Jump to content
FAS Goran
Jerry Drake

Zna li neko kako se ovaj deo zove slike u opisu

Recommended Posts

Pali mi se MIL s' vremena na vreme, motor brljavi u leru, variraju obrtaji, generalno se čudno ponaša, dešava se da se ugasi u toku vožnje pri usporavanju.

Skener je očitao grešku P0105 - greška u kolu MAP-a.

E sad, hteo sam generalno da pregledam creva, filtere, leptir gasa, očistim i zamenem po potrebi, pre nego što potražim stručnu pomoć.

I prvo što sam video kada sam podigao haubu je crevce koje visi, kada sam skinuo poklopac filtera video sam ovo:

WP_20170725_19_25_28_Pro_LI.thumb.jpg.03fa91a5c5ffea4a9886a59e7c52482e.jpg

 

Automobil je: Punto II, 1,2 16V Sporting, 2003 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crevo iberlaufa,to cesto puca kod Puntica ali nece zbog njega da ti brljavi,proveri kablove obicno oni prave problem,ujedno proveri svecice i bobinu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crevo je skinuto jer sam skinuo kućište filtera, nebili video odakle visi to polomljeno crevce. A za nosač, pojma nemam, auto je star 15 god. ko zna šta je sve majstorisano i budženo, deluje kao da je iz nekog razloga namerno presečen.

 

9 minutes ago, milan81 said:

Crevo iberlaufa,to cesto puca kod Puntica ali nece zbog njega da ti brljavi,proveri kablove obicno oni prave problem,ujedno proveri svecice i bobinu!

Hvala. Moram pregledati sve redom.

 

Bobina nekad prilično zuji, čuje se u kabini, ne znam dali je to normalno?

Edited by Jerry Drake
zaboravih nešto ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Jerry Drake said:

 

Bobina nekad prilično zuji, čuje se u kabini, ne znam dali je to normalno?

 

Moja greška, utvrdio sam šta tačno zuji, nije bobina nego ECU. Zuji ko blesav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su kablovi bili sa istim simptomima(na leru su obrtaji malo varirali) I to crevo iberlaufa sam isto menjao..posto mi se motor bio ustrokavio..nije skupo 600 dinara cini mi se da sam ja platio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeno crevo/račva, 534din.

Kupio sam nove svećice, kablove i filter za vazduh, i desetak osigurača za zamenu u kutiji u motornom prostoru, nisu pocrkali ali mi se ne sviđa stanje kontakata na njima. Menjam sve za vikend, pa ću da vidim ima li kakve promene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...