Jump to content
FAS Goran
danijel55

Lancia Lybra - cvili/škripi pozadi

Recommended Posts

Forumasi, imam jedan problem.

Kako je bilo ono zahladjenje i kad su se opet vratile ove vrucine pocelo je nesro da skripi tj cvili i zadnjeg trapa kada se auto nategne prema dole.Ja sumnjam na silen blokove ili gumice balans stangle?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa tobom. Doduše na zadnjem trapu nisam nikada ništa radio na Lybri pa ne bih mogao preciznije da ti išta kažem. 

Mislim da će se lako utvrditi na kanalu šta škripi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam problem da kada je podignuta ručna i kada ljudi sedaju napred ili pozati škripi nazad pozadi. Takođe kada ga podižem ili spuštam dizalicom pod ručnom on opet škripi.  Da li to ima veze sa ručnom, tačnije sa sajlama ? Tu bih takođe dodao još jedan problem koji je na kratko bio rešen, a to je da kada prolazim ulicom gde je  žuta kocka ili u ulicama u kojima je onaj beton sa šljunkom, znači blage vibracije čuje se neko žuljanje pozadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kopun

 

To sa zvukom pozadi kada je podignuta ručna je česta pojava. Čuje se i kod mene na Stilu skoro uvek, ako auto nije na ravnom onda uvek. :)

Menjani su (ne zbog toga, nego radovno) zadnji diskovi, pločice (ovi što su sad na autu su par hiljada km tu), promenjene i obe sajle ručne...i opet škripne. Stare su nam čeljusti već, i zato škripne. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem (ako se moze tako reci) imam i ja, od kako sam kupio Lybru pre 4 godine, tako se cuje, da "skripne" kada je podignuta rucna, a pri promeni opterecenja. Vidim da ne pravi nikakav problem, i nista se nekad ne menja, ni na bolje ni na gore, pa neka ga. Ne smeta mi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je pocelo toplije vreme tako sam poceo da cujem skripu iz zadnjeg dela po malo vecim neravninama. Znam da moram da menjam zadnje gumice balans stagle, tako mi je rekao majstor. To mi je rekao jos  pre par meseci kad se nije cula skripa. Inace sam procitao negde da hoce da se cuje skripa zbog tih gumica, kako napred tako i pozadi. Ima li ovaj auto jos nesto na zadnjem trapu sto bi moglo to da prouzrokuje?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema.Gumice balans stagnle 100%.Nemoj da se cudis ako ih budes menjao posle 20k km ponovo.Jednostavno los kvalitet.Ali same gumice su jeftine i rad je 1000din.Za 30min sve gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, 20k km je meni minimum 2 godina tako da je to prihvatljivo :)  Inace sam procitao da su te gumica 700-800 ako sam dobro procitao, to odma znas da ne moze da traje dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Škripe i gumice prednje balans štangle. Škripe kao izraubovani madrac !

Samo, problem kod njih je što se jako teško menjaju, i majstori uglavnom kažu da mora da sa skida cela balans štangla. Jedino Fiat Servis Goran ima tehniku da ih zameni bez vađenja cele balans štangle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam napred da menjam obe solje i desnu viljusku, zamnicu i levu ko ga j***.  Uzmem kod tejovica i trebalo bi da sam miran sto se toga tice.  Pa kad sve sve to rastura moze i balans stanglu :)  Bas sam danas uzeo sve 4 gumice, 1800 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/3/2018 at 5:32 PM, danijel55 said:

I obavezno reglaza posle.Ako se skida balans stangla.

Nikakve veze nema balans-stangla sa reglazom trapa. Jedino kada se menjaju spone, ili radi bilo sta oko letve volana i upravljackog sistema, treba raditi reglazu. Sve ostalo su fore "majstora" za uzimanje para narodu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Sedla said:

Nikakve veze nema balans-stangla sa reglazom trapa. Jedino kada se menjaju spone, ili radi bilo sta oko letve volana i upravljackog sistema, treba raditi reglazu. Sve ostalo su fore "majstora" za uzimanje para narodu. 

 Obe solje i obe viljuske + gumice bal. stangle imam napred da menjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/6/2018 at 11:40 AM, kaskabgd said:

 Obe solje i obe viljuske + gumice bal. stangle imam napred da menjam.

Ne moras da radis miler posle toga. Mislim, mozes cisto preventivno, da bi bio 100% siguran u sve, ali nije neko moranje i obaveza. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imao neko iskustva sa skriputanjem na zadnjen tocku. Cas skripi cas ne skripi. Majstor kaze da su diskovi i plocice dobre. I kocnice malo skrioe kada kocim ali mi je rekao da imaju vise metala u sebi.

 



 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...