Jump to content
FAS Goran
Mirko_NS

Audi A4 B8 FL - saga se nastavlja

Recommended Posts

S'obzirom da ostajem veran Audi-u, posle modela A4 B8, dosao je na red i A4 B8 FL. Dakle, radi se o Audi A4 B8 modelu iz 2014., sa 2.0 TDI\120KS motorom. Automobil je presao 153000km, bio je u vlasnistvu lizing kuce Arval, a korisnik lizinga je bio Novartis. Za razliku od proslog puta, ovaj put je oprema nesto bogatija:

  • LED dnevna, poziciona, stop svetla, kao i zmigavci
  • Bixenon farovi
  • Eletricni retrovizori sa zaklapanjem i automatskim podesavanjem pri voznji u nazad
  • "Sportska" sedista sa elektricnim podesavanjem lumbalnog dela
  • Tempomat
  • Navigacija
  • Automatska klima
  • Bluetooth
  • Pracenje pritiska u gumama
  • Progresivni servo
  • Citac SD kartica
  • DVD citac
  • Start\stop sistem
  • Elektronska rucna
  • Sistemi bezbednosti
  • itd...

 

Sto se tice 2.0 dizel motora sa 120KS tice  - rekao bih da je agilniji i da lakse dostize vece brzine nego isti takav koji je bio u B8 modelu, a svakako je nesto tisi. Generalno, zvucna izolacija je (znacajno) bolja nego kod B8 modela. Za sada ovoliko, a detalje mozete videti na slikama.

 

20170803_184822.thumb.jpg.0de0b174b12914524f1c4a9d04c3e834.jpg20170803_191453.jpg

20170803_184834.jpg20170803_184934.jpg20170804_011943.jpg

20170803_202739_(1).jpg20170803_202906.jpg20170803_202949.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan auto ali jedno pitanje.

Imaš li uopšte predstavu koliko si noviji i očuvani auto mogao kupiti za te pare da nisi ostao veran nemačkim svetim kravama?

 

Da se razumemo odličan je auto ali kao i svaka sveta krava žestoko precenjen.

 

Da si ga kupio novoga rekao bih veoma mudar izbor ali polovan je žestoko precenjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, Zvezdo said:

Odličan auto ali jedno pitanje.

Imaš li uopšte predstavu koliko si noviji i očuvani auto mogao kupiti za te pare da nisi ostao veran nemačkim svetim kravama?

 

Da se razumemo odličan je auto ali kao i svaka sveta krava žestoko precenjen.

 

Da si ga kupio novoga rekao bih veoma mudar izbor ali polovan je žestoko precenjen.

Koliko noviji s obzirom da je ovaj star 3 godine? :-D da ga je kupio novog cena bi mu padala mnogo brze nego u ovoj varijanti.. Po meni, auto star 3-4 godine je najbolji izbor ko moze sebi da priusti. A ovo za nemacke svete krave, no comment :-D 

Inace, odlicna makina

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Zvezdo said:

Odličan auto ali jedno pitanje.

Imaš li uopšte predstavu koliko si noviji i očuvani auto mogao kupiti za te pare da nisi ostao veran nemačkim svetim kravama?

 

Da se razumemo odličan je auto ali kao i svaka sveta krava žestoko precenjen.

 

Da si ga kupio novoga rekao bih veoma mudar izbor ali polovan je žestoko precenjen.

 

Pretpostavljam da si pod "noviji" i "ocuvaniji" zapravo mislio na auto sa manje km i boljom opremom. Slazem se da sam za manje novca mogao uzeti bolje opremljen Peugeot 508 ili Insignia-u ili Focus ili neki cetvrti, ali ne znam - mene je Audi nekako "kupio" sa proslim autom: od pouzdanosti samog auta, do tog nekog osecaja kada se sedne za volan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je rizicno tako nesto pisati na fiatovom forumu, ali, da, u potpunosti se slazem sa tobom.. Sto se tice pouzdanosti, tu me ni fiat nikad nije razocarao (vozio 3 razlicita modela), ali sto se tice osecaja za volanom, ima nesto posebno u svetoj nemackoj kravi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe.

 

Pre Audi-a sam vozio Stilo i Novi Bravo - nemam predrasude po pitanju marke vozila, samo sam sa A4 nasao neki svoj "lokalni optimum" :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to. Subjektivni osecaj, kome sta vise odgovara.

Primera radi, A4 bi za mene bio bas potaman, i to bas sa tim motorom, a narocito sa ovako finim paketom opreme.

Finansijski se ne uklapam nikako :D a i da imam kesa, nikad ne bih mogao da ga ostavim ispred zgrade.

 

Cestitam na kupovini i da te dugo sluzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je ze nekolicinu korisnika istog pre svega gušt a tek na nekom 6-7-8... mestu nešto što treba kupovati razumom. 

Uvek ima "bolji" pod velikim navodnicima auto za neke novce. Nekome je to nov auto (ali ako uzmemo pad vrednosti novog definitivno najskuplja investicija) nekome pak mlađi sa manje km, nekome.....ma da se ne ponavljam.

 

Za mene je auto gušt i sa tim gledištem uvek pozdravljam kupovinu baš onoga što se nekome sviđa (u skladu sa mogućnostima naravno), ne šta je pametno ili ne. Mada ovde sem nekog BMW-a ne vidim šta bi bilo pametnije.:D

Čestitam ti kupovinu i želim ti puno bezbednih km! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Mirko_NS said:

 

Pretpostavljam da si pod "noviji" i "ocuvaniji" zapravo mislio na auto sa manje km i boljom opremom. Slazem se da sam za manje novca mogao uzeti bolje opremljen Peugeot 508 ili Insignia-u ili Focus ili neki cetvrti, ali ne znam - mene je Audi nekako "kupio" sa proslim autom: od pouzdanosti samog auta, do tog nekog osecaja kada se sedne za volan.

Bas to!

Za iste pare godinu mladji i sa manjom kilometrazom!!! O tome govorim!

Inace auto je vrh ali po meni zestoko precenjen! ili su drugi neopravdano podcenjeni a nisu nista losiji nego i bolji.

Ista stvar kao i sa  telefonima!

3 hours ago, rkoma1986 said:

Malo je rizicno tako nesto pisati na fiatovom forumu, ali, da, u potpunosti se slazem sa tobom.. Sto se tice pouzdanosti, tu me ni fiat nikad nije razocarao (vozio 3 razlicita modela), ali sto se tice osecaja za volanom, ima nesto posebno u svetoj nemackoj kravi

A zasto je rizicno? Pa nismo nekakva sekta!

Inace ja bih prvi kupio audija iako sam zakleti mrzitelj, Jednostavno nitko mu nista ne moze prigovoriti!!!  osim cene polovnog razume se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

26 minutes ago, Zvezdo said:

Inace ja bih prvi kupio audija iako sam zakleti mrzitelj, Jednostavno nitko mu nista ne moze prigovoriti!!!  osim cene polovnog razume se!

Ta cena polovnog je sa druge strane vrlina kad ga prodajes posle nekog vremena :) I naravno, brzo se prodaje, pogotovo ako je dizlo. Ok, u startu das vise para za automobil u odnosu na neke druge modele, uzivas u voznji, i otprilike kad god pozelis prodas ga, izgubis manje nego na nekom drugom modelu, i kupis opet Audi, samo noviji :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

audi komotno moze da pravi samo model A, znaci bez A4 A6 A8 oznaka, nema potrebe kad su svi isti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, rkoma1986 said:

 

Ta cena polovnog je sa druge strane vrlina kad ga prodajes posle nekog vremena :) I naravno, brzo se prodaje, pogotovo ako je dizlo. Ok, u startu das vise para za automobil u odnosu na neke druge modele, uzivas u voznji, i otprilike kad god pozelis prodas ga, izgubis manje nego na nekom drugom modelu, i kupis opet Audi, samo noviji :D

 

Totalno pogrešno!

Uporedi cene polovnjaka pa ćeš videti koliko izgubiš na audiju a koliko na drugima.

Što se prodaje tiče apsolutno si u pravu materijali su debeli i kvalitetni i lako skriva godine i kilometražu pa se veoma lako proda a to nije zanemarivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...