Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Najavljen nov način merenja srednje brzine vozača na autoputu

Recommended Posts

18 hours ago, neshaoct said:

Ili, ceo pravac npr. BG-NI - prilikom neke pauze na pumpi zamene se vozači, i onda se malo vodi protiv jednog (onog koji je prvi vozio i zakačio prosek na prvih 4-5 parcijalnih deonica), a malo protiv drugog vozača (koji je vozio posle te zamene na pumpi, i zakačio sledećih 5-6 parcijalnih deonica), a to po definiciji mora biti odvojen postupak jer je različit prekršilac.

 

Ma to je iz domena "naučne fantastike" :D ne bi takvi slučajevi "napunili" sudove, ali u teoriji ako pričamo - onda da, tu bi morala 2 postupka da se vode, tj. dva predmeta

Sve u svemu, u slučaju prekoračenja 3-4-5 deonica, uzimaće se ona sa najvećom brzinom, i to je informacija od polic. službenika koji su bili na sastanku sa pravnicima...

+ što sam zaboravio juče da kažem, kamere mogu da uoče "telefon" i "pojas", tako da znate...

 

17 hours ago, andreja.micovic said:

Koliko nakon nezgode ne možemo konzumirati alkohol?

 

Nije tačno vremenski odredjeno, pravilo je do okončanja uvidjaja.

Zakon i uveden zbog situacije kada se npr. desi sudar pa neko pobegne pa ga nahvataju 3 sata kasnije npr., i on kaže da je konzumirao alkohol u medjuvremenu, otuda... "...alkohol nakon nastanka saobraćajne nezgode..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne xnam sta da vam kazem evo oko 12 krecem za Vranje pa cu da vam javim kakve su guzve kolko ima kamera dal slikaju itd

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Naredi" frizuru, osmeh na lice i pun gas :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako i bilo..ja sam vozio po starom dakle gde mogu idem do 150 pa se vratim u traku i idem 140 po tempomatu , pa onda se naidje na guzvu i radove i ludilo od kolicine kamiona...obrni okreni autoput prenatrpan, trebale bi nam jos po 2 trake u oba smera kad je sezona...a ovo sa kamerama ne znam i ne komentarisem vise buduci da vidim da kod nas nema logike vec samo metodike ( metoda uzmi narodu pare uvek i na sve nacine )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog predloga, da svi lepo skupimo za jednu maksimalnu kaznu i da delegiramo jednog forumskog kolegu da odvoza od BG do Niša sa normalnom vožnjom od 130-150 :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

emisijaSATyoutubelogonovi.jpg EmisijaSAT: Kako se meri prosečna brzina u Srbiji?

 

Iz prve ruke otkrivaju kako rade nove kamere na desetinama lokacija na auto-putevima kroz Srbiju i mere prosečnu brzinu. Saznaćete gde se nalaze portali koji šalju fotografije, kako stižu kazne i kako se sankcionišu strani vozači, da li se plaća samo jedna kazna ili više njih ako vozač na više mesta prekorači brzinu i šta sve od informacija u operativnom centru MUP-a može da se vidi. 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
dodao kompletan tekst

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu je i reportaža iz Praga o lepim željama Škode za naredne decenije, kao i kratko predstavljanje Tonalea sa puno netačnih tvrdnji. Ovaj video je tu pre svega zbog priče oko prosečne brzine... koja i predstavlja jedno 75% celog klipa.

 

-----

 

Nisam video da ge ja pitao oko obaveznosti informativnih znakova o snimanju brzine pred prolazak ispred svake od kamera.

Čisto da vidimo kako MUP objašnjava da na autoputu izgleda važe neki drugi Zakoni od ostatka SRB jer npr. svuda po Beogradu pre kamera za brzinu stoji takav znak. Tajno snimanje je zabranjeno... a prestaje da bude tajno kad se postavi znak.

Tajno snimanje može samo odlukom Suda protiv unapred određenog pojedinca u ograničenom vremenskom intervalu zbog postojanja ozbiljnih indicija za vršenje određenog krivičnog dela. Ne može protiv unapred nepoznatog broja ljudi koji će tog dana proči autoputem jer vožnja autoputem (sama po sebi) nije indicija za vršenje kažnjive radnje.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stranu sto cemo, kada nas ubuduce bude legitimisali, morati da dokazujemo da smo iz MCS (Moskvich Club Serbia).

Koji FLCS, o cemu pricate, a ma to je clanska kartica pasenoga komsijine surnjaje :D ...

 

PS: Za prvu liniju kamuflaze, prednji Moskvich amblemi povoljno kod mene. U ponudi imam velicine za vise modela Fiata:

 

s-l400.thumb.jpg.0bdbfaa2e87f1cdd0fd6f02b511d6f42.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro što su rekli da se više ne meri brzina kao pre od rampi do rampi . I na kraju što je pomenuo ko ulazi negde usput da sve do sledećeg ulaska ili izlaska gde se kamere nalaze ne mogu da mu mere brzinu

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/4/2022 at 11:44 PM, Dale said:

Da li se neko pronasao? :)

 image.thumb.png.8ffddc3f4d6d9a3f5a9d7ed830f26de7.png
 

okle ti ova tablela, daj dodaj moje tablice u inkognito :)

edit provalio sam uvatio si screenshot :D....nego imam druga koji je radio neke servere za puteve srbije pa cu da ga pitam bas kako da nas ucini nevidljvim, ako to moze svima cu da vam naplatim po gajbu piva, isplati se zar ne

 

Edited by shortee

Share this post


Link to post
Share on other sites

I šta reče u videu, da li dolazi jedna kazna ili više? Koliko vidim na čestitkama je samo jedno prekoračenje ali opet je pitanje pored koliko kamera je taj neko prošao. Mogao bih samo da zaključim po izjavi da "neće opterećivati sudove" da će slati jednu kaznu za najveće prekoračenje? Nisam naišao na mesto u videu gde se to eksplicitno kaže.

Edited by xalexas

Share this post


Link to post
Share on other sites
I šta reče u videu, da li dolazi jedna kazna ili više? Koliko vidim na čestitkama je samo jedno prekoračenje ali opet je pitanje pored koliko kamera je taj neko prošao. Mogao bih samo da zaključim po izjavi da "neće opterećivati sudove" da će slati jednu kaznu za najveće prekoračenje? Nisam naišao na mesto u videu gde se to eksplicitno kaže.
U samoj emisiji, 2 minuta pred kraj, je rekao da ako prekoračiš brzinu do 40km/h na više deonica, plaća se samo jedna kazna. Sve preko 40km/h se ide kod sudije za prekršaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako izgledaju kamere na portalima, ovo je slikano kod naplatne rampe na Milosu velikom. 

DSC_0541.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo se vratio iz Grčke. Kamere se jasno vide ispod velikih znakova za mesta. Na svakoj resetovao merenje prosečne brzine na board kompu. Držao sam prosečnu brzinu do 130km/h. Na svim deonicama sam vozio u rasponu od 120km/h do 150km/h. Uobičajena vožnja kao i do sada. Zbog radova na putevima sam možda neke preskočio da resetujem jer se tu inače ne vozi više od 80km/h.  Ovaj sistem je stvarno predviđen da beleži one koji prave ozbiljna prekoračenja brzine. Osnovni problem su stranci koji peglaju sve vreme preko 170km/h. Većina stranaca ne vozi ispod 150. Na naplatnoj rampi u Vrčinu nije ni bilo saobraćajne policije koja bi ih zaustavljala, tako da ćemo i dalje mi biti zaduženi za punjenje državnog budžeta a stranci će i dalje divljati nekažnjeno. 

Edited by xalexas

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/4/2022 at 11:41 PM, neshaoct said:

Videćemo da li će iz Policije odgovoriti nešto:

 

mail mupu 02.jpg

Odgovor je stigao 23.09.2022. a napisan je 19.09. koliko vidim:

 

znak brzina mup.jpg

 

=====

 

Koliko sam razumeo, oni su svoje autentično tumačenje prosledili onome ko je zadužen za postavljanje znakova. E sad... što su im išta slali ako već smatraju da znakovi ne treba da stoje...

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...