Jump to content
FAS Goran
shomispc

Narezivanje Audio CD-a tako da prikazuje ID3-Tag?

Recommended Posts

Drugari,

 

Kopao sam ali nigde ne mogu da nadjem odgovor na svoje pitanje.

 

Zanima me, da li iko zna, kako narezati pesme kao Audio CD a da moj glupavi plejer u Bravu može da pročita kako se pesme zovu a da ne piše Track 1, Track 2 itd... Narezivao sam iz Nero-a, Windows Media Player-a, i još nekih alata i kada taj disk ubacim u komp uredno se vide nazivi pesama ali kad ubacim u kola - ništa, samo Track 1 itd..

 

Svestan sam i sam da bi Microlink bio najbolje rešenje, ali kako putujem za 2 dana nešto nemam vremena da se ganjam sa kupovinom i ugradnjom istog.

 

Ako neko zna, bio bih mu zahvalan jer bi mi uštedeo brdo bačenih diskova dok ne ubodem program koji to može da uradi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj sa audiogreberom.Ne znam da li ce plejer da ti prikaze naziv pesme.Racunar prikazuje pa zato mislim da ce plejer.Jedino sto moras da kucas nazive pesama i izvodjaca,za svaku posebno.Probaj,nista ne gubis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaću da u neru prebacim na ovaj Session at Once i vidim šta ću da dobijem.. Ove ostale varijante sam pokušavao. Da idem do one opcije da prvim iso imidz pa da njega ripujem pa da od toga opet rezem audio cd stvarno nisam lud, trebace mi celo popodne za 5 diskova :D

 

Probacu i audiograbber, mada to sto pise u windowsu ne mora da znači ništa jer i sada on čita nazive a plejer u kolima ne. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidiš to je dobro pitanje, nije mi palo na pamet da probam to a iskren da budem nemam ni jedan takav disk. 

Nisam siguran da su svi ovi koje se isplati kupiti za probu (tipa Ceca za 200 din na pumpi :D) nešto profi urađeni da bi test bio validan :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora CD plejer da podržava tu opciju prikazivanja naslova numera... Ništa specijalno u tom slučaju ne moraš da radiš, jedino treba izbegavati naše karaktere/slova jer umesto njih prikaže crtice ili neke druge znakove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj "Visteon" je (kao i vecina stvari) maltene isti kao na Stilu, pitanje je da li uopste podrzava citanje tagova za Audio CD.

Ranije sam ga imao, ubacivao originalne, narezane diskove - uvek mi je ispisivao Track 1, 2...

Kasnije sam ugradio fabricku "Magnetti Marelli" navigaciju koja pored ostalih dzidza podrzava i MP3, tako da se nisam nesto duze udubljivao u problematiku.

Koliko sam upucen, tagove ce iscitavati jedino MP3 "Visteon" uredjaj.

Posto pominjes MicroLink, on digitalno emulira CD sarzer i koliko se secam, takodje nema ispisa tagova na ekranu. Samo ispis foldera (CD01), Track 1, i trajanje numere.

Iznad je cisto moje misljenje iz iskustva, ne tvrdim da je 100% tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako to nije izvodljivo onda mi to deluje kao prilican minus.. Sta da radim sa 1000 pesama bez naziva, morao bih svaku da poslusam po 5 sekundi dok ne skontam koja je koja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na Audio CD mozes da narezes max 20-ak prosecnih pesama.

Ako ti je obican "Visteon" u pitanju, oni su imali i neku TPM funkcionalnost (Track Program Memory - CD naming i Track Selection). Koliko se secam (davno sam koristio "Visteon"), za do 10 diskova mozes da dodelis ime od max 12 karaktera, a sistem ga prepoznaje na osnovu duzine trajanja i broja numera.

MP3 "Visteon" ima standardno citanje ID3-Tag (na ekranu se pritiskom na dugme "4 DISP" bira prikaz podataka - ime foldera, fajla, albuma, izvodjaca...), ali nema TPM kao obican "Visteon".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za taj konkretno uređaj, ali generalno u CDDA sav tekstualni zapis se nalazi u .cue fajlu. Prilikom snimanja image-a, to je fajl koji se učitava u recorder.
 

Info:

https://en.wikipedia.org/wiki/Cue_sheet_(computing)

 

Primer kako može da izgleda:

REM GENRE Soundtrack
REM DATE 2017
REM DISCID 7E0EA508
REM COMMENT "ExactAudioCopy v1.3"
PERFORMER "Hans Zimmer"
TITLE "Live in Prague (CD 1)"
FILE "01 - Opening Medley (Driving Miss Daisy - Sherlock Holmes - Madagascar).wav" WAVE
  TRACK 01 AUDIO
    TITLE "01 - Opening Medley (Driving Miss Daisy - Sherlock Holmes - Madagascar)"
    PERFORMER "Hans Zimmer"
    INDEX 01 00:00:00
FILE "02 - Crimson Tide - 160 BPM (Angels and Demons).wav" WAVE
  TRACK 02 AUDIO
    TITLE "02 - Crimson Tide - 160 BPM (Angels and Demons)"
    PERFORMER "Hans Zimmer"
    INDEX 01 00:00:00
FILE "03 - Gladiator.wav" WAVE
  TRACK 03 AUDIO
    TITLE "Gladiator"
    PERFORMER "Hans Zimmer"
    INDEX 01 00:00:00
FILE "04 - Chevaliers de Sangreal (The Da Vinci Code).wav" WAVE
  TRACK 04 AUDIO
    TITLE "04 - Chevaliers de Sangreal (The Da Vinci Code)"
    PERFORMER "Hans Zimmer"
    INDEX 01 00:00:00
FILE "05 - The Lion King.wav" WAVE
  TRACK 05 AUDIO
    TITLE "The Lion King"
    PERFORMER "Hans Zimmer"
    INDEX 01 00:00:00
FILE "06 - Pirates of the Caribbean.wav" WAVE
  TRACK 06 AUDIO
    TITLE "Pirates of the Caribbean"
    PERFORMER "Hans Zimmer"
    INDEX 01 00:00:00
FILE "07 - You're So Cool (True Romance).wav" WAVE
  TRACK 07 AUDIO
    TITLE "07 - You're So Cool (True Romance)"
    PERFORMER "Hans Zimmer"
    INDEX 01 00:00:00
FILE "08 - Main Theme (Rain Man).wav" WAVE
  TRACK 08 AUDIO
    TITLE "08 - Main Theme (Rain Man)"
    PERFORMER "Hans Zimmer"
    INDEX 01 00:00:00

 

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...