Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Najavljen nov način merenja srednje brzine vozača na autoputu

Recommended Posts

Pa za Tag im je jos lakse da  ubace merenje prosecne brzine na prolazima..verovatno i ima opcija u njihovom softweru, samo treba da je stikliraju :) zato mi malo i glupo da objave tako nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče išli do Jagodine auto putem od Smedereva..Put je uzas ..Zakrpa do zakrpe..Stalno trese ulegnuća razna..Bitno da oni smisle neke nove kazne i nebuloze..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duzina izmedju dve naplatne Vrčin i Najs je 200km, ne 240km, mentoli racunaju razdaljinu Bg-Nis i samim tim produzise vreme i lazu ljude..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E moram da podelim jedan komentar

 

IMG_20170803_195249.thumb.jpg.11a129d75d50eccdce599ea9255a9e25.jpg

 

Vozeći 150km/h umesto 120km/h apsolutno se ništa značajno ne dobija na kraćim deonicama. Čak i na deonica Bg-Ni se dobije ušteda od nekih 10-15 min max. 

 

A i ova tabela od rampe do rampe nije tačna tako da ne znam ako su dali ovakve km kako će da računaju. BG - NS nije 88km već od rampe do rampe oko 50-55km koji se realno pređu za pola h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusam danas dva debila u kaficu za stolom pored, kako kuju plan da piju kafu na pumpi pola sata pa cepaju 200... A i pun internet takvih komentara?! Jbt, pa cekaj, stani - ja kad sam na autoputu i ne zurim nikuda, nije mi nikakav problem da vozim 120, 130, stedim gorivo, stignem na vreme i sve super. Ali kada zurim, kad nesto iskrsne, treba za 40 minuta da se bude u Beogradu a u tom momentu sam u centru Novog Sada - onda vozim 180 da bi stigao na vreme, a ne da bi obarao rekord brzine i hvalio se kako vozim brzo. Poenta brze voznje je brze stici negde, zar ne? Ok, uvek ima ljudi koji ce divljati bez ikakve potrebe, slazem se, ali mi nikako ne ide u glavu to pravljenje pauza zarad vece brzine kasnije? Zasto uopste izlazis na autoput i uputis se ka nekom gradu ako nemas za cilj tamo da stignes u nekom momentu? Samo da jurcas? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to Vule
A da ne pričamo o tome što neki planiraju da prave pauze na deonicama od 50 kilometara Pa gde je tu pamet jbt... Kreneš iz NS za BG i staješ na pumpi da praviš pauzu i uklapaš prosek


Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već vidim povećan broj nesreća, i tuča, zbog letača koji voze 80 u desnoj traci, jerbo uklapaju prosek.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovo je totalno srnj...mislim, meriš prosek brzine na deonici od 20 i vise km i na osnovu toga kažnjavaš vozača? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ima za sve dobro rešenje.

Kad sam vozio do Venecije, u Italiji je na svakih 5km kamera, ograničenje 130km/h. E sad budi Indijanac pa daj gas i koči 3-4 km koliko je između kamera. 

Svako normalan uhvati 125-130km/h i vozi, naravno kad može, kad nije gužva.

Tako da kamere na ap pa da vidimo. 

A opet, svake godine se provuče ista priča, doduše ove malko ozbiljnija tako da ne verujem da će biti nešto od ovoga kad prođe sezona 

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas kao da je otvoren konkurs za najveću glupost..To da bi pojedinci u vlasti da opravdaju da kao misle na narod..Sad još frka u vezi tablica..Te važe 7 te 9 godina..E sad one sa y w đ š ć č  one će kao da vaze 7 a ostale 9..

Mada nema logike da ove vaze samo 9 a da posle dobiješ iste ..Jbg mi imamo stručnjake kakve svet video nije..Svaka reforma novi nameti tj harač na raju..

Edited by kreator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros su pored mene proletela 4-5 stranaca sa 180-200, na deonici od SM do Šimanovaca. Sustizem ih na naplatnoj i vidim da ih niko ne dira, pun gas...a kontam da su do uključenja sa Šimanovaca (oko 400-500 m od naplatne) već bili na 160.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kreator

 

Ja na tablici imam slovo Đ, i muka mi je više od njihovih gluposti.

Ali je taj tim stručnjaka razmišljao o tome da su Bogatić (BĆ), Bečej (BČ), Vršac (VŠ), Đakovica (ĐA), Knjaževac (KŽ), Kruševac (KŠ), Požega (PŽ), Ćuprija (ĆU), Čačak (ČA), Šabac (ŠA) i Šid (ŠI). Sve područja sa "kvačicama" na registarskim tablicama i da od 75 registarskih područja u Srbiji, 11 ih ima kvačice u oznaci registarskog područja, plus mi ostali koji imamo "kvačice" u poslednja dva slova i eto njima ogromne svote novca za zamene tablica, nalepnica i saobraćajnih dozvola od "sirotinje raje koja globe davati ne može". 

 

A kada nam to izmenjaju i otmu novce, sledeći verovatan korak će biti izbacivanje slova G i O jer ih je moguće pomešati sa slovom C i brojem 0. Pa opet "ožeži po muvi" i naravno opet smo svi mi ta muva (sirotinja raja). Ali su stručnjaci u upotrebi ostavili slovo ili znak X (iks) jer je to verovatno Vuk Stefanović Karadžić izmislio i stavio ga u naš jezik i pismo. I nesmeju da ga diraju i izbacuju, ali ne zbog našeg Vuka već zbog onih drugih vukova koji na tablicama skupocenih automobila nose registarske oznake tipa: XL, XXL, XXXL itd itd... Pa zamislite da im taj znak ukinu pa oni su automatski za broj manji i kvari im njihov ugled i statusni simbol. 

"Gledaš li ovo moj Mijuško, pas ti majku ..."

Tako da drugari, mislim da kad nam dođe vreme ove tablice da menjamo, ne bi bilo loše da na novim pokušamo da izbegnemo kao što rekoh slova G i O. da pokušamo da budemo korak ispred i malo im pobrkamo plan. Bar u nekom sitnom procentu, time nećemo dobiti rat protiv njih, ali bi mogli barem jednu malu bitku.

Ajd pa tako...

Živeli!

 

5 hours ago, Martin said:

Jutros su pored mene proletela 4-5 stranaca sa 180-200, na deonici od SM do Šimanovaca. Sustizem ih na naplatnoj i vidim da ih niko ne dira, pun gas...a kontam da su do uključenja sa Šimanovaca (oko 400-500 m od naplatne) već bili na 160.

 

Ne diraju još uvek ni nas, jer nije zvanično pušten sistem u rad. A njima sleduje presretač, to budi siguran. Pre par dana presretač zaustavio šiptarskog državljanina, vozio čovek 288kmh na auto putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Dukabre said:

Ali je taj tim stručnjaka razmišljao o tome da su Bogatić (BĆ), Bečej (BČ), Vršac (VŠ), Đakovica (ĐA), Knjaževac (KŽ), Kruševac (KŠ), Požega (PŽ), Ćuprija (ĆU), Čačak (ČA), Šabac (ŠA) i Šid (ŠI). Sve područja sa "kvačicama" na registarskim tablicama i da od 75 registarskih područja u Srbiji, 11 ih ima kvačice u oznaci registarskog područja, plus mi ostali koji imamo "kvačice" u poslednja dva slova i eto njima ogromne svote novca za zamene tablica, nalepnica i saobraćajnih dozvola od "sirotinje raje koja globe davati ne može". 

 

Kvačice ostaju za registraciona područja, to se neće menjati. :thumbup: 

 

Quote

Napominju da se ova odluka o slovnom delu ne odnosi na oznake registarskih područja, odnosno grada u kome je registrovano vozilo.

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/74672-kraj-noćne-more-lete-sve-kvačice-osim/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti bahati šiptari i ostali   turci   namerno tako voze jel kad prođu nemačku gde nema ograničenja brzine i uđu u austriju postoje radari koji ga slikaju ako prebaci 130 pa mu dođe kazna na kućnu adresu..Takođe je situacija i kroz Mađarsku..

Ovi naši nemaju takav sistem  ..Sistem radara da bi pokrio ceo auto put je preskup..Zato većina njih pazi dok ne uđe u Srbiju  čim uđu udri po gasu..

Die-Schweizer-greifen-bei-Rasern-hart-durch.jpg

Edited by kreator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da stvar bude crnja i smesnija, stranci su izuzeti iz merenja.

A oni mahom prave problem.

I to ne toliko ovi koji voze 200, nego ovi koji se ukljucuju u preticajnu sa 90-100, i em te iseku, em je posle jasu narednih 5km.

A to uzasno nervira i provocira ljude, koji posle lako mogu da naprave....

Uzasno bahato voze, jer znaju da ovde nema kazni.

I to mi nije jasno. Valjda formiras svoj stil voznje, i onda uvek vozis tako.

Ako stalno kod kuce postujes pravila, zasto ih ne bi postovao i ovde?

U ovih dva meseca od kako je pocela sezona godisnjih odmora, a ja sam silom prilika primoran da cesto vozim.... Strasno sta vidjam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigli prvi podaci o bahatim vozačima na auto-putu

 

rampe.jpg

 

Kako piše Blic, da je saobraćajna policija u ponedeljak uveče kažnjavala pomoću novog sistema za merenje srednje brzine na autoputu, mogla je da za svega pet sati sankcioniše čak 3.124 vozača, i to samo na deonici Novi Sad - Beograd. Toliko puta je nova tehnologija saobraćajne policije na naplatnoj rampi na ulazu u Beograd u periodu od 19 sati do ponoći izračunala prosečnu brzinu vozača veću od dozvoljenih 120 kilometara na sat. Zanimljivo da je za tih pet sati autoputem od Novog Sada do prestonice prošlo ukupno 21.721 vozilo, što znači da je oko 15 odsto za volanom imalo bahate vozače. Drugim rečima, svaki šesti vozač na toj deonici mogao je da bude kažnjen zbog prekoračenja brzine. Ili čak 600 vozača na sat je prekoračilo brzinu, odnosno 10 svakog minuta.

 

Ministarka saobraćaja Zorana Mihajlović pozvala je prekjuče MUP da proceni na kojim deonicama autoputa bi moglo ograničenje brzine da se poveća sa 120 na 130 kilometara na sat. Čak i kada bi se to dogodilo, tačno 1.289 vozača bilo bi kažnjeno u ponedeljak pošto su vozili u proseku i brže od toga. Jezivo bahato, brže od 150 kilometara na sat išlo je čak 90 vozača, a jedan od njih imao je srednju brzinu veću od 180 kilometara na čas. Za takav prekršaj predviđena je novčana kazna od 15.000 do 30.000 dinara ili kazna zatvora do 30 dana, šest kaznenih poena i oduzimanje dozvole na najmanje tri meseca. U saobraćajnoj policiji ističu da će pomoću novog sistema početi da kažnjavaju bahate vozače za nekoliko nedelja, a u javnosti se najčešće spominje 1. septembar kao dan kada će sankcija pretiti i na naplatnim rampama. ''Svi vozači koji prekorače brzinu će biti kažnjavani nezavisno od toga da li na rampama platite kešom ili koriste tagove. Još tražimo način kako ćemo sankcionisati bahate vozače sa tagovima. Najverovatnije ćemo ih kamerama slikati na naplatnoj rampi i poslati im kaznu na kućnu adresu'' - objašnjavaju u MUP-u.

Damir Okanović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja uveren je da su u ponedeljak uveče na deonici Novi Sad - Beograd najbezobzirniji bili stranci. ''Mislim da su naši vozači u poslednje tri godine dosta disciplinovaniji nego ranije zbog radara i presretača. Takođe, već dve nedelje se priča u medijima o ovom novom načinu kažnjavanja, pa su sigurno još dodatno oprezni na autoputu. S druge strane, sezona je tranzita, stranci ne znaju za ovu novu tehnologiju, a i tradicionalno brzo voze na našim putevima'' - naglašava Okanović.

 

Struka da razmatra podizanje ograničenja

Okanović ističe da struka treba ozbiljno razmotriti predlog da se ograničenje brzine poveća sa 120 na 130 kilometara na sat. ''Treba imati u vidu da veliki broj autoputeva u Evropi ima tri i više saobraćajnih traka, dok naš ima dve. Treba takođe imati u vidu i stanje kolovoza, opšte stanje našeg voznog parka. Stručnjaci, pre svega saobraćajne i građevinske struke, treba da se izjasne o tome. Jedno od mogućih rešenja bilo bi, na primer, da ostane opšte ograničenje od 120, ali da se zakonom dozvoli da se, izuzetno, na nekim deonicama to ograničenje poveća na 130'' - predlaže Okanović.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...