Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Najavljen nov način merenja srednje brzine vozača na autoputu

Recommended Posts

Sto znaci ides punom deonicom 140 i opusteno izbegavas presretaca, ali te saceka prosecna brzina koja bi pri konstantnih 140 bila negde u proseku 120.
Tako da se ne isplati voziti vise od 135 i uzivancija.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde neko da mi objasni sta znaci recenica ides 140 i onda prosek ti dodje 120 to ne razumem bas..
Mozda sam glup al bi zeleo neko logicno objasnjenje
Hvala

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, DraganUS said:

mislim na 140+ prearetac te zaustavlja.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

Bilo je u SAT-u, presretači su baždareni na 120,21 kmh sa putničke i 100.21 kmh za teretna vozila, lepo prikazano na displeju presretača.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, shortee said:

Ajde neko da mi objasni sta znaci recenica ides 140 i onda prosek ti dodje 120 to ne razumem bas..
Mozda sam glup al bi zeleo neko logicno objasnjenje
Hvala

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Prosek zaista bude 120, čak i malo manje, jer se uzima u obzir polazak sa naplatne rampe, kao i dolazak na naplatu, što umnogome "ubija prosek". Pod uslovom da ne udaraš u startu "patos gas", i da pred naplatu ne kočiš zadnjih 200m da bi stao. Tu si i poneka kočenja, malo usporavanja zbog ostalih učesnika u saobračaju, i prosek onda jedva bude 120km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, shortee said:

Ajde neko da mi objasni sta znaci recenica ides 140 i onda prosek ti dodje 120 to ne razumem bas..
Mozda sam glup al bi zeleo neko logicno objasnjenje
Hvala
 

Čekam i ja:D

 

 

1 minute ago, LjubeVG said:

Prosek zaista bude 120, čak i malo manje, jer se uzima u obzir polazak sa naplatne rampe, kao i dolazak na naplatu, što umnogome "ubija prosek". Pod uslovom da ne udaraš u startu "patos gas", i da pred naplatu ne kočiš zadnjih 200m da bi stao. Tu si i poneka kočenja, malo usporavanja zbog ostalih učesnika u saobračaju, i prosek onda jedva bude 120km/h.

Kroz naplatnu prolazim sa 60kmh i do 120 mi treba 10 sec max i to lagano,  isto tako kao i većina pred naplatnom tek kod znaka 40 obaram brzinu na opet tih 60kmh. Tu ako izgubim 1kmh u proseku od BG do NI naprimer ja pojedem TAG :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Markobgd said:

Čekam i ja:D

 

 

Kroz naplatnu prolazim sa 60kmh i do 120 mi treba 10 sec max i to lagano,  isto tako kao i većina pred naplatnom tek kod znaka 40 obaram brzinu na opet tih 60kmh. Tu ako izgubim 1kmh u proseku od BG do NI naprimer ja pojedem TAG :D 

 

TAG je neka druga priča. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ssd mi tek nista nije jasno..kakve veze ima tag ..on samo sluzi da u spicu prodjes malo brze kroz rampu nista vise isto ce da se belezi brzina kad si usao/izasao...slazem se sa Maretom skroz...kocim tek pred zadnji znak ..prodjem i odma gas ne zato sto sam sivonja vec zato sto volim da stignem sto pre tamo gde sam posao buduci da su mi sve relacije minimum 450km

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, LjubeVG said:

TAG je neka druga priča. 

sto bi tag bio neka druga prica?
druga stvar, tebi se neocitava prosecna brzina kada predas karticu inkasantu, nego cim ti prva kamera snimi tablicu koja je postavljena kod betonske barijere koja je oko 4-6 metara ispred naplatne kucice...ima sve objavljeno u sat reviji, a bilo je i na tv-u u sat emisiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do indjije od kada sam uzeo karticu do naplatne u indjiji prosek mi je bio oko 120, a vozio sam oko 140. Resetovao bord kada sam uzimao karticu i video brzinu kada sam placao. Mozda je kratka deonica, ali eto primera.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, dekirs said:

Do indjije od kada sam uzeo karticu do naplatne u indjiji prosek mi je bio oko 120, a vozio sam oko 140. Resetovao bord kada sam uzimao karticu i video brzinu kada sam placao. Mozda je kratka deonica, ali eto primera.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

da, ali koliko imas od iskljucenja do naplatne kucice, a tu sigurno nisi vozio 140...nego 50-60 ;) priznaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez TAG-a moraš da staneš taman i posle slikanja, makar bio jedini na rampi. Meni tu samo jedna stvar nije jasna, a to je da li se isplati Policiji da nas slika pre uzimanja kartice, a recimo stoje 2 automobila ispred nas. Onda vreme radi za nas, i daje nam mogućnost da vozimo malo brže?! I batalite samo taj TAG i rampe, ima tu kočenja, usporavanja, i nema šanse da neko izveze konstantno neku deonicu istom brzinom. Sve to rekoh ubija prosek da sa 140 lako bude 120km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, djomla said:

Niste realni 

:lol:

@Markobgd @cika_kole

odosmo u off ubice nas neko od admina :D
ali da budem iskren od sinoc mi nema danijela, prosto mi nekako fali covek.:crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marko.jovanovic ti si kriv. ti si mu juce dao metadon :D:D:D

voleo bih da cujem njegovo misljenje za prosecnu brzinu. verovatno u stilu: ko ih je...b.... skinem tablice i samo cepam pun gas 200 na sat :D

P.S.  mozda je komsija prodao lybru?

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odoste vi ljudi u spam ove teme...dajte neke predloge kako da za*ebemo ovo i da nateramo vlast da ukine tiraniju moj predlog da pred naplatnu rampu okrenemo auto.u rikverc i tako prodjemo ..onda em se zbuni radnik em se zbuni kamera em pandur koji tu negde stoji..pa i kad dodje kazna mi kaemo aha ovo ne vazi nisam prosao prednjim delom vec rikvercom a to nije definisano u clanu zakona o naplatnim rampama i merenjem *ebene prosecne brzine haahahha
I onda padne zakon i ukinu sve to lepo

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali je definisano malko, ali malko drugacije. voznja u suprotnom smeru :D

nema tu zajeba, nema tu ukidanja, resili su i terace do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Danijel iznabada pandure presretače kada ga zaustave sa 190km/h, na Ibarskoj. Ovi na auto putu znaju kakav je zajeban lik, pa ga i ne diraju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...