Jump to content
FAS Goran
Sedam

Lancia Lybra - problem sa toplim vazduhom u kabini

Recommended Posts

U principu znam sta treba da se uradi, treba skinuti tablu i zameniti motorice koji su crkli ili klapne, ali to kosta dosta i trenutno ne mogu to da radim a znam da sam citao da moze negde ispod volana da se rucno prekine dovod toplog vazduha u kabinu pa onda pred zimu da se otvara ali niti znam kako niti mogu da nadjem nekog ko bi to uradio... ako je moguce i neko zna nesto, dajte ili neko detaljnije uputstvo ili broj nekoga ko bi to mogao da uradi u Beogradu...

... inace, uvek mi duvka po malo u kabini i onda i kad mozda ne mora klima da se pali, ja moram jer izlazi topao vazduh. Zbog iste stvari klima ne radi kako treba jer mesa hladan i topao vazduh pa nije toliko efikasna... a i na desnoj strani uvek duva neki mlak vazduh dok na levoj radi klima lepo... i naravno planiram da sredim to kako treba a kad se skine cela tabla sve ce se znati i srediti ali sad mi je prioritet da zaustavim topao vazduh iz motora... ako moze... hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu sam. :)

 

Trenutno sam u sprečen al od 10og bih našao vremena da ti to mehanički prebacim na hlađenje i da isključimo motorić dok ne rešiš da popravljaš da ti ne bi opet slučajno vratio na grejanje/mešanje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markobgd  kako to mehanički isključiti dovod vazduha? Crkli su mi motorčić kod nogu i onaj na sredini, ali da bi zimus dobio grejanje mehanički sam otvorio klapnu da na sredini dobijem topao vazduh. Međutim sada mi leti ko nenormalan izbacuje ne vruć nego vreo vazduh. Zatvorim ventilaciju međutim toliko ga zažari da moram uključiti klimu kako bih ga ohladio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i meni se isto desava ali nisam znao sta da zatvorim ni sta da radim osim da pustim klimu... zatvorili smo klapnu koja je kod filtera za vazduh jer je ona bila otvorena i labava i sad je maaalo bolje ali imam i dalje problem jer mi ventilator radi i kad je iskljucen, kao da radi na pola brzine... generalno je resenje popraviti to kako treba, zameniti motorice ili klapne ali je to u isto vreme i skupa varijanta, ali izgleda da nema druge... tebi je mozda privremeno resenje da zatvoris tu klapnu i zaglavis je do zime da ne bi ubacivao vreo vazduh ali je to samo privremeno i ne bas sjajno resenje jer tako ili imas ili nemas grejanje sto moze da bude problem... sad pre neki dan sam se vratio sa mora i putovao sam nocu, u nekom momentu i 12c napolju a ja nemam topao vazduh ;) ... problem jbg... ja cu morati da sredim to kako treba samo sto mora da bude spremna i ozbiljnija lova za svaki slucaj... receno mi je da moze da bude od 30e pa sve do, cini mi se, 280e ako mora konzola da se menja... a s obzirom da i PS4 za klince kosta toliko mozes da pretpostavis sta ce prednost da ima ;):D  uglavnom, nema jeftinog a dobrog resenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/3/2017 at 8:35 PM, Markobgd said:

Tu sam. :)

 

Trenutno sam u sprečen al od 10og bih našao vremena da ti to mehanički prebacim na hlađenje i da isključimo motorić dok ne rešiš da popravljaš da ti ne bi opet slučajno vratio na grejanje/mešanje.

 

 

Mare, postoji li mogucnost da mi pomognes ili uradis otvaranje klapni tako da duva toplo na obe strane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...