Jump to content
FAS Goran
horvat

Lepljenje plastike u delu enterijera koji je izložen Suncu

Recommended Posts

Naime, odlepila mi se plastika na spoju kod ventilacionog otvora ispod vetrobrana. Pretpostavljam da je posledica stajanja na suncu. Sto se vizuelnog dela tice - i nije mi neki sad smak sveta, medjutim ovako odlepljena plastika prakticno onemogucava odmagljivanje stakala jer kad stavim duvanje na vetroban, ono uopste nije usmereno. 

 

Hteo bih da zalepim sam, posao uopste ne deluje nesto zahtevno, jedino mi treba savet za lepilo. Cime ovo da zalepim, a da moze da istrpi velike temperature, i da pri tome ne smrdi u enterijeru?

 

Ne znam koliko mozete da vidite sa slika, slikao sam spolja... 

 

IMG_0885.JPGIMG_0886.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo deluje kao da je ispalo iz lezista, da treba tablu da gurnes unutra. Bas cudno kako je to tako izaslo napolje.

 

Kad gurnes rukom ono se vrati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, vrati se i vidi se tacno onako ima linija duz kojom je nekad bio lepak... Kao da treba da se "podvuce"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrućim lepkom! 

Meni se na 500L-u kod otvora ventilacije (jedan od ona dva otvora koji se nalaze na sredini, oko playera) plastika blago odlepila. Kada sam je skidao da instaliram novi HU popravio sam sa vrućim lepkom, a fabricki je na tom mestu isto bio vrući lepak. Cela crna maska koja prekriva prostor oko instrumenata i oko HU ima zalepljene zabice sa vrucim lepkom i onda se sve zajedno klikne na tablu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam cuo ljudi su lepili moment fix expres lepkom to kad zalepi mozes samo da otkines nema sanse da se odlepi.

Mislim da kosta oko 400-500din tubica od 75g

 

Edited by Srkii

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, horvat said:

kako super lepak podnosi velike temperature?

 

Ovo je vec pitanje za hemicare, za neku laboratoriju, ne lepis ti spejs satl, ni avion, vec auto :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest, al opet, i fabricki lepak se zbog temperature odlepio... pa bi bilo dobro da resim problem :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam po ko zna koji put lepio plastiku na spoju kod ventilacionog otvora ispod vetrobrana.Nema čime nisam lepio kad neradi grejanje i drži čim upališ grejanje odlepi se sad sam zalepio nekim dvokomponentnim lepkom ne znam kako se zove ako se sad odlepi opet ja više ne znam šta da radim.Jedan kolega na forumu je kao navodno stavio šraf ali to je po meni nemoguće jer je jako uzak prostor da bi tu zavrnuo šraf jedino da skidaš šoferšajbnu hahaha.Sad videćemo kako će se pokazati ovaj dvokomponentni lepak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitao sam se malo, i nasao sam coveka u Novom Sadu koji resava problem na Ceedovima, kaze da je fabricki problem, da se gotovo na svakoj odlepi kad-tad. Njegovo resenje, ako sam ja dobro razumeo, prvo izvadi onu plastiku sto je bas otvor za duvanje ka vetrobranu, i izlije istu takvu, ali sa vise "mesa", i taj deo valjda nekako podmetne, zatim ovaj gornji deo plastike (sto je odlepljen) zasarafi. Mora da se skida i soferka, posto ne moze drugacije da pridje. I nije ni mala cena, u zavisnosti od kvaliteta posla (?!?!) trazi izmedju 60 i 100 evra. Kaze da lepljenje ne pomaze nista... 

 

Posle svega sta mi je napricao, odustao sam od toga, nek stoji tako odlepljena, ko je sisa... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne smeta toliko ta plastika sto zine. Nekako imam nizi polozaj sedenja i ni ne vidim je u voznji.

Moze i jedno bas bas alternativno resenje. Osiguras soferku, roknes je posle par meseci i pri zameni uvrnes crni sraf lepo dok se moze prici i reseno :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je baš posao od skidanja šoferke pa nadalje ja ću je lepiti svim i svačim pa makar morao svaki mesec to da radim dok ne naletim na neki baš dobar lepak ,mora da postoji neki jak lepak a i nije jeftino ako ćemo realno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mog predloga, ima neka Wurth masa, moram da pronađem tubu da vidim tačan naziv. Pakovanje kao silikon.
Ja sam sa njom zadihtovao šoferku, od starosti se odvojio tapacirung sa konzole iznad instrument table i njega sam zalepio nazad a pukotinu od sunca sam popunio istom masom, neke delove plastike na karoseriji sam učvrstio istom. Prijatelju se na opel astri odlepio tapacirung na vratima, I pošto ide od stakla pa na dole, lepio je svim I svačim i odlepljivalo se posle par dana. Ovaj Wirth drži od letos, bez da mrdne ni na suncu ni na zimi.
Far mi je maglio , našao sam gde je naprso, naneo ovu masu i sad nema problema.
Bitno je kad se nanese da se dobro pritisne I malo da odstoji, posle toga nema da mrdne.
Mislim da sam ga platio malo jače, ali mi je završio posao za milion stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update za ovaj problem. Raspitivao sam se kod raznih strucnjaka, kod ovih sto rade soferke, zatim kod raznih tapetara sto rade enterijere, i slicno, i uglavnom dosao sam do jednog coveka koji je bas radio taj problem na Kiama Ceed. On tvrdi da nikakvi lepkovi ne pomazu jer je plastika sama takva napregnuta, i tako postavljena, da ce se svaki lepak odlepiti, samo je pitanje vremena. On je dosao do nekog resenja, gde navodno izliva od tvrde plastike neki deo koji postavlja ispod toga (kao neki "temelj" sam ja zamislio), i onda sarafom (koji je od gore crn plastican da se vizuelno lepo uklopi) zasarafi citav taj gornji deo. Trazi za taj posao izmedju 60 i 100e u zavisnosti od valjda tih sarafa (?!). Majstor je malo bio neozbiljan vec pri dogovaranju, pa sam resio da odustanem od toga i ostavim tako kako je. Ne ometa odmagljivanje stakla, tako da, za sada ostaje odlepljena :) 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi ti lepo onaj wurth što sam ti rekao, nanesi, uklopi plastiku, fiksiraj nečim da drži jedan dan. Ništa te ne košta.
Ono što sam već napisaoda sam lepio sa tim, pa evo drži od prošle godine. Pogotovo evo drugo leto na vrelom suncu, nije mrdnula ni plastika na tabli, ni tapaciri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...