Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Puklo crevo negde u gepeku ili pragovima na suvozačevoj strani a možda čak i ispod poda kod suvozačevih ili vozačevih nogu.

Tuda inače ide instalacija/crevo za prskalicu zadnju. 

I generalno nije crevo u pitanju već rebrasti bužir tako da je moguće da napukne na nekom rebru i onda prosipa tečnost usput.

 

Inače ako ne prska na gornju stranu patosa (a vrlo verovatno da ne) već negde ispod poda nećeš primetiti gde vlaži jer je patos/tepih plastificiran odozdo odnosno kao da ima još jedan sloj i neće tečnost probiti na gornju stranu. 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Marei nisam primetio da ima 2 rezervoara posebno za prednje, posebno za zadnje.

A pošto mi nije prskalo pozadi, rastavio sve i problem je bio u nepovratnom ventilu koji se nalazi u zadnjem levom krilu. Ventil zamenjen i sve OK od tada. 

Mora da se skida tapacirung gepeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko gde da oteram auto da resim to.

 

Gepek suv kao barut nigde nekih tragova tecnosti.

 

Jbt. ovo su tipicne zabarske boljke

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, MS PK said:

Mozda je i ok samo treba duze da se zadrzi dok ne krene da prska prvi put?

 

Ako je sve ispravno ne sme da prođe sekund od pritiska na ručicu do izbacivanja tečnosti na prskalicu. Taman da ni 10 dana nisi prskao ni jednom. 

Ostaje crevo napojeno ako nema pukotinu oa izađe tečnost ili ako je neispravan nepovratni ventil pa se tečnost vrati padom u posudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, simpson_H said:

Jel zna neko gde da oteram auto da resim to.

 

To rešiš sam. Malo strpljenja, krstasti šrafciger i nešto za skidanje plastike. Najbolje upratiti od petih vrata ka haubi. I redom proveravam spojeve. Mislim da ti treba 2-3h max. Samo dobra volja i polako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt ne kapirate da nisam vise entuzijasta u ovim poodmaklim godinama. Nemam ni zivaca tako da bi verovatno bilo preopasno po Deltu

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglo je dok nisi popravio stilo. Sad posteno ne mogu u rikverc sa tobom da se trkam. Moram u ove prednje 5 :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dođi kod mene i ja ti to rešim i još častim pivom

Kada se nitko od Beograđana ne javlja ja ću.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Markobgd said:

Jedan je rezervoar i jedna pumpica na Delti. Samo tera obrnutim smerom po potrebi...

Jesi siguran da je jedna pumpica? Meni baca nazad ali nece naprijed (ne cujem pumpu) a brisači odrade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam kupio Mareu, nije mi radila zadnja prskalica, rešio sam problem rasturanje prskalice i čišćenje sad radi ko blesavo.

Možda je i kod tebe taj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema zašto da se izvinjavaš;)

 

Do pumpice ćeš lako skidanjem prednjeg levog točka pa zatim podkrila koje drže četiri šrafa sa leve strane ka braniku i još 3-4 šrafa na delu ka motoru. Kada njega skineš dno posude i pumpica ti je na izvolte pa možeš probati da je očistiš/razradiš ili pak proveriš da li i kako baca.

Predmetna se vadi lako, čupanjem iz posude. Računaj da će ti sva tečnost izaći napolje pa možeš staviti neki lavor ispod da je sakupiš.

Naravno, pošto ne čuješ pumpicu na pritisak ručice prvo pre vađenja iste ispitaj da li na konektoru za istu dobijaš struju kada potegneš ručicu. Možda je u njoj problem a ne u pumpi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav sam ja kreten. Danas otvorim haubu da ocistim lisce iz kanala, sednem da pustim muziku i slucajno rukom zakacim prskalicu za zadnji brisac. Kad ono vodoskok pod haubom. Ugledah krajickom oka mlaz. Izadjem napolje kad ono spalo crevo sa pumpe. Vratim ga i prskalica radi najnormalnije

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...