Jump to content
FAS Goran
markoNis1

Punto 2a guši se u voznji

Recommended Posts

Pozdrav svima. Kao što sam naslov kaže imam problem sa puntićem 1.2 8v 2001 godište. Naime na trenutke lepo radi, pa počne da se trese kao da će da se ugasi (imam utisak da radi na 3 klipa), i počinje da se oseća miris goriva. Na dodavanje gase reaguje ali sporo, dakle prisutno je to neko gusenje. Pre neki dan sam promenio kablove ali ni to nije rešilo problem. Pišem u nadi da je možda neko imao slična iskustva, jer sam obišo polovinu majstora u Nišu i dobio komentar vozi dok ne crkne pa ćemo da vidimo šta je, što mislim da je totalna nebuloza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno će tako da bude. Svećice su menjane pre 2000 km kada je radjen dihtung glave i karike pošto je trošio dosta ulja. Koliko je otprilike da se očiste dizne čisto da znam da me ne bi odrali majstori? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je čovek rešio problem do sada, ali evo moja iskustva, možda nekome pomogne.

Kod mene je punto II 1.2 16v.

Nestabini obrtaji na leru, trese, guši se, gasi se u vožni kod usporavanja, svaki semafor se ugasi, praktično čim stisnem kvačilo obrtaji naglo padaju. Pali se MIL ili ti ček endžin lampica, pali se greška sa kod klučem, tj neće da prepozna isti, isključuje mi se servo sam od sebe povremeno. ecu prijavljuje  P0105 i U1602 greške, MAP senzor i imobilizator.

Očistim leptir gasa i svi problemi nestanu!!! :) Smešno ali istinito.

Tako da, pošto imamo vrhunsko gorivo, pre zaletanja davanja para zamenu skupih a ispravnih delova, prvo provera stanja leptira gasa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo da otvaram novu temu za jedno pitanje, da li Punto 1.2 8V 2001.g ima sajlu za gas ili pinjol(pinjon) kako je vec iapravno?
Desava mi se u drugoj da mi pri malom gasu trza, secka pri voznji, pa se pitam ako je sajla u pitanju, moze li se to podmazati u sopstvenoj reziji ili bi moralo kod majstora.


Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sličan problem, Fiat Albea 1.2 16V, na kraju kabl svećice na četvrtom cilindru, BOSCH original ni godinu sastavio.

Share this post


Link to post
Share on other sites



Glupo da otvaram novu temu za jedno pitanje, da li Punto 1.2 8V 2001.g ima sajlu za gas ili pinjol(pinjon) kako je vec iapravno?


Ima sajlu.


TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...