Jump to content
FAS Goran
Trofeo

Fiat Bravo - nepoznat priključak na centralnoj konzoli

Recommended Posts

Kao sto se vidi na slici :) Dakle kod rucne kocnice vidim stoji "razdzekan" nema ni jedan drugi dzek osim onog sto se kaci direktno za rucnu...

 

20170716_011107.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri radi li ti podesavanje retrovizora, kod mene na staroj cromi na istom mjestu je bilo to podesavanje retrovizora i jednom prilikom nisu radila podesavanja retrovizora kad sam sve raskopusao vidin da se taj dzek vrlo lako iskopča. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@askee  Naravno da radi podesavanje retrovizora, kod mene se vrlo tesko iskopca koliko sam primetio :) Samo taj dzek bleji sam,pa sam se zapitao cemu on sluzi uopste :/

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije baš za ručnu, odnosno od indikatora kad nije spuštena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nesa 169 Neso u prvom postu sam napisao da ima dzek za rucnu koji je vec udzekan a ovo belji razdzekano i ide iz snopa zica ispod tepiha :D Slucajno sam video reko ajd da pitam od cega moze biti :/ Indikator mi radi kad povucem rucnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da takav dzek ude za njega. Ispitaj sta su zice, da li ima stalni plus, da li ima plus sa svetla i ima li minus....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cvike19 Imam airbagove u sedistima svi su povezani zutim plastificiranim "kablom" koji je ispod sedista,bez greske... koliko znam ni jedan bravo nema grejace sedista cak i koji ima kozna :D a za pojas to vec ne znam ali mi se cini da on i nema signalizaciju ako ne vezes pojas...

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvu se apsolutno slazem sa Kuvaljom, dzek je identicnog izgleda, velicine i na istom mestu kao recimo dzek upaljaca na Stilu. Doduse, kod njega je upaljac lociran iza poluge rucne kocnice.

Evo par slicica kao demonstracija, iz mog DIY o naknadnoj ugradnji navigacije:

 

210620141889.thumb.jpg.5cb14e7ec1fce17e6a34e25280138f1d.jpg210620141892.thumb.jpg.34f7ec1dcb240c96b3c7e253f79fe3e3.jpg210620141893.thumb.jpg.0dffa9d941413b6c0d4389f9ea4311d9.jpg

 

Uzmi unimer ili probnu lampu i proveri sva 3 pina. Recimo konektor upaljaca ima napon sa kontakta, napon kada se upale poziciona svetla (za svetleci prsten oko tela upaljaca) i masu.

Takodje, moze da se proveri ima li u konektoru struje kada se skine odgovarajuci osigurac (pre/posle).

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema sta bit onda drugo nego za upaljac 100%

jedna zica je stalni minus
druga je plus od pozicije I treca je plus od kontakta (mozda i stalni)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Provereno,nema struje (bez kontakta i sa kontaktom)... Upaljac svetli,kao sto rekoh nemam nikakav bag sa elektrikom...sve funkcionise u najboljem redu bez gresaka... Ko zna od cega je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 17.7.2017. at 0:24 PM, Trofeo said:

@cvike19 Imam airbagove u sedistima svi su povezani zutim plastificiranim "kablom" koji je ispod sedista,bez greske... koliko znam ni jedan bravo nema grejace sedista cak i koji ima kozna :D a za pojas to vec ne znam ali mi se cini da on i nema signalizaciju ako ne vezes pojas...

 

Ima za pojas, trebalo bi da bude desna lampica na instrument tabli. ako je ta koa na tvom avataru. Za stariji tip ne znam da li ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nesa 169 Jeste to je moja tabla :D  Za pojas nemam svetlo ima samo za airbag donjem desnom uglu zasvetli crveno nacrtan onaj "coveculjak" upalim to se ugasi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora biti i za pojas, a ako ti ne svetli to znači da je lampica ispustila dušu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, znam čoveka koji ima Bravo ima signalizaciju za pojas

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nesa 169 @pedjavw Sve i da ste u pravu,gde je muski deo dzeka? Stoji samo taj deo,zato me i buni... Ide iz snopa zica a nema gde da se udzeka,sve sam pregledao... + provereno sa kontaktom i bez njega,nema struje u dzeku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguce da je samo ostavljena instalacija za to "nesto" sta treba da se spoji a ti to nemas u svojoj opremi

sto bi znacilo da lako mozes da dodas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od čega je ovaj džek?

nalazi se iza menjača, a gledao sam ručna je spojena, a ni menjač nema nikakav dzek

 

4C5C1A23-6CC7-4AE4-AACF-2F16634D07C4.png.3789f1364a2b7119f8a3ff53340d7877.png

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priprema za nešto.

Inače Fiatu nije svojstveno da daje višak žica od onoga što je ugrađeno od opreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...