackosedistesastranedole.thumb.jpg.e7dad8d646286b633d83fccdd66cd669.jpg

 

Vidi se na vozačkom sedištu da je postoje šine sečeno, i odmah da kažem da to nije zbog ovih sedišta već nije hteo da se zavije šraf još ranije pa smo morali da sečeno "kutiju".

Pošto dosta vremena provodim za volanom, mogu samo da kažem da sam se preporodio od kada sam stavio ova sedišta. Prvih 10-ak dana me još kičma bolela, ali uzrok bolu je dok se kičma nije poravnjala, i sada sedim baš udobno. Baš je velika šteta što nisam za ovo znao ranije.
Generalno, u Librinim sedištima se sedi u nešto višem položaju, ali postoji lift, pa se i to može štelovati po želji.
Još nisam probao da li mi radi ovaj motorčić za lumbalni deo, čim uhvatim vremena i to ću da probam, mada i bez njega sedišta su više nego dobra. Čak i presvlake od njegovih originalnih sedišta odgovaraju.
Svakome ko vozi Mareu/Bravu/Brava preporučujnem da bar uzme vozačko sedište. Jedino mi je žao mi je što nisam uzeo i zadnja sedišta.

 

Hvala svima na savetimaa, naročito @andreja.micovic. , spasili ste me!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za lumbalnu podršku samo treba da dovedeš +12V i nema da ne radi ;)

 

Sedište je samo po sebi više i sedenje je više. Mislim da je sigurno 5-6 cm razlika u visini sedenja, ako ne i više. Nekako posle Mareinih sedišta mi je visoko, ali sam se navikao brzo. Vidim da imaš i drugačiju srednju konzolu. Ja sam taj naslon za ruku skinuo jer od mog naslona nije mogao da stane. Ali sam se namučio dok sam skinuo, gomila osigurača i torex šrafova. Mislim da su ti žuti konektori/kablovi od airbaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, pa da, kod tebe je u pitanju Marea. Meni taj naslon za ruku je baš dobro došao. Em što mogu da držim ruku na njemu dok vozim čak i u urbanim sredinama, a ima i korisnog prostora.

Jedino za naslon za ruku sam morao da probušim na još jednom mestu presvlaku da bi presvalaka legla.

 

Videću i za lumbalni deo da izvedem struju, sada sam u baš velikoj frci oko drugih stvari u vezi auta.

Kod mene čim "točak" miruje to nije dobro, odmah sam na gubitku, a poreznici nemaju milosti, kada im neko duguje, kada oni duguju, a duguju mi, onda to nije važno. Jer se nisam opredelio da štedim pare kod poreskog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam kupovao drugo sedište, ali sam izvršio delimičnu reparaciju po drugi put (jer prva reparacija urađena pre 4 godine, bočni delovi na sedalnom delu i to je još uvek ok).

Dakle - ubacio sam sunđer u sredinu sedalnog i lumbalnog dela. Pokušao sam sa skidanjem štofa i ubacivanjem sunđera od gore, ali kad sam video da mogu više da ga pokvarim nego unapredim, ubacio sam sunđer sa donje strane - između fabričkog sunđera i rama sedišta. 

Sedalni deo - sunđer se ubaci odozdo, kroz rupe u "šolji" u sedištu. Rupe su toliko velike da se sunđer može ugurati i poravnati tako da sunđer simetrično legne na svoje mesto.

Lumbalni deo, naslon - imam električno podešavanje ispupčenja/udubljenja naslona, pa sam sunđer ubacio između mehanizma podešavanja i fabričkog sunđera. 

 

Rezultatom sam zadovoljan, nema bolova u leđima i dupetu - pa i na putu od 800 km. :)

 

Predlažem da se ime teme promeni u "Zamena i reparacija sedišta u Fiat Bravo/Brava/Marea". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...