Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Polako ljudi, bez svađe. Ovde smo da se družimo i razmenjujemo savete i iskustva.

Crne felne........ Šta znam. Ukusi su različiti. Video sam pre par dana jednog Stila sa "blade" felnama, isto su crne ali sa sivim krakovima. Jako lepo izgleda. Čini mi se da i ovde na forumu imamo jednu takvu kombinaciju. Razmišljam da uradim tako nešto. U svakom slučaju moraću ih farbati jer prethodni vlasnik nije to odradio kako treba. Čini mi se da nema prajmera ili je koristio neki lošijeg kvaliteta. Za boju videćemo. Bele neće biti sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I naravno kupovinom ovog auta nisam razmišljao o posledicama koje mogu da me zadese sa policijom jer je previše upadljiv i privlači pažnju. A to se naravno i desilo pre par dana.

 

Onih dana kada je bilo 40C u plusu, ja na semaforu, kolona da se upucaš u glavu. Kreni, stani, kreni, stani a ispred mene neka sirota devojčica u vozilu autoškole vozi svoje prve časove. I ja i ona treba da skrenemo levo.  Zeleno svetlo se upali, kolona krene i tik ispred pešačkog njoj se ugasi auto, a zeleno naravno počinje da trepće. Ja prso, dam desni migavac, pogledam iza nema nikog i gasssssss, desno pa levo i teraj. Nikom ništa. Epilog. Uzročno posledična reakcija. Pre dva, tri dana vozim lagano, slušam muziku, klima hladi, uživam... Vidim policiju ispred sebe na raskrsnici, ali ja opušteno. Vezan sam, ispravan, oprema kompletna, ne pijem alkohol, vozim lagano nastavljam da vozim bezbrižno. Međutim kad me lik video kao da se obradovao rođenoj majci. istrčao na sred puta i počne da maše pokazujući mi da stanem sa strane. Šta ću, dam desni, parkiram i ugasim auto.

 

Dam mu isprave. Kad je počeo da broji glava počela da me boli od njega. Te ovo, te ono, i na kraju kad vidi da ne zna šta da mi radi uhvatio se zašto su mi zatamnjena prednja stakla. Ja mu 10min objašnjavam da uopšte ni nemam foliju na staklu, spuštam i drugi prozor da vidi indijanac, čak i da je imam čini mi se da je po novom zakonu dozvoljeno do 30% zatamnjenja. Na kraju ne zna šta će i kaže mi da izađem iz auta iz samo njemu znanih razloga, a ja kao za inat u papučama.

 

Gurnem ja one papuče ispod sedišta, izađem bosih nogu :) i odem do njihovog auta, kad tamo moj jako dobar prijatelj. Pozdravi se sa mnom, pogleda ovoga i reče mu da mi vrati isprave i da me pusti na miru. Ovaj mi vraća plastiku uz komentar ''nemoj više onako da obilaziš na semaforu sa desne strane''. Ladno me lik video od nekud i zapamtio auto. U tom trenutku mi prođe misao kroz glavu, eh što ne kupih belog Punta ima ih 100 u gradu. Mala šala. Ovo je prošlo kako je prošlo, a mogao je da bude debeo najeb. Zato drugari, pazite kako vozite jer kazne su ogromne a i ode plastika dok trepneš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da. Još ga nisam ni omilovao kako treba i evo ga: "ASR Failure Loose Connection"...:angry:

 

Edited by Keta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj' sad opet. Mani se doživljaja u temi za predstavljanje auta nego piši koji motor, daj sliku enterijera, šta planiraš još da radiš i sređuješ...

Boja felni jeste skroz subjektivna stvar, a moj predlog bi bila neka gun metal siva. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoćemo još doživljaja :)

Meni je uvek bilo zanimljivo da čitam Ciletove postove, na primer zapamtio sam kada je dvojicu složio nogom u glavu, ili kada su on i ćale isprepadali nekog tipa, sad ne znam da li je i taj bio biven, nisam dugo obnavljao gradivo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor je 1,6 16v piše ispod avatara. O tim felnama neću više da diskutujem, stvar ukusa. Ako se nekome sviđaju roze neka farba u roze i gotovo. To mi je sada poslednja stvar o kojoj razmišljam.

 

Ovaj problem sa ASR-om me izluđuje. Pre par nedelja sam skinuo ECU primetio par sumnjivih pinova, prelemio ih ponovo alatom koji koristim za reparaciju matičnih ploča i sve je radilo bez problema do pre par dana. Problem je počeo ponovo da se javlja iz čista mira, u vožnji samo se popale lampice, pola table ne radi, pa onda proradi sam od sebe, pa opet neće i tako u krug. Kad izgubi konekciju radi samo cajger za gorivo i brzinomer, sve ostalo u banani. Ne izbacuje nikakvu dodatnu grešku na bordu osim loose connection. Akumulator u garanciji, dobro punjenje, svi konektori očišćeni ali on tera po svom. Ne znam. Razmišljam da skinem tablu sa osiguračima i pregledam je. Ukoliko to ne pomogne skidam ECU i radim kompletnu reparaciju, ali sve gledam da to ostavim za kraj. Ne može da se vozi ovako, jako je trom, izbacuje crni dim na auspuh i troši 20l.

Dijagnostika izbacuje nekoliko Unknown fault coda i C-CAN line error

 

On 8/22/2017 at 7:40 AM, PremieRacing said:

Aj' sad opet. Mani se doživljaja u temi za predstavljanje auta nego piši koji motor, daj sliku enterijera, šta planiraš još da radiš i sređuješ...

 

Boja felni jeste skroz subjektivna stvar, a moj predlog bi bila neka gun metal siva. 

Piše koji je motor, mani sad slike enterijera, totalno nebitno, planiram da rešim problem sa elektronikom, za ostalo ćemo lako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmešten je na stranu do akumulatora, distanca 2cm zbog hlađenja i izvedena masa do agregata.

Večeras sam skinuo bord komplet sa osiguračima, sumnjajući da on ne luduje ali osim jednog sumnjivog pina sve je u redu. Prelemio sam ponovo sve pinove za svaki slučaj ali ništa nisam dobio. Sve po starom. Probao sam i da pomeram rukom sve snopove provodnika i konektora koje sam uspeo da pronađem u nadi da će u nekom trenutku pokazati znakove života jer u vožnji tako ponekad proradi sam od sebe ali isto bezuspešno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ecu na 1.6 16v, standarna boljka, ni reparacija tu ne pomaze kako valja.

Dok sam ja imao Stila sa tim motorom nisam imao problema sa ECU, ali je zato prethodni vlasnik dva puta radio reparaciju i na kraju je kupio nov ECU (570e ga platio), kod mene je sa tim kompom bio 1.5 godina, da bi me posle nesto vise od godine od prodaje zvao kupac kome sam ga prodao da mi kaze da mu je ECU crkao.

Znaci nov, originalan, od samog starta izmesten na kuciste ACCU-a, vozen 65.000 km je trajao bednih 5 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A o na temperaturu osetljivoj glavi motora ne treba trositi reci (iskljucivo 1.6 u Stilu), cim malo oseti povisenu temp. motora iskrivi se na drugom ili na 4-tom cilindru, meni je iskrivila na drugom (ako se dobro secam), kaze mi majstor (dobar, priznat, proveren) da je odavno prestao da broji glave koje je uradio na 1.6 motoru iz Stila, kako tada rece, nije pitanje dal' ce, nego kad ce da se iskrivi.....

Nazalost, moje iskustvo je bilo takvo sa tim motorom i sigurno nisam jedini na forumu koji je imao isti problem oko krivljenja glave motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao Stila 1.6 punih 5 godina. Od septembra 2007. do oktobra 2012. Stradavale bobine.

Nikada problem sa pregrevanjem/glavom. Nije rađen komp, nije ni izmeštan. Stavljene su male podloške ispod njega tek maaaalo da ga odignu (udalje), ali to je plafon 1cm bilo. Brljavio je par puta (veeeelike vrućine u koloni, samo prestane da reaguje papučica gasa. Ugasim ga i upalim ga - sve proradi. Drugim rečima, počeo je da pokazuje simptome za komp, ali nije stigao da ih pokaže do kraja. :whistle:

 

Ovo sa osetljivom glavom prvi put čujem.

Znamo da svaki auto kad prokuva hoće da pokrivi glavu...samo je pitanje zašto je došlo do toga da prokuva. Da hoće da pokrivi glavu tako što je eto bio stalno na radnoj temperaturi (ne i preko nje), to čujem prvi put. Onda je to mene nekim čudom zaobišlo.

 

@Keta

O ECU problemu kod Stila 1.6 pišemo u ovoj temi:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/39880-stilo-asr-failure-loose-connection-ecu-problem/

 

O konkretnim tehničkim pitanjima imamo poseban podforum, i u njemu deo za Stila:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/18-tehnička-pitanja/

 

:thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neso, samo sto si ti uzeo Stila 1.6 starog 5 godina i prodao ga 10 godina starog, moj je u trenutku kupovine bio star 12 godina a kolegin  je star 15 godina (ako sam dobro ispratio), verovatno i u tome ima razlike izmedju tvog, mog i koleginog iskustva.

O razlici u kilometrazi izmedju ta tri auta je suvisno pricati.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/22/2017 at 7:55 AM, marko.jovanovic said:
Hoćemo još doživljaja
Meni je uvek bilo zanimljivo da čitam Ciletove postove, na primer zapamtio sam kada je dvojicu složio nogom u glavu, ili kada su on i ćale isprepadali nekog tipa, sad ne znam da li je i taj bio biven, nisam dugo obnavljao gradivo


Matijević je u samom vrhu

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, mudri said:

Zato svi beze od Stila 1.6 kao djavo od krsta :D

Potpisujem. Mada i JTD motori boluju od sličnih bolesti. Generalno kompletni koncept Stila, bar do 2004god ima fabrički default sa elektronikom ma koliko se Fiat potrudio kontra marketingom da prikrije propust.

Neverovatno je koliko je iscrpljujuće rešavati problem koji bar ovde na forumu svrstavamo u kategoriju "gremlini".

Evo danas upalio Stila, imao neke obaveze u gradu i posle par km, čim se malo zagrejao, greška nestaje, lampice se gase, auto radi kao da ništa nije bilo. Vozio sam ga ceo dan i nije palio nikakve greške. Ostala je samo upaljena check lampica motora uz poruku "engine fault" ali je auto radio sasvim normalno. Odradio sam proces rotafonike, ugasio check lampicu i vozio se do malo pre bez ikakvih problema. Bord radi savršeno, uzimam u obzir da sam ga sinoć rasklopio totalno i preletovao pinove. I eto šta sad? Vozim dok ponovo ne počne da luduje i tada ću definitivno skinuti ECU i pregledati ga ima li negde hladnog lema ili nešto slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam Bravu 1,6 16v 1996god. Po nekim statistikama sa fiatovih sajtova to je u principu isti osavremenjeni agregat. Ta Brava je sa 400000km na plinu čupala asfalt. Auto je išao kao nenormalan. Zadnjih dana pre nego što sam ga prodao, svi šrafovi na poklopcu bregaste su mogli rukom da se odviju jer su otišli brezoni, ali auto je išao, sedneš pališ, voziš. Bio sam prezadovoljan tim autom. Ajde Brava počela da truli tu i tamio i rekoh da prenovim garažu kupim Stila isto sa 1,6 16v agregatom računajući da je isti kao i onaj na Bravi, ajde znao sam za problematičnu elektroniku, ali pošto mi je između ostalog posao usko povezan sa tim mislio sam da ću te defaulte uspešno rešavati, međutim totalno razočarenje. Na crtu bi većina Brava 1,6 pokidala Stila sa istim agregatom. Tvrdim da je agregat 1,6 16v koji je Fiat ugrađivao u koncept Bravo/a jedan od najboljih u zadnjih 20god, naravno odmah iza JTD. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/23/2017 at 7:22 PM, totti said:


Matijević je u samom vrhu emoji3.png

Hahahhah, ali Matijević je ipak bio offtopic. A većina dogodovština se provlačila između redova u temama o njegovim automobilima, na prime o Fiat Ulysse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odjednom je Stilo počeo da troši oko 25l na 100km, izuzetno crn dim na auspuhu, nemiran rad na leru itd... Priključim ga na dijagnostiku, nema nikakve greške osim što je grafikon pokazivao izuzetno bogatu smešu. Manometar pokazuje da pumpa gura odličan pritisak u magistrali. Morao sam od nečeg da počnem sistemom eliminacije.

 

Skinuo sam dizne, očišćene ultrazvučnom kadicom i probao ih kako rade pod pritiskom. Kao što je dijagnostika i pokazala 2. i 3. dizne su napunile epruvete do pola dok su 1. i 4. nalile do vrha. Zaboravio sam da napomenem da sam prvi koji je skidao usis, dizne i ostalo. Nije ništa rađeno nikada. Bila je gomila prljavštine. Oprao sam sve lepo, dizne razradio impulsivnim čišćenjem pod pritiskom, ponovo u ultazvučnoj kadici sve dok epruvete nisu bile izjednačene na sve četri dizne. Vraćeno sve nazad na auto, upalio ga, sve isto kao da ništa nisam radio. E tu sam poludeo.

 

Opet dijagnostika, opet ništa. Pratim vrednosti, ima blagih odstupanja ali ništa drastično a ovamo izbacuje živo gorivo na auspuh. Krećem sistem eleminacije proverom vrednosti senzora multimerom. Logično krećem od MAP senzora, lambda sonde i svih konektora koji su u vezi sa sistemom ubrizgavanja. MAP je ok, malo lošiji konektor zbog blizine izduva ali ok, radi. Lambda sonda grejač ispravan ali primetim da je menjana i tu prestajem sa merenjem vrednosti. Potrošio 20l gorivan na leru dok nosam ustanovio u čemu je problem.

 

Naručim novu sondu i vidim da nema blage veze sa ovom što je bila na autu. Neko je pre mene nešto tu čačkao, vidim lemljeni oni kontakti, a sonda je verovatno neka univerzalna. Crna kao ugalj. Ugradim novu sondu, upalim auto i onda je usledio blagi osmeh. Stilić prede kao mače. Pogledam iza nema ni D od dima. Krenem da ga probam, odjednom je štucnuo i kao da je blago detonirao. Kao da je odradio proces samočišćenja katalizatora. Ko se razume zna o čemu pričam. Sada je sve ok. Kao da vozim drugi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Keta

 

Bitno da ''strela'' opet ide kako treba, a hvala i što si napisao šta je tačno pravilo problem, sigurno će značiti svakome ko bude čitao temu. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...