Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Najavljen nov način merenja srednje brzine vozača na autoputu

Recommended Posts

MUP stavio tačku na priču o vožnji 150 na sat na našim autoputevima

 

mup logo.jpg

 

Polemika u javnosti oko toga da li će policija na srpskim autoputevima tolerisati brzinu do 150 km/h ne jenjava. Nakon što se tim povodom oglasila i ministarka Zorana Mihajlović, kategorički odbijajući da mogućnost da do toga dođe, na pitanja Blica odgovorilo je i Ministarstvo unutrašnjih poslova u čijoj je to i nadležnosti.

 

''Obaveštavamo vas da će pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova sankcionisati sve vozače koji prekorače ograničenje brzine propisano Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima, odnosno koji se na autoputu kreću srednjom brzinom većom od 131 km/h'' - kratko je i jasno odgovorio MUP na naša pitanja. Podsećamo, juče je je potpredsednica Vlade Zorana Mihajlović prokomentarisala navode da bi toleranicija na brzinu mogla biti povećana na 150 Km/h: ''Ono što svi treba da znaju jeste da u Srbiji nema, niti će postojati bilo kakva tolerancija na nepoštovanje bilo kog zakona, pa i Zakona o bezbednosti u saobraćaju'' - rekla je Mihajlovićeva za ''Blic'', koja je dodala i, da kada je reč o većoj toleranciji na vožnju preko 130 ''taj film nećete gledati''. U Zakonu o bezbednosti saobraćaja, koji je u ingerenciji MUP Srbije, upravo, kako kaže na njenu inicijativu, u maju prošle godine povećana je maksimalna dozvoljena brzina na autoputevima sa dotadašnjih 120 kilometara na 130 kilometara na sat, zaključila je ona u odgovoru.

 

Inače, cela polemika započeta je izjavom direktora ''Puteva Srbije'' Zorana Drobnjaka, koji je rekao da je predložio MUP-u da se toleriše brzina do 150 Km/h na onim deonicama autoputa gde je sada ograničenje 130. On je objasnio da to znači da bi se na delovima autoputa gde je znakom predviđeno 130 tolerisala vožnja do 150 Km/h, a da će na delovima gde je maksimalna brzina, primera radi, 100 Km/h moći da se vozi 120. Kako je dodao, to ne bi važilo za tunele, gde je, naprimer na Koridoru 11 ograničenje 80 Km/h. On je potom za TV ''Prvu'' istakao da zakon mora da se poštuje, a zakon kaže da je ograničenje 130 Km/h, ali da je vozeći se kroz Evropu, po Nemačkoj po Italiji, Španiji i Francuskoj primetio da policija ne zaustavlja za prekoračenje brzine, već se na autoputu pojavljuje samo kada dođe do udesa. Kako je tada rekao, za sada je sve na nivou predloga i da će konačnu reč o tome dati Vlada Srbije i MUP.

 

preuzeto sa - blic.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ipak moze da se vozi preko ogranicenja, ali 1km/h :D Mene vise brine sta su zataskali sa ovim vestima, posto ne moguce da je predlog da se gleda kroz prste za brzinu jedina bitna stvar sto se desava u Srbiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako... dodjoh sinoc iz Makedonije i ono sto sam primetio evo u zadnjih 2 meseca je prosto neverovatno.. od Granice do doljevca svi pice lete dal nasi dal stranci, nebitno slabo ima presretaca i samo picis, plus se ne meri brzina. onda sam ja uzeo karticu na doljevcu i picio do Leskovca, vidim guzva na putu svi voze istom brzinom. Nebitno ukljucim se ja posle kod Niske naplatne rampe, uzmem karticu i znam da je dozvoljeno da se predje Nish Beograd 202km 1sat i 31 minut.. i nista krenem ja da sibam 140, 150 kako gde...i sve vreme dakle svih 200 km desna traka je puna vozila svi voze ujednacenom brzinom oko 120/130 verovatno se plase ne srednje brzine vec ovih kamera koje se nalaze na svaka 22km ili kolko vec. Elem, kolko god da sam picio i obilazio i vozio levom posto je nemoguce voziti desnom, jer ima ljudi koji voze i 100km opet sam stigao na Vrcin za 1 sat i 39 min. E sad ja mislim da je ovo sumanuto i da su napravili ogromnu guzvu na putu , buduci da sad van sezone je guzva sta bre da ocekujemo u Avgustu kad dodju Turci? Ovo je po meni budalastina.. evo ja idem jos 2 puta do kraja godine na dole , plus kod taste jos jednom  i verujem da ce biti ista situacija...

jel moze ovaj forum kao zvanicano mesto oklupljanja ljudi koji vole kola i polemisu o raznim temama, da uputi dopis/mejl Mupu, ministarki, Drobnjaku ili na kraju i samom faraonu da je ovo jedna budalastina i da treba pod hitno promeniti ta merenja i zabrane, buduci da samo prave vecu guzvu i rizik na putu..

Pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada nije bila poenta bezbednost, već pisanje kazni :)
Tako da, dokle god je ova i njoj slična garnitura na vlasti, možeš da pišeš kome god hoćeš dok ne pobeliš, slaba vajda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo ovako... dodjoh sinoc iz Makedonije i ono sto sam primetio evo u zadnjih 2 meseca je prosto neverovatno.. od Granice do doljevca svi pice lete dal nasi dal stranci, nebitno slabo ima presretaca i samo picis, plus se ne meri brzina. onda sam ja uzeo karticu na doljevcu i picio do Leskovca, vidim guzva na putu svi voze istom brzinom. Nebitno ukljucim se ja posle kod Niske naplatne rampe, uzmem karticu i znam da je dozvoljeno da se predje Nish Beograd 202km 1sat i 31 minut.. i nista krenem ja da sibam 140, 150 kako gde...i sve vreme dakle svih 200 km desna traka je puna vozila svi voze ujednacenom brzinom oko 120/130 verovatno se plase ne srednje brzine vec ovih kamera koje se nalaze na svaka 22km ili kolko vec. Elem, kolko god da sam picio i obilazio i vozio levom posto je nemoguce voziti desnom, jer ima ljudi koji voze i 100km opet sam stigao na Vrcin za 1 sat i 39 min. E sad ja mislim da je ovo sumanuto i da su napravili ogromnu guzvu na putu , buduci da sad van sezone je guzva sta bre da ocekujemo u Avgustu kad dodju Turci? Ovo je po meni budalastina.. evo ja idem jos 2 puta do kraja godine na dole , plus kod taste jos jednom  i verujem da ce biti ista situacija...
jel moze ovaj forum kao zvanicano mesto oklupljanja ljudi koji vole kola i polemisu o raznim temama, da uputi dopis/mejl Mupu, ministarki, Drobnjaku ili na kraju i samom faraonu da je ovo jedna budalastina i da treba pod hitno promeniti ta merenja i zabrane, buduci da samo prave vecu guzvu i rizik na putu..
Pozdrav,

Cekaj bre nesrecni Drobnjak I JESTE da se podigne tolerancija na 150 pa rekao je pa su ga bukvalno svi napljivali sa glupim frazama o bezbednosti.
Drobnjak ovde nije kriv vec neki doktori u cijoj je nadloznosti kontrola brzina ti sam izvuci ko je doticni, ako bi on aminovao sve bi bilo ok.
Sta ces kad smo u drzavi u kojoj jedan covek odlucuje o tome.
Umesto da se svi sloze da je u cilju protoka i manjih guzvi i ekologije da se dopusti bar tolerancija i na prosecnu i na max brzinu na 150 na kraju i zbog te bezbednosti na koju se svi redom pozivaju a rade suprotno svima bi bilo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja evo stavrno nisam strucnjak i dozvolu imam tek 15tak godina ali po meni ovaj protok saobracaja i ovaj nacin merenja stvara guzvu na putu sto je opasno i na 100km zbog rastojanja...kao sto je bilo do sad nek vrate zajebi prosecnu zajebi kamere digni putarinu ili uvedi godisnju vinjetu od 100e za domave ljude i ulozi jos para u put.( koji je trenutno zaista dobar da ne gresim dusu barem 90 posto je u ok stanju )...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sad ubedjen da vise nema merenje prosecne brzine buduci da nema nais i doljevac naplatnih rampi..i ako ja sad recimo krenem za Vranje iz Beograda imam 353km od Vrcin rampe do Vranje rampe i ima mox znakova od 120 130 ili 100 i 80 km tako da nema sanse da mere vise vreme izmedju deonica...buduci da su se smorili nece ni da objave to nigde samo su povecali broj presretaca znatr to su one vesele cike u masinama od 300 konja koji vas prate i razgledaju prirodu i cekaju da terate vasu makinu preko 145 pa da vas klepe..
Jedan od direktora iz moje firme ce uskoro da se vidi sa bratom Brnabom i nekim likovama iz Niske murije pa ce da mi da sveze informacije a onda ja vama ovde..do tad ako idete sad na neki odmor uzivajte i pazite se veselih cika
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shortee

 

Najmanji problem bi bio prosek od rampe do rampe, već kad zažive one desetine kamera, kada ''iscepkaju'' njima autoput na pitaj Boga koliko deonica između kojih mere prosek na taj način... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi merenje samo ne stize cestitka odmah , to da znas. Ne radi merenje na bukvalno svim rampama, jedino :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mico nema sanse da radi merenje...kako ce da izmere recimo Beograd Vranje?...radi merenje npr simanovci sid ali ovo na dole nema merenja vise...cekam da dobijem tacne informacije od Brnabe pa cu da pisem..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kazem ti, ne sve bulvalno :D Rece mi drug saobracajac onaj dan koje ne rade jer on vozi dosta brzo svoj auto, takav je oduvek ali nisam zapamtio :D Skoro je jednom drugu stigla kazna mislim da je slikan 2meseca pre toga
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, dellas said:

(citaj neko uzeo pare za te kamere)

Nije netko! 

Lako se može naći podatak koja firma instalira sve ove silne kamere po zemlji srbiji (malim slovom)  kao i tko je vlasnik  te firme.   Mada se verovatno  kao formalni vlasnik vodi netko drugi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda je firma Telix a kad je ona osnovana, Brat A nije još znao šta je IT. Mada, moguće da je u njegovom vlasništvu. A i to je svejedno jer za svaki IT deo koji udje u Srbiju deo novca ode Bratu u džep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...dobio sam danas info ( jos nije proverena 100 posto ) da su se aktivirale one mucene kamere na svaka 22km autoputa..i sad sta ako je to istina...mora da se vozi 130/135 znaci odavde iz BG do Nisha..dakle ja i jos 20k drugih kola idemo istom brzinom, dakle obe trake pune stalno, dakle jos veci rizik od bilo cega da se desi..ko je lud ovde??

ako neko ima info dal te kamere rade nek pise, ja bi voleo da nikad ne prorade ( i da se zapale majke im @#$@$@$ ) ..treba sad jedno 10 puta da idem dole ka jugu u narednim mesecima,....

 

pozdrav,

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

emisijaSATyoutubelogonovi.jpg EmisijaSAT video: Istine i zablude o merenju prosečne brzine na auto-putevima

 

Ekipa emisije SAT ove nedelje odgovara na sva pitanja gledalaca u vezi sa merenjem prosečne brzine na autoputu. Na pitanja odgovara zamenik predsednika Prekršajnog suda u Beogradu.

Prosečna brzina se sada meri i na autoputu ka Čačku:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/8/2020 at 8:12 PM, shortee said:
...dobio sam danas info ( jos nije proverena 100 posto ) da su se aktivirale one mucene kamere na svaka 22km autoputa..i sad sta ako je to istina...mora da se vozi 130/135 znaci odavde iz BG do Nisha..dakle ja i jos 20k drugih kola idemo istom brzinom, dakle obe trake pune stalno, dakle jos veci rizik od bilo cega da se desi..ko je lud ovde??
ako neko ima info dal te kamere rade nek pise, ja bi voleo da nikad ne prorade ( i da se zapale majke im @#$@$@$ ) ..treba sad jedno 10 puta da idem dole ka jugu u narednim mesecima,....
 
pozdrav,

I jesi li bio dole za ovih 3.5 meseca? Do kog zakljucka si dosao, rade li, jesi li pokusavao da vozis 140+ i da li si nesto dobio na kucnu adresu?
Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e moj dusmane, sto si takav...dusman :)  isao sam 8 puta i jos uvek nisam dobio nista na firmu posto je sluzbeno vozilo a nadam se i da nece nikad...kazem ti reko mi ovde jedan od direktora da to radi al kako radi ne znam posto niko od kolega nista nije dobio...mozda ce za novu godinu da stigne ko cestitka ko zna..moram sad da pogledam ovu SAT patrolu propustio sam je juce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, ti bahati vozaci Fiata :D ... A ovamo drvlje i kamenje na vlasnike Bavaraca, stvarno nema smisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...