Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Najavljen nov način merenja srednje brzine vozača na autoputu

Recommended Posts

Google kaže 204 km, dakle sitno ispod dva sata. A dva sata je svakako teško postići osim ako se baš ne trudiš. Vožnja do 130, 140 po satu ne bi trebalo da je problem. Tu računam da si normalan vozač koji neće po svaku cenu da održava brzinu i običazi u rizičnim situacijama po gužvi, koje ima i sl. Dakle ko je svestan da nije sramota malo usporiti po a-putu po potrebi, neće prebaciti prosek 120 i ako povremeno vozi brže.

9 minutes ago, dekirs said:

Ko bi palio stopericu i gledao u nju stalno ?
Hesus madre..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

metafora  @dekirs.  poenta je da znaš za koliko smeš da stigneš.

Inače google navigacija prilično precizno predviđa vreme dolaska, može se i to iskoristiti.

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije metafora dok moras da gledas na sat. Resetujes trip na dugme to traje 2 sekunde i samo pratis.
Uostalom sta se ja mesam.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites




 
Auto-putem se NE MOZE voziti 140 celim putem i biti u ogranicenju.


Amin.

A sve ostale varijante gde bi neko šarao ceo put brzinom 100-140, ja lično ne razumem.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

deki, pa čovek kaže da ne zna da li ima tripB.. ja se nadovezao na to, sad ispade besmislena rasprava, naravno da niko neće buljiti na sat. Ok, jeste nezgodno da sam predviđaš vreme, zako kažem da guglova navigacija predviđa precizno vreme dolaska, odlaska, pa je dovoljno na to gledati taman toliko koliko bi gledao na tripB, pa shodno tome malo usporiti, ubrzati.

ok, priznajem, loša ideja sa štopericom

 

totti, vožnja autoputem i pre ovog merenja mi je bila monotona, tek sad mi ima smisla šarati malo.

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari mi se obicno na ovom.forumu slazemo i zavrsavamo recenice sa nek i sad bude tako...svako ce da vozi kako oce ja cu 135 pa cu da vam kazem sta i kako bilo...drugovi policajci su uvek tu da demantuju nasu raspravu kad nas sacekaju na naplatnoj rampi xaxa..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites




 
totti, vožnja autoputem i pre ovog merenja mi je bila monotona, tek sad mi ima smisla šarati malo.

Gde ćeš monotoniju kad jedan deo puta moraš da voziš 100 zbog obaranja proseka


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cika_kolebeleži li automatski prolazak naplatne rampe? radi li u bekgraundu, ima li upozorenja i slično?

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jasno je meni šta govoriš, ako dođeš do toga da voziš sporo zbog obaranja, to je smor. Pričam o tome da do niša ima dovoljno gužvi koje će te usporiti da ti ostave prostora da malo nekad ubrzaš. Pogotovu sad kad malo malo pa naletiš na ljude koji pretiču kamione sa 110 i obilaze po pola minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Mel said:

@cika_kolebeleži li automatski prolazak naplatne rampe? radi li u bekgraundu, ima li upozorenja i slično?

Ja to imam na multimediji. Pre naplatne pripremim: St. Pazova - Subotica i cim uzmem karticu pokrenem. Vreme krece sa merenjem od tog momenta. U donjem levom uglu ti pise: Sacekati, a u desnom uglu pise: usporiti i pratis ono sto ti aplikacija kaze. Sad sacekati znaci da si mnogo preko proseka, znaci pumpa, piskis, kafu uzmes i sacekao si, a usporiti znaci da oboris brzinu naprimer na 110km/h i vozis tako dok ti se nepojavi na displeju da si u proseku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cika kole bas cu da probam app ima jos neka koju sam skinuo pa cu da uporedim..ispade ova voznja autoputem sad nauka a ranije samo fik i gotovo ( sto kaze Mitar )

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, shortee said:

Cika kole bas cu da probam app ima jos neka koju sam skinuo pa cu da uporedim..ispade ova voznja autoputem sad nauka a ranije samo fik i gotovo ( sto kaze Mitar ) emoji28.png

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Ja volim puno da pijem kafu. Volim da vozim brze na autoputu, tako da mi nije problem da ubijem prosek. Gledam retrovizore, gledam gore nadvoznjake i gledam pumpe i parkinge sa strane, uocljivi su. Brzo sa 150-160 spustis na 120-130 i vozis dok te neobidju ili dok nenalete na neku zrtvu, a ima ih, sve sami turci sa dojce tablama... ;)

Ovu sam aplikaciju probao vise puta i odlicna je, mnogo mojih drugara je koristi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpisujem.tvoj nacin voznje tako i ja..gledam gde su drugari sa radarima pa polako dok ne odu
Probacu app mada evo sad je gledam dok sam na poslu i pise vrcin nish rampa 1sat 41 min da se predje i sve ok?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Samo je bila mana, ne znam da li su uradili update...kada ti zvoni fon pukne merenje. Zato sam ubacio na multi u kolima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta monotonija je upravo ono sto se zeli i postici ovim na autoputu.

Jer su zakonodavci, u svojoj beskrajnoj mudrosti, ustanovili da se nesrece desavaju zato sto jedni voze prebrzo, a drugi presporo, i cilj je ujednaciti brzinu svih na auto-putu. A ne naterati ljude da koriste retrovizor i migavac pre prestrojavanja, i da drze rastojanje. Nikako popraviti put, to ne utice.

 

Ja sam bas i poceo da vozim po ogranicenju jer to rasipanje paznje u trazenju potencijalne zasede MENI ne odgovara. Gledaj odmoriste, gledaj nadvoznjak, gledaj zbun, gledaj aute (da l' je presretac)... Najmanje gledam saobracaj i trudim se da pretpostavim koji idiotski potez ce da napravi osoba ispred mene, i da se trudim da predupredim to. Stalno u nekom grcu.
 

Ovako guslas, ne razmisljas o panduraciji. Gledas put, vozis normalno, drzis rastojanje.

Zeznuto je samo prvih mesec dana, izgleda ti kao da ides 50 na auto-putu, posle se naviknes, tu smo gde smo, mora 120 prosek.

 

Ove price, vozim 200 pa pijem kafu mi nikad nisu imale rezona. Ako stignemo u isto vreme, ne znam cemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem.se Smireni...a kako onda su izmerili da sa 120 stizes do nisha za to i to vreme a oce da ubace da moze da se vozi 130 ...znaci morace opet da mere nesto itd..jbe lud zbunjenog

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja li ce tek to nauka da bude :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zna li neko jel radi uopste merenje? :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi. Nema tu greske.

Sto se tice voznje od 200, cak 180 i vise, nije mi to cilj niti je to izvodjivo na nasim putevima. Moze, ali jako kratko, to jako zamara i vid i sve ostalo. Gledajuci na putovanja ka Sloveniji i da te policija u HR ne dira do 150, onda ovo nase dodje suludo. 150km/h po meni je savrsena brzina za autoput od tacke A do tacke B. Kod nas bih se zadovoljio i sa 140km/h jer to bi bilo dosta kad pogledas na stanje naseg puta i asfalta...Vozio sam sest godina za Pestu i Segedin. Kolima sam isao nekim poslom, predje coveku u naviku da gleda, gore, dole, levo i desno. Uklaviris jako brzo gde su potecencijalna mesta za ceku, a o presretacima nema puno price, jako su providini. E sad, da li oni hoce da ih mi uocimo ili ne znaju sta rade, bem li ga. Jako mi je smesno kada ih vidim izmedju dva slepera i idu 90km/h, a onda kao izlete za nekim trkacem i love ga...To su po meni tragikomicne situacije...

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i danas nikog presretaci ne diraju do 140km/h, cim predjes na 141 odmah zaustavljaju, e sad posto je dignuta(ne jos zvanicno) max na 130 automatski ce radari u presretacima biti dignuti na 150 kako je u HR, i samim tim ce ti biti kao i tamo.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, dusman13 said:

Pa i danas nikog presretaci ne diraju do 140km/h, cim predjes na 141 odmah zaustavljaju, e sad posto je dignuta(ne jos zvanicno) max na 130 automatski ce radari u presretacima biti dignuti na 150 kako je u HR, i samim tim ce ti biti kao i tamo.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 

Znam ja da ne diraju, drugar mi radi na presretacu, ali nije ni sigurno kada usvoje 130km/h da ce i oni podici na 150!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...