Jump to content
FAS Goran
Ljuta Krajina

Lancia Delta 1.6 MJT Platino

Recommended Posts

Ma daj...

Možeš misliti! Sa 108 KS jedva krene?

Pa kako je onda bilo pre? Svi izađu iz auta i guraju ga da se pokrene?

Hajde objasni kako se kod mene ne oseti rad klime pri kretanju na bednih 75 konjića?

Zašto slabiji motor po tebi nema navedenih problema a okretni momenat je manji i na istom je broju okretaja kao i kod verzije sa 90 KS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas sve kao na papiru. Svi 2.0mjet motori imaju pomerenu krivu obrtnog. Pitanje je da li je i fabricki bilo po spec.
I ja imam osecaj da jtd nize vuce, ali se zato i brze gusi na visim obrtajima.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kriva momenta je bolja kod 90 KS zbog turbine varijabilne geometrije.

Pa kako onda 75 konja nema problem sa klimom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba imaju skoro isti obrtni momenat, maksimalni na 1750 obrtaja. Ali na svim merenjima ovim novijim je kriva pomerena udesno, pa tako verovatno ima najvisi na oko 2000 obrtaja. U tom zecu cuci grm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumijem se u obrtni momenat ali u odnosu na Bravo 1.9 120 ks mirnije radi u leru, konkretniji je na nizim obrtajima ali isto tako lakse gubi snagu na visim.

Doduse Delta je i teza za 100kg od Brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušavam da nađem zadnje opruge za Deltu ali bezuspješno.

Cijena dvije opruge u ovlaštenom servisu je 350 eura :angry:

Tražim i po otpadima ali ništa.

Ako neko zna da ima negdje neka javi.

Definitivno prelazim na golfa cudvi

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Ljuta Krajina said:

 

Cijena dvije opruge u ovlaštenom servisu je 350 eura :angry:

 

 

Majko mila. Pa uzmes 4 komada eibach za 150-180e

Pokusaj kod Lazara
069-2814231

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još tražim u Bosni.

Original Eibach opruge u inostranstvu (na net-u) nigdje nisam vidio ispod 130 eura po komadu (kataloški broj: 51809417).

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije komad. To ti je ceo set.
Kupio sam ceo set pre par meseci za 140e

 

 

Recimo...

https://www.ebay.com/itm/Eibach-Federn-Pro-Kit-fur-Lancia-DELTA-III-844-Tieferlegung/362397028723?hash=item54608bd173:m:mkL18Os-T_AR4O89pRib0ZA#vi-ilComp

 

Prvo sto sam nasao. Verovatno ima i jeftinije da se nadje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko svog VIN "raskupusas" auto u ePer i nadjes zadnje opruge. Preko njihovog SN otvoris Compatibility listu i pogledas da ne pasuju sa nekog Fiata npr.

Bar bih to pokusao, pa da vidim hoce li iskociti isto to, samo za neki cesci model. Mogu misliti Delta, pa jos Delta u BiH ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce??? 

Pa sta bi bilo da trazis za neki egzoticni auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

032379610

Vidi jel ima kod njih.Nekad bio ap sport,pa kad je propao dvoje ljudi nastavili da rade,JJ sport se sada zove.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 14/03/2019 at 11:46 AM, Ivan said:

Preko svog VIN "raskupusas" auto u ePer i nadjes zadnje opruge. Preko njihovog SN otvoris Compatibility listu i pogledas da ne pasuju sa nekog Fiata npr.

Bar bih to pokusao, pa da vidim hoce li iskociti isto to, samo za neki cesci model. Mogu misliti Delta, pa jos Delta u BiH ;) .

Proverio sam ti sad brzinski. Posto nemam broj sasije ukucao sam generalnu pretragu. Za prednje opruge naravno izbacuje nekoliko modela u zavisnosti od motora, zadnje su kod svih iste. Postoji samo razlika za verzije "With" i "Without long openable electric sunroof" :blink: :

 

Untitled2.thumb.jpg.e857ce33d650f376ffe8ce0e2ef414d6.jpg

 

Kada za njihov serijski broj izbacis "Compatibility" listu, ne postoji ni jedan Fiatov model sa koga bi mogao da potrazis opruge. Znaci, samo Delta:

 

Untitled3.thumb.jpg.891b87aad56b435adf41c99097a692b5.jpg

 

To su te sitne "zezalice" koje znaju da izlude, kada se kupuje auto koji je imao malu produkciju. Iz originala su klempa, a polovnih imas ovde kod nas ali mi je to uvek zadnja opcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova cijena je ok s obzirom koliko su u ovlaštenom servisu. Imaju einbach opruge i set može da se nađe za 150€ ali su sve sportske i spuštaju auto za minimalno 4cm, zavisno od vrste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...