Jump to content
FAS Goran
mali_zmaj

Fiat Idea - CD se sam uključuje/pali

Recommended Posts

Imam sitni problem!?  Cd tuner mi se sam upali s vremena na vrijeme..  U opciji kojoj sam ja nasao ima samo neka stvar o gasenju za 20 min. on ili off..  Sad ja sam mu dohakao tako sto ga smanjim glasnocu na minimum,pa ga ugasim..,pa ako se upali nece tutnjati.   Nekad mi se desilo da ga dva puta moram gasiti..,provjerim ga.. A nekad ga ugasim i nista se ne desava sve u redu. I ima tendenciju da mi pokusava ocitati CD,iskljuci tuner i trazi cd... pa ga ja vratim na tuner.

 

E sad da li je iko imao takav problema i ako ga je imao,kako ga je rijesio?  Ja sam snjuhao po podesavanjima cd tunera..,po ostalima i nisam.  Imaju neke stvari koje ne kontam,sensitiviti nesto..,itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne izmisljam rupu na saksiji ali ne vidim iz tvog pitanja - ako postoji takvo podesavanje, da nije mozda setovano da se uredjaj automatski pali sa davanjem kontakta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ta opcija,nije u pitanju startovanje sa davanjem kontakta,nego paljenje kad je auto ugašen!  Znači upali se kad je auto ugašen u stajanju recimo u po noći,dana,nebitno! Samopaljenje da to tako nazovem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li fabricki player u pitanju, mozes da postavis i sliku?

Na ovim fabrickim za Fiate (Stilo, Bravo, Croma) koje sam ja cackao postoje gore navedene opcije.

Recimo na "Visteon": automatsko paljenje playera sa davanjem kontakta i automatsko gasenje playera kada se ugasi kontakt.

"Magneti Marelli" navigacije su imale samo opciju za paljenje sa kontaktom, bez mogucnosti gasenja sa istim.

Uredjaji oba brand-a se automatski gase posle 20 min ako auto nije pod kontaktom, itd...

Ali automatsko paljenje posle nekog vremena na OEM uredjajima jos nisam video. Ne znam kome bi to uopste trebalo? Kako bi se setovalo, da podesis interval paljenja, vreme paljenja...? Ne kazem da ne moze da postoji, ali ako je fabricki uredjaj u pitanju uopste mi nije logicno. Dodatno sto se opet gasi posle 20 minuta, ako nije na kontaktu.

Pre mi deluje da je eventualno neki bug sa strujom na naponskoj liniji sa kontakta, a da je ukljucena opcija automatskog paljenja sa kontaktom. Probaj da iskljucis automatsko paljenje sa kontaktom (ako je upaljeno) pa prati rezultat.

Mozda i sam uredjaj ima neki problem, a u svakom slucaju postavi sliku da vidimo koji je u pitanju, imas na forumu u sekciji "Uradi sam" ikorisnicka uputstva za playere pa da pogledamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fabrički je u pitanju..,opciju na 20 min. sam upalio,baš zato da se ugasi,barem poslije dvadeset min. nisam palio auto par dana i uspjeo mi je isprazniti nov akomulator...,šaljem slike samo da vidim da li imam u telefonu...

evo ga,uslikat cu iz blizine kad dođem kući...

 


56403e218f5adb505d7ac7c1e50dd2e4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je, koliko vidim, ovaj model - evo korisnickog uputstva na forumu, mozemo da protrcimo kroz podesavanja:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Idea/100013361.pdf

 

Mada ako si siguran da je do njega, meni pre lici da je kvar uredjaja ili instalacije u pitanju. Mozes da proveris praznjenje akumulatora sa i bez radija (kada ga raskacis).

Za pomenute fabricke koje sam cackao, opcija za gasenje posle 20 min je automatska, upravo zbog zastite.

A paljenje i gasenje na kontakt su opcione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je drugačiji bez MP3.. ,ma ganjat ću nekog auto električara,elektroničara,da vidim koji mu je moj andrak...,samo kad se dočepam para...,sad sam odradio servise,kupio gume,a mora se i na more...,mislim kad kupiš polovni auto,pa krenu neke gluposti zajebavat...,popizditis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze ako je samo CD model, Fiat isti model uredjaja u upustvima opise sa svim funkcionalnostima (videces da imas Tuner, CD i MP3 sekciju). Zajednicka podesavanja su ista. Pretrcao sam za 2 minuta - sve je onako kako sam ti rekao i za druge fabricke uredjaje:

 

Automatsko gasenje je posle 20 min kada auto nije na kontaktu, naknadno se moze opet upaliti samo rucno:

If the radio is turned on with the ignition key at STOP, it will turn off automatically after about 20 minutes. It is however possible to turn the radio on again for other 20 minutes by pressing the button/knob ON/OFF.

 

Automatsko gasenje/paljenje - imas dva moda: "00" kada se uredjaj gasi sa gasenjem kontakta i "20" kada se uredjaj gasi 20 min posle gasenja kontakta. Ako je ugasen na jedan od ova dva automatska moda, upalice se automatski sa davanjem kontakta. Ako je ugasen na dugme, nece se upaliti sa kontaktom.

RADIO OFF function (system power on/off mode) This function enables to switch off the sound system according to two different modes. To turn the function on use button ÷or ˜. The display will show the selected mode: ❒ “00 MIN ”: deactivation dependent on ignition key. Sound system will switch off automatically when turning the ignition key to STOP; ❒ “20 MIN ”: deactivation independent of ignition key. After having turned the ignition key to STOP the sound system will stay on for 20 minutes max. IMPORTANT When the sound system is switched off automatically after turning the ignition key to STOP (for both immediate or 20-minute delayed power off), it will switch on automatically turning the ignition key to MAR. If the sound system has been switched off pressing the button ON/OFF, when turning the key to MAR it will stay off.

 

Nisam nasao nista drugo vezano za paljenje, sto znaci da takva opcija koju pominjes, kao sto ti i rekoh, verovatno ne postoji. I da je, po pretpostavci, neki problem sa uredjajem ili linijom sa kontakta u pitanju. Ono sto mozes da uradis je da ga uvek gasis na dugme, cime ces izbeci automatsko paljenje sa kontaktom (ili ako se javi neki problem na toj liniji). Ako se i tada pali, definitivno je problem do samog uredjaja, u suprotnom je nesto do instalacije. Najbolje da to pogleda neki elektricar, posto tesko da sta mozemo dalje ovako daljinski. Sam mozes da proveris i praznjenje akumulatora sa i bez uredjaja.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala,moram ganjati majstora..,sve sam te opcije probao,sa on ili off,20min.. kad isključim ili upalim 20min ili 00 onda se pali sa kontaktom. ja ga sad gasim na dugme,i prije toga ga smanjujem na minimum ,na glasnoću mislim.....  ,hvala ti svakako,mislio sam da se nekome to nije desilo,pa da mi kaže kako je rješio..al ja sam prvi baksuz izgleda!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga ugasis na dugme, uradio si disable paljenja na kontakt. Znaci i ako je neki problem sa linijom i eventualno mu i stigne signal kada je auto ugasen, uredjaj ne bi trebao da se upali.

Sto kod tebe nije slucaj, tako da cisto po logici tipujem na kvar na samom uredjaju.

Steta sto je Idea redak model, da je nesto cesce u pitanju jednostavno mozes i banalno da zamenis sa nekim na dan-dva i probas. A nije redak ni slucaj (posto su ovde delovi za Fiata povoljni) da je nesto provereno polovno, daleko jeftinije od popravke. Nema na cemu, cisto da razmislimo zajedno ;) . Ako nisi vican najbolje da ti uredjaj pogleda neki elektronicar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probat ću sa nekim auto električarom ,pa ću vidjet.. kod nas možda ima 4,5 idea u gradu,recimo da ih nema polupanih po otpadima,porodično auto,lafete sam morao naručit iz Hrvatske,a one zastitne kedere na prednjoj šajbi imaju samo u ovlaštenom servisu 45 eura komad,i naručuju se,nema na stanju.. itd..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rjesen CD tjuner,vrlo jednostavno,nasao elektronicara koji je vec nailazio na takav problem.  Zamjenjena mehanika CDa koja se sama palila i trosila akomulator,i usput mi covjek sredio i mikroprekidac na gepeku... cjena 25 eura,bilo gotovo za dva sata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno,pa uclanio sam se da bih djelio iskustva,ali i trazio savjete kad nastane neki problem. Valjda im je to mana,al kako cujem i nekim opelima i WV modelima. Tako da nije samo Fiat kritican sto se elektronike tice. Za sadasve radi na autu!!  Narucio i ispucale kedere na prednjoj sajbi,moji se bukvalno krenuli raspadat. 90 eura par. I to je to..... Idea kao pracka!!   :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/7/2017 at 7:49 PM, mali_zmaj said:

Rjesen CD tjuner,vrlo jednostavno,nasao elektronicara koji je vec nailazio na takav problem.  Zamjenjena mehanika CDa koja se sama palila i trosila akomulator,i usput mi covjek sredio i mikroprekidac na gepeku... cjena 25 eura,bilo gotovo za dva sata...

Pozdrav! Moze li neki kontakt majstora, imam isti problem... Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam dugo bio na forumu..,pa se ne javih... drago mi je što si riješio problem..,šta je bilo u pitanju?

poslato sa rupovke uz pomoć kurble

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...