Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Akumulator jos ivek fabrika i nema to veze sa pumpom kad brisaci bacaju vodu na krov. Naravno desava se u voznji.
 

On 7/28/2017 at 7:44 AM, Zvezdo said:

Sačekaš malo sa čipom prvo se navikne na sadašnje stanje, vremenom postaneš veoma brz i sa tim ali po svom stilu vožnje vidiš gde ti fali momenta. Kada ga budeš radio napomeni šta bi želeo i to se može u nekim razumnim granicama  ispraviti. Tada posle toga imaš utisak da imaš sasvim drugi motor pod haubom

 

Ovo je mozda najbolji savet, skroz realno i korektno. Hvala ti!

 

On 7/28/2017 at 11:43 AM, hansf said:

Cestitke na autu, Extra ti je Delta.... Ovo se slaze sa nekom mojom teorijjom da uglavnom se ne moze pogresiti ako uzmes auto do 5god. starosti....:clap:

Pitanje- Koliko ti je bucan na leru i u voznji taj motor 1.6mjet. Ovo pitam zato sto kod vecine Brava sa istim, prilicno je glasan, isla je prica o tome i ovde na forumu....

 

Nije pojam tisine, cak i jeste malo bucan na leru. Ne smeta uopste a i retko mi je u leru:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/28/2017 at 7:45 PM, Bingodalton said:
Prejaka pumpa, verovatno neodgovarajuci akumulator i alternator.


Ti si sigurno poceo da trolujes po forumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salim se malo :)))
Valjda na Delti mogu da se steluju prsjalice. Ubodes iglu u njih i pomeris ka dole da ne prskaju preko auta. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznata je i meni ta boljka i kod punta a i kod Grande Punta. Ona vodica koju brisaci nakupe sa strane krene da kaplje po podizacima i mojoj ruci.

 

Znaci nije Delta otisla daleko od Fiata

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to manje bitno, nekom možda ni ne smeta. 

Kupiš vetrobrane i rešiš problem, taman možeš tiho da voziš i sa odškrinutim prozorom. Ima ih u Spider Autu, mislim da su cene okvirno 3000 i 4500 u zavisnosti da li uzimaš samo prednje ili prednje i zadnje.

Uživaj u Delti pusti brisače i pumpu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Delti prskalice izbacuju "izmaglicu" na šajbnu, nema one usmerene mlazeve tako da nema štelovanje levo desno. 

Iskreno ne znam da li ima i gore dole pošto nisam štelovao nikada:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri vidi, uzmi malu iglu ubaci u onaj otvor ma prskalici i probaj da je pomeras gore dole, levo desno i videćeš
Ja kolko znam skoro na svakom autu to može tako , bar ke tako bilo na mojim dosadašnjim automobilima.
Opet ne znam na delti ali probaj i samo lagano ako moze to ide vrlo lako.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi nije poenta u stelovanju ni u visini prskanja, poenta je u vodi koja se razleti sa soferke na A stub NAKON prskanja.

 

Nemoj da guras iglu u prskalicu ni slucajno, samo ces je unistiti, sa strane stoji mali srafic s kojim stelujes visinu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kriv za trol :)
To zausta odvodi rese ili prsjas puno pa ga razbaca. Meni se to desi samo posle pranja ili kad sednem u auto a padala je kisa i na soferci bas ima vode, na prskanje se bas i ne desava.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20150824_184300.thumb.jpg.39a7963f6fdc46c506e3c5f49579961f.jpg

Kod mene ni kap.

Pogledajte koliku ivicu ima A stub i koliko je visoka u odnosu na šoferku.

E sad da li kod ovih bez panorame preko krova sklizne ne bih znao reći ali kod mene očigledno zbog ovih kanala po krovu toga nema.

 

I kako dođosmo do ovolike diskusije niokočega:lol:

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod prskalica i brisaca, ne radi mi prskalica zadnjeg stakla, ili sam ja glup da shvatim kako radi. Marea je imala poseban zadnji rezervoar za tecnost zadnjih brisaca, kod Delte izgleda nema ili ne mogu da nadjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da ima dva. Koristi jedan a pali se verovatno kontra u odnosu na prednje :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam kako se pali ali ne prska. Te sitnice me jako nerviraju i hocu da ih dovedem u red ali nemam pojma koji profil majstora hoce da se zeza sa tim.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' se cuje motorcic i pali zadnji brisac kad gurnes rucicu? Meni tako prednji nisu radili na Bravu zbog ablendera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi zadnji brisac normalno. Danas cu da oslusnem dal se cuje motorcic ali sam blago nagluv pa ce biti problema :)

 

Evo proverih, cuje se motor ali ne prska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je to najjeftinija varijanta, probaj prvo iglicom da procackas tu sisicu na vratima, mozda je tu zapeklo. Ako nije, onda na kompresor pa produvaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...