Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Najavljen nov način merenja srednje brzine vozača na autoputu

Recommended Posts

Prilicno neprecizno i netacno (osim ako nisu izmenili neke stvari u proceduri, a ne verujem).

Pitanje cija je greska, da li pandura ili "novinara".

 

Mada nije ni bitno, sustina je da cemo se svi sad klackati 120.

 

EDIT Mislim za ovo sa prosecnom brzinom na autoputu

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo jutros presao deonicu bg nis i doso u Vranje malo u tazbinu da me nagoje jos koje kilo usput sreo beli BMW presretac ( BG 577 OG ) ..i posto je pljustala kisa sve vreme nisam isao brze od 135~140 ..na niskoj rampi kaze baja i dalje sve isto pogledam izvod nema nista na njemu ...tako da cekamo taj kraj aprila valjda nece poceti da mere mozda dignu ruke od tog tupavog projekta a preusmere pare na krpljenje rupa i povecanje brzine na 130km uz edukaciju vozaca o postovanju rastojanja u svim uslovima voznje...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pise vise na isecku, nego te usreci cestitka na kucnu adresu.

 

Ala su osurili strance danas.... Bila akcija... Jedno 3-4 auta su bila parkirana i kad sam odlazio, i kad sam se vracao.

Sve strane table.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo maločas i na TVu, stranci kad dođu ovde kao kauboji. Prosečna brzina onog Range rovera 163km/h.....
A presretač ne zaustavlja do 140km/h. Kao toliko tolerišu, i naravno zaustave sttanca mečku.
Pamet u glavu, nije uopšte naivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas je prosek 130-150 na autoputu barem meni tako deluje voze ljudi i brze normalno ko ima jaca kola izduvaju i 200 pa spuste ali reko bi da je to prosek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta je tesko drzati prosek preko 120. Meni je rekord Nis-Bg, tj od NIS pumpe do BG 145km/h bas ozbiljnog gazenja (trosio tad Stilo 8l :D ). Voznjom 140km/h retko imam prosek preko 120-125km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što je teško držati prosek 120 pa i više?

Nailaziš na naplatnu sa 60kmh i kad je prođeš treba ti 5-10sec do 130-140 recimo. Zbog koga usporavaš na AP? Toliko prostora i vremena imaš da se prestrojiš za obilaženje da je retkost doći u situaciju da moraš usporiti pre istog ako iole gledaš u retrovizore. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Markobgd said:

To su retke situacije ne zezaj

Zavisi sta je po tvojoj definiciji retko, ali meni se to desava najmanje jednom ili dva puta na trasi rumska raskrsnica-BG. Svaki put.

A tek kad dodje ukljucenje onog kraka od NS-a. Ako ti jedno 3-4 papka ne najasu preticajnu sa 100kmh, direkt iz trake za ukljucenje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doso jutros iz Zagreba...Teze mi onih 100km po Vucicevom auto putu nego 300 kroz Hrvatsku.Cim predjem u Srbistan,sve kolege se probude zbog rupa i kolotraga.Milis 120 i kad i prekoracis brzinu,gledas u retrovizor ima li nesto sto lici na preletaca...U rvatskoj,niko te ne dira.Ljudi voze oko 140,po neko prozuji i malo brze,ito je to.Signalizacija za pohvalu.Ovi nasi samo da nam zgule kozu s ledja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo je ogranicenje 130 a do 150 ne diraju zato svi voze malo brze, a tako i treba.
Ovde presretaci ne diraju do 140, ali je sad postao problem zbog prosecne brzine, to je ono sto hebe.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od danas počinje merenje srednje brzine vožnje na svim deonicama autoputa u Srbiji

 

153877-vinjete.jpg

 

Od danas počinje merenje prosečne brzine vožnje na svim deonicama auto-puteva, a Policija počinje da kažnjava sve koji makar i za jedan kilometar prekorače dozvoljenih 120 km/h

 

Kamere JP ''Puteva Srbije'' instalirane su na svim za to predviđenim mestima, a brzina će se meriti na osnovu vremena prolaska od jedne do druge naplatne rampe. Vozačima sa srpskim tablicama kojima se brzina kojom su se kretali ne uklopi u propisanu, kazna će stići na kućnu adresu, ali će svaki vozač podatak o prosečnoj brzini kojom se kretao moći da vidi na računu na naplatnoj rampi. Sa druge strane, strance će saobraćajna policija zaustavljati odmah na naplatnoj rampi, a oni će morati da plate kaznu kod najbližeg sudije za prekršaje. Vozači neće moći da tako lako, eventualnim zaustavljanjem na sredini deonice - na odmorištu ili benzinskoj stanici - izbegnu kažnjavanje, jer će i broj vozila presretača na svim deonicama srpskih auto-puteva biti povećan.

Tako, naprimer, na deonici Subotica-Niš, dugoj 423 kilometara, dozvoljeno vreme prolaska je tri sata i 31 minut, dok se od Beograda do Niša ne sme stići brže od jednog sata i 58 minuta. Minimalno vreme potrebno da se ne prekorači prosečnih 120 kilometar na čas od Beograda do Subotice je sat i 34 minuta, a na relaciji Beograd-Šid - 54 minuta. Od Horgoša do Preševa, na deonici dugoj 537 kilometara, ne može se brže od četiri sata i 16 minuta, a od naplatne rampe Vrčin do naplatne rampe Preševo minimalno vreme prolaska u dozvoljenim okvirima iznosi - tri sata.

 

Vozače koji na autoputevima Srbije budu, ipak, vozili brže nego što je u proseku dozvoljeno, čekaju sledeće kazne:

  • Za vožnju brzinom od 120 do 140 kilometara na sat sleduje im novčana kazna u visini od 3.000 dinara.
  • Za vožnju brzinom od 141 do 150 kilometara na sat morati da plate kaznu od 5.000 dinara.
  • Za vožnju brzinom od 151 do 160 kilometara na sat sledi kazna od 10.000 dinara.
  • Za vožnju brzinom od 161 do 180 kilometara na sat propisana je kazna od 10.000 do 20.000 dinara, plus tri negativna poena i mesec do 12 meseci bez vozačke dozvole.
  • Za vožnju brzinom od 181 do 200 kilometara na sat kazna iznosi od 20.000 do 40.000 dinara, uz 1 do 30 dana zatvora, šest negativnih poena i 3 do 12 meseci bez dozvole.
  • Za vožnju brzinom od 201 do 220 kilometara na sat vozaći će morati da plate od 100.000 do 120.000 dinara, a sleduje im i od 15 do 60 dana zatvora, ali i 14 negativnih poena i 8 do 12 meseci bez dozvole.
  • Za vožnju bržu od 221 km/h novčane kazne nema, ali je predviđena zatvorska kazna u trajanju od 30 do 60 dana, uz 15 negativnih poena i oduzimanje dozvole na period od 9 do 12 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam sta da kazem sem budale...ja treba ceo maj da idem prvo ka vranju, pa posle ka MK, pa posle na Kosovo .. a dali mi Oktaviu od 160 konja...taj auto se na 120 gusi sam trazi brze..budalastina sta da kazem drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto bi rekli bosanci. tempomat na 130,  uz malo kocenja i tako toga, stavis ruke na volan i samo soferiras. stizes u proseku i to je to.

one varijante idem 160, stacu na pumpi da ubijem prosek...sto si onda isao, potrosio gorivo, rizikovao presretaca i opet ti treba od naplate do naplate bg-nis 2 sata...

jednostavno su resili da tako bude, tako ce da rade svidelo se to nama ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nada poslednja umire...
I mene to smara al sta ces, ne mogu vise da ga gazim onoliko koliko sam to do skoro sad tempomat na 130 i laganica kruziranje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene vest i ne pogadja puno...inace uglavnom kad putujem vozim oko 130... Razgledam malo okolinu i stignem odmorniji na odredište :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do prosečnih 160 km/h nema bodova, a imajući u vidu da se plaća pola od gore navedenih iznosa ako se plati u roku od 8 dana od dana kada stigne na adresu...faktički 5.000 dinara za prosek od 160.

Da bi bio prosek 160 mora da se vozi baš baš brzo za ove naše automobile...tako da su po meni i dalje na autoputu veća opasnost presretači nego ovaj prosek, jer presretač može da nas ''upuca'' i na 200+ Km/h, dok prosek 200+ realno ne možemo imati :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tolerancija od 10 posto?

Majko mila plaćati kaznu ako ideš 121Kmh!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...