Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

I posle toliko meseci traženja Stila 3v iz Šumaher serije i mukotrpnih pregovaranja, došao je i taj dan. Ušetao se pre par nedelja u moju garažu kao da je tu oduvek i bio.

Sreća me poslužila, odnosno tuđa nesreća. Dečko ostao bez dozvole zbog promila i bio prinuđen da proda auto u koji je uložio više nego što i sam vredi. Sve greške i propuste koje je Stilo imao oko elektronike pre 2004 su otklonjene, motor redovno servisiran, prede kao mače, sveže ofarban, maksimalno utegnut u trapu, sve je odrađeno jako kvalitetno. Dečko ga je sređivao za sebe ali jbg. Pošto i sam volim da se upuštam u tuning automobila i motora, ovde baš imam dosta slatkih muka jer vrlo malo stvari mi je preostalo da dodam da bi bio baš po mom ukusu.

Auto je zaista jako atraktivan. Po meni crvena boja je najlepša na Stilu 3v. Najviše mi se sviđa što je styling na nekom pristojnom vrhuncu. Bez onih ogromnih poliester branika, mrežica, repova itd...

Prva slika je dan kada sam ga kupio i odmah je palo prvo pranje, a ostale dve su skorije, sa nekim blagim doradama.

 

0-02-05-c94b3bce132e8a17ace55713def82b9ba62505b0bcfb845f0bff2b560dd40ed7_full.jpg2017-07-01 14.23.44.jpg2017-07-01 14.25.22.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala druže. To si pametno rekao. Najvažnije je da se mi vozimo veseli i zdravi. Nije bitno ko šta vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep Stilo i da te lepo sluzi. :D.  Ja bih jedino ovde zamenio boju felni, nekako zatvaruju celokupan izgled kola 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na osnovu svega sto vidim, tesko da je ovo Schumacher Edition. Ili je toliko izmenjano da je vraceno na standardnu verziju.

Pre svega MS su prepoznatljivi po "Zender" kompletu branika i spojlera:

 

- prednji MS branik ima duple usise sa strane (ovde je standardni 3v branik);

- zadnji branik na MS je takodje neznatno modifikovan;

- MS pragovi su specificni, sa MS logom i ravni odozgo na delu ispred zadnjeg tocka (ovde su klasicni 3v Abarth pragovi).

- kacket na MS je poluobao i nalaze na gornju ivicu gepeka (koliko vidim sa strane, ovde je obican Abarth).

 

Felne su naravno podlozne promenama, ovo su 17'' Blade, dok Schumacher imaju tri kraka u obliku klesta skorpije ili to budu multispoke.

Radjeni su od 2004. do 2006., u karakteristicnoj "Racing Red" crvenoj boji, u verzijama motora MultiJet 1.9 16v od 140 KS i benzinac petak 2.4 20v od 170 KS. Unutra su prepoznatljivi po alu-pedalama, svaki ima identifikacionu plocicu sa rednim brojem vozila iz MS serije, itd, itd...

 

Da ne bude da mracim temu, cisto licno zapazanje kao entuzijaste... A naravno, bitno je da te lepo sluzi i zelim ti da ga u zdravlju vozis ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Gagy.GM said:

Lep Stilo i da te lepo sluzi. :D.  Ja bih jedino ovde zamenio boju felni, nekako zatvaruju celokupan izgled kola 

Hvala druže. Tako su došle uz auto. Treba ih tek srediti. Sive neće biti sigurno. Videću neku crnu metalik ili tako nešto...

5 minutes ago, Ivan said:

Na osnovu svega sto vidim, tesko da je ovo Schumacher Edition. Ili je toliko izmenjano da je vraceno na standardnu verziju.

Pre svega MS su prepoznatljivi po "Zender" kompletu branika i spojlera:

- prednji MS branik ima duple usise sa strane (ovde je standardni 3v branik);

- zadnji branik na MS je takodje neznatno modifikovan;

- MS pragovi su specificni, sa MS logom i ravni odozgo na delu ispred zadnjeg tocka (ovde su klasicni 3v Abarth pragovi).

- kacket na MS je poluobao i nalaze na gornju ivicu gepeka (koliko vidim sa strane, ovde je obican Abarth).

Felne su naravno podlozne promenama, ovo su 17'' Blade, dok Schumacher imaju tri kraka u obliku klesta skorpije ili to budu multispoke.

Radjeni su od 2004. do 2006., u karakteristicnoj "Racing Red" crvenoj boji, u verzijama motora MultiJet 1.9 16v od 140 KS i benzinac petak 2.4 20v od 170 KS. Unutra su prepoznatljivi po alu-pedalama, svaki ima identifikacionu plocicu sa rednim brojem vozila iz MS serije, itd, itd...

Da ne bude da mracim temu, cisto licno zapazanje kao entuzijaste... A naravno, bitno je da te lepo sluzi i zelim ti da ga u zdravlju vozis ;) .

Pametno zboriš :) Promenjen je prednji branik i svašta nešto je još dorađeno i odrađeno sa njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Ivan said:

Na osnovu svega sto vidim, tesko da je ovo Schumacher Edition. Ili je toliko izmenjano da je vraceno na standardnu verziju.

Pre svega MS su prepoznatljivi po "Zender" kompletu branika i spojlera:

- prednji MS branik ima duple usise sa strane (ovde je standardni 3v branik);

- zadnji branik na MS je takodje neznatno modifikovan;

- MS pragovi su specificni, sa MS logom i ravni odozgo na delu ispred zadnjeg tocka (ovde su klasicni 3v Abarth pragovi).

- kacket na MS je poluobao i nalaze na gornju ivicu gepeka (koliko vidim sa strane, ovde je obican Abarth).

Felne su naravno podlozne promenama, ovo su 17'' Blade, dok Schumacher imaju tri kraka u obliku klesta skorpije ili to budu multispoke.

Radjeni su od 2004. do 2006., u karakteristicnoj "Racing Red" crvenoj boji, u verzijama motora MultiJet 1.9 16v od 140 KS i benzinac petak 2.4 20v od 170 KS. Unutra su prepoznatljivi po alu-pedalama, svaki ima identifikacionu plocicu sa rednim brojem vozila iz MS serije, itd, itd...

Da ne bude da mracim temu, cisto licno zapazanje kao entuzijaste... A naravno, bitno je da te lepo sluzi i zelim ti da ga u zdravlju vozis ;) .

 

Jel vidite sa kakvim se predznanjem kupuje Stilo :)

 

@keta

 

ne volim crveno, ali bele felne bi ti uz ovu boju bile pun pogodak ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/2/2017 at 4:26 AM, DraganUS said:

Ekstra verzija stila, ali ti si ga usrao sa ovom crvenom linijom oko felne. Sada deluje kao da su 15ce.
 

E tu grešiš debelo. Na slici ne izgleda isto kao uživo. Možda izgledaju kao 15tice ali bar 20 njih me do sada pitalo gde sam radio tu liniju jer izgleda ekstra uživo. Čini mi se čak da Golf V GTI fabrički ima odrađenu tu crvenu liniju.

On 8/2/2017 at 0:50 PM, beli_Punto said:

 

Jel vidite sa kakvim se predznanjem kupuje Stilo :)

 

@keta

 

ne volim crveno, ali bele felne bi ti uz ovu boju bile pun pogodak ;)

A ne. Jednom sam se zajebao i više nikad u životu. Bela boja mi je omiljena. Vozim beli motor, ali kad se probudim ujutru i vidim milion onih crnih tačkica (izmet) od muva više ne farbam u belo ni mrtav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali Perica u školi. Čas domaćinstva. Učiteljica pita učenike:
• Deco, koje bi vi boje želeli da budu zidovi ove učionice?
Sva deca dižu ruke, jedino se Perica izlomi skačući i visoko dižući dva prsta.
• Dobro, dobro.. Ajde ti, Perice.
• Pa, ja bih sve zidove ofarbao u belo, a ovde bih spičio jednu žutu liniju!
• Ijuuu! Perice! Kakav je to vulgaran rečnik! Ideš iz ovih stopa kod direktora!
I tako on ode do direktora. Kad, posle nekog vremena, vraća se Perica u učionicu.
• Šta ti je rekao direktor, Perice? - pita učiteljica.
• Rekao mi je: "Ma šta će ti, do kurca, ta žuta linija, Perice?".

 

Ne treba ti to, lep stilo, lepa boja. Suvisan detalj skroz. Sto neko rece, samo felne u belo i otvorice ga odmah

 

Nego cekajte, jel mi ovde pricamo o 2.4 motoru? Ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene samo buni " Trazio sam iskljucivo Ms verziju" i onda sa slike fakticki Abarth. Nemoj pogresno da me shvatis da nesto sad pisem bezveze i kvarim temu. Nek te lepo sluzi, i dobrodosao svakako :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakve bele felne. Jednom sam to uradio i više nikad u životu. Zavuče se prljavština po svim mogućim uglovima, teško se skida a vidi se iz aviona. A o problemu sa muvama sam već ispričao.

Ma običan Stilo bre. Kakvi Šumaheri, abarthi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo sa troja vrat, lep stilo :D

Felne u fabričkoj boji.

Znak napred Abarth ili maska bez znaka, pozadi isto 

;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sam si napisao na pocetku iz sumaher serije

Razmisli jos jednom o belim felnama

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, Markobgd said:

Šta Vas je ljubomornih na temi. 

Ne znam na koga se odnosi prethodna konstatacija, ne vidim zasto bi neko uopste bio ljubomoran (pa jos za bilo ciji od svih ovih nasih pi*ljivih automobila, ako je to nekome uopste merilo). Kolega napisa ovo i gro nas je iz toga zakljucilo da je naveo da je u pitanju MS:

15 hours ago, Keta said:

I posle toliko meseci traženja Stila 3v iz Šumaher serije i mukotrpnih pregovaranja, došao je i taj dan. Ušetao se pre par nedelja u moju garažu kao da je tu oduvek i bio.

Niti dalje pise da nije, niti koji motor, niti godiste, cudno da smo bas svi pomislili da se navodi da je MS u pitanju... A gore sam cisto ispisao sta podrazumeva MS edicija u odnosu na standardne, tj. da je sve na ovom primerku od dodataka u Abarth varijanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 7-8 godina sam kao za ručak pojeo komplet lepinju, a predveče gurmansku pljeskavicu, baš je bilo vrelo napolju. Uveče mi je zvonilo u glavi, mislio sam da sam gotov :D

P. S. 

Koji motor ima, da li je nešto rađeno, tipa ubudžen veći turbo, vešanje... 

A do daljnjeg me zanima gde ima da se kupe čvarci i kavurma. 

P. S. 

Sad se setih, da nije 1.2 16v?

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep auto, da te u zdravlju služi!

Leba mu, a ja sam malopre omlatio komplet lepinju na poslu, koja me od 18h čekala! Ima d´umrem! 

A da, iako je moja omiljena kombinacija crno-crveno, ne dojmi mi se onaj prsten na felnama. Lično mišljenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...