Jump to content
FAS Goran
xalexas

Lancia Delta TwinTurbo Platino

Recommended Posts

Da predstavim i ja novog ljubimca.  Lancia Delta 1.9 Platino Multijet Twin Turbo 2009. godište. 

 

Kupljen na preporuku Ivana Kiće iz V&B autocentra. Održavan tamo 2 god. Auto izgleda skoro kao da nije vožen. 

Plaćen 7500 što je previše za to godište ali s obzirom da za te pare nisam našao ni 2013 da izgleda ovako očuvano, plus dobio četiri seta guma 225/40 R18 valjda nisam prošao tako loše.

Prelepa je ali imam zamerku na tvrdoću. Jedini ovako tvrd auto koji sam vozio je Golf GTi.

Multimedia je onako, ne podržava iPhone, radi samo Windows phone koji je i Microsoft ugasio. Jedino da kupujem Blue&Me adapter za iPhone. Od mapa na navigaciji samo Italija :(

 

Od opreme ima valjda sve. Koža, navigacija, panorama, bicolore...

 

Nego, imam problem što nikad nisam vozio dizel. Nemojte da se smejete, ali nemam pojma kako se optimalno vozi ovakav dizel motor. Nisam agresivan vozač pa ne bih baš da udavim ovakav motor. Dajte neki savet za vožnju, do kolikoo obrtaja, šaltanje itd...

IMG_2099.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super izgleda, neka je sa srecom!

Vozi se kao i svaki drugi auto :) , ono sto si verovatno video u specifikacijama i oko cega se sve vrti je da je:

- najveci obrtni momenat na 2000 rpm (cini mi se 400Nm)

- najveca snaga na 4000 rpm (190KS)

Ono sto autu najvise prija je voznja u zoni blizu maksimalnog obrtnog momenta. Za cruise i manju potrosnju voznja oko i ispod tih obrtaja, takodje zbog velikog obrtnog momenta pozeljno je ne potezati dizele "iz bunara", tj. iz niskih obrtaja. Za preticanja, u opsegu od 2000 rpm pa navise gde je najveci obrtni momenat, pa do 4000+ rpm gde je najveca snaga. U tom slucaju se salta da sa visih, obrtaji padaju opet u podrucje max torque, taman i da se masina malo produva. Sve ces vec videti i sam, osetices i cuces masinu, a naravno da stil voznje zavisi i od svakog od nas individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo nemoj mnogo da ga davis, tipa da vozis ispod 1500rpm i slicne taksi baljezgarije, za blagi cruise je ok da ga drzis na 1700-1800 ako ti brzina odgovara, mada ja uvek volim da se to vrti iznad 2000rpm i da se barem jednom dnevno dotera do crvenog :) Samo gas!

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Vule said:

Samo nemoj mnogo da ga davis, tipa da vozis ispod 1500rpm i slicne taksi baljezgarije, za blagi cruise je ok da ga drzis na 1700-1800 ako ti brzina odgovara, mada ja uvek volim da se to vrti iznad 2000rpm i da se barem jednom dnevno dotera do crvenog :) Samo gas!

 

Najviše i meni prija da ga vozim na 1700-1800, nekako je tada najtiši a blizu je maksimalnog obrtnog momenta. Šaltam ga u veći prenos na 2500 otprilike. Jel to OK ili treba više? 

Malo mi smeta da drugom na 500 obrtaja prelazim preko ležećih, vidim da se muči a opet mi glupo da kočim pa da zabadam u prvu. Jednostavno nemam još nikakav osećaj za ovaj auto. 20 godina vozim samo benzince.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu kakva masina... cestitke na kupovini...

I daj jos neku sliku, sta si se stis'o Pozz

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

brutalna Delta,svaka cast,cestitamo,pazario si sjajan auto,a dve turbine i 190 konja nagovestavaju zver u belom jako kvalitetnom odelu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na čestitkama!

Lancia je čisto bele boje. Nije metalik. Krov je tamno sivi, metalik mat.

Postavljam više slika za koji dan. Ovo je bilo na brzaka kad sam je kupovao.

 

Ne znam da li je tvrdoća posledica niskog profila guma ili samog vešanja. Tvrda je ko daska. Bravo je prijatno mekan u odnosu na nju.

Felne su brutalno dobre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko u BG može da učita mape za navigaciju u Delti? 

 

Za iPhone sam se baš razočarao. J..bo ih Microsoft. Da se razumemo, ne čita ni Android. Ako i čita, čita ga kao najobičniji flash. Mislim da je po tom pitanju bolja situacija sa godištima od 2011.

 

Potpuno je besmisleno jer najjobičniji Pioneer od 50eur star 6 godina čita bilo koji smartphone. Kad sam uzeo iPhone 7 taj glupi Pioneer ga je odmah ukačio a ovo čudo što košta ko zna koliko ništa. Ubacio sam i poslednji firmware za Blue&Me (5.6) i ista priča. Taj 5.6 je ko zna od kad. Novi Blue&Me je čini me na verziji 9.0.

 

Inače sam programer pa je razumljiva moja frustracija kada nešto na kompu ne radi kako treba.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to komp, to su kola , twin turbo, tako da, zaboravi te gluposti i uzivaj sa tim pod haubom :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh koliko Delti se pojavilo na forumu u kratkom periodu. :-)

Cestitam na kupovini, bas lepo izgleda :-)

Sto se tice tvrdoce, auto je sam po sebi malo tvrdji, a kod tebe 18" felne ne pomazu nikako da se taj utisak malo popravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, xalexas said:

Za iPhone sam se baš razočarao. J..bo ih Microsoft. Da se razumemo, ne čita ni Android.

Kolega na forumu, a i softveras ;) - prethodne i ta verzija navigacije su nastajali u vreme apsolutne dominacije Microsofta, dok je Symbian OS sa Nokiom vladao mobilnim uredjajima... iOS se tek omasovljavao, Android nije bio ni u najavi. Bravo, Croma, Delta su vec bili slabo prodavani da bi se detaljnije "baktalo" sa razvojem i podrskom za nove OS na starim platformama. A znas da  u nasoj bransi, sto se kaze - danas naucis jednu definiciju, sutra vec vazi druga :). Ali bez obzira na zastarelost, moze da zavrsi prilicno posla, imam jos stariju verziju navigacije u svom autu...

A i sto ljudi kazu, uzivaj u masini. I generalno se sve vise gleda kako ce se neko mobilno sra*e konektovati na auto, a zaboravlja uzivanje u voznji, performanse, itd... Na nekom lepom, vijugavom putu cesto pogasim sve te gluposti, cak i muziku i uzivam u zvuku auta, torque, preticanjima, odsecanju krivina, itd. Mene recimo najvise zanima utisak o TwinTurbo, maltene ih i nema na forumu, a uz 1.6 MultiJet 90, jedini je Fiatov dizel koji nazalost nisam imao prilike da probam u C klasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni Twin Turbo je pravi motor za ovaj auto. Probao sam i 1.6Mjet ali utisak je bio mlak, nije veseo kao u Bravu. Probao sam i Bravo od 165KS u Sport verziji i to je tu negde po performansama kao na Delti Twin Turbo, s tim da je Twin Turbo po meni elastičniji motor. Kad dam gas, svima u autu se razvuče osmeh od uha do uha kao u luna parku. :) 

Znao sam da 1.9 nije mali potrošač ali po gradu sa klimom ovaj motor ne ide ispod 9L prosečne potrošnje. Kad se gazi, još više.

 

Nisam planirao uopšte da kupim Twin Turbo ali sam ga uzeo na preporuku. Pre toga sam gledao ovo https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10549588/lancia-delta-19mjt-twinturbo i to 2013 godište, i nije ni blizu očuvano kao moja Delta, plus je udaran auto. Ko bude gledao, neka obrati pažnju na sastave limova u gepeku. O ovom autu da ne pričam tek kakav je leš https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10555813/lancia-delta-16mjt sav izgreban, kvačilo bukvalno škripi kad ga pritisneš. Zadnji kraj isto rađen.

 

Evo i svežih slika.

 

 

IMG_2152.jpg

IMG_2150.jpg

IMG_2142.jpg

IMG_2140.jpg

IMG_2149.jpg

IMG_2148.jpg

IMG_2147.jpg

IMG_2146.jpg

IMG_2145.jpg

Volan je presvučen, ali to je radio majstor Kića za sebe.

IMG_2144.jpg

 

Jedini nedostatak je ova duboka ogrebotina na stubu i ogledalu. Ako neko ima preporuku ko bi to mogao lepo da sredi neka javi.

 

IMG_2153.jpg

Edited by xalexas

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, DraganUS said:

Preporucio bih ti neku zastitu ako vec nemas. Igla, izmestanje obd-a itd...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

 

Ne bih da stavljam iglu ili zeder ali OBD bih svakako uradio. Može preporuka?

Svakaku ću uplatiti kasko bar na prve dve godine.

3 minutes ago, Shomy87 said:

Extra izgleda. Reci mi jel zastita od sunca na panorami ruoicasta ili puno platno?

 

Puno platno, odnosno ploča debljine oko 5mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Markobgd said:

Ploča? 

Kod mene je platno koje se namotava naravno u sam krov i nije deblje od običnog platna, odnosno cca 1-2mm

 

Sad sam otišao da pogledam u auto. U pravu si, samo na početku gde je ručica za pomeranje zaštite je ta ploča a ostalo je puno platno koje se namotava. Ja ladno nisam pipao to platno gore, znam da je na početku tvrda ploča pa mislio da je cela takva. Nisam razmišljao. Crko sam od smeha kad sam sad provalio da je mekano platno :) Zbunilo me je to što je platno uvek izgledalo potpuno neprovidno, valjda zbog tamnog stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, MS PK said:

Nije to komp, to su kola , twin turbo, tako da, zaboravi te gluposti i uzivaj sa tim pod haubom :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

+1!!! Twin turbo!!! Najbolja naprava za sva čula!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za izbor auta iako je dizel ja sam ocaran, po meni najlepsi auto koji su italijani napravili. Da te dugo sluzi i u zdravlju da se vozis!!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...